Co pulpit mówi o twoim charakterze?

"Jaki pan, taki kram", a jaki pulpit, taka ty. Co twój komputer mówi o cechach swojej właścicielki?
Co pulpit mówi o twoim charakterze?
08.03.2009

W dobie skomputeryzowanego życia, psychologowie postanowili przeanalizować pulpity naszych komputerów, w celu znalezienia związku pomiędzy ich wyglądem a naszymi cechami. Stare powiedzenie: "jaki pan, taki kram", sprawdza się doskonale w roli wniosków z badania, które nie doprowadziło może do spektakularnych odkryć naukowych oraz (jak większość tego typu analiz) nie spowodowało rewolucji w psychologii, stanowi jednak niewątpliwie ciekawostkę. Badanie było pomysłem Donny Dawson z University of London. "Pulpit to nasza przestrzeń osobista i dostarcza całkiem dokładnego opisu osobowości" - powiedziała.

I tak oto, jeśli na twoim pulpicie widnieje wiele porozrzucanych nierówno, niesymetrycznie ikon, może to znaczyć, że jesteś osobą nieuporządkowaną, niepotrafiącą skupić się na jednej czynności, roztargnioną lub zapominalską. Z kolei wiele ikon poukładanych równo, prawdopodobnie będzie znamionowało osobę lubiącą kontrolować sytuację i mieć wszystko pod ręką, chcącą reagować szybko i sprawnie, ale niekiedy lekko zdezorganizowaną. Natomiast ikony ułożone równo po dwóch stronach monitora są charakterystyczne dla bardzo zrównoważonych, opanowanych, kochających porządek i zorganizowanie ludzi.

Istotne znaczenie ma także tapeta. Standardowa (wybrana z menu komputera) w połączeniu z małą liczbą ikon, zazwyczaj należy do osoby chcącej zatrzymać swoją prywatność tylko dla siebie. O niej zbyt wiele się nie dowiemy. Co innego zdjęcia - te zdradzają całkiem sporo szczegółów. Fotografie dzieci i bliskich zazwyczaj widnieją na pulpitach ludzi ceniących przede wszystkim wartości rodzinne, widoki z dalekich podróży to ulubione tapety marzycieli lubiących przygody, a zdjęcia samych siebie to oznaka wysokiego ego, zdradzają umiłowanie do rozkoszowania się własnymi sukcesami.

A co twój pulpit mówi o tobie?

Zobacz także:

Dobierz zapach perfum do osobowości! http://www.papilot.pl/uroda/news/2008/10/1806-dobierz-zapach-do-osobowosci-psychotest-papilota.html

Psychotest: Jaką jesteś imprezowiczką? http://www.papilot.pl/lifestyle/news/2009/02/3257-psychotest-jaka-jestes-imprezowiczka.html

Gabriela Mostowicz-Zamenhof

Komentarze (526)

Ocena: 5 / 5
n (Ocena: 5) 08.06.2014 16:05
obraz Beksińskiego na tapecie ._.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2013 18:59
Co do ilości ikon - jeśli jest ich mało, znaczy, że albo osoba mało korzysta z komputera/w jednym celu albo je porządkuje, natomiast osoba lekko "roztrzepana", przekładająca sprawy na później nie usuwa zbędnych plików do koszu ani do odpowiednich folderów tylko zostawia je na na pulpicie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2013 18:57
Dodałbym jeszcze, że znaczenie ma to, jak często ktoś zmienia tapetę. Może to oznaczać chęć zmian, częste zmienianie zdania, nastroju a jeśli ktoś ma wieele lat tę samą tapetę to to może świadczyć o ułożeniu, prostolinijności.
odpowiedz
Tony (Ocena: 5) 23.07.2013 11:06
mój puplit podpowiada mi, że lubię Avengersów :D
zobacz odpowiedzi (1)
Trolo (Ocena: 5) 09.04.2013 20:01
Brak ikon (no kosz na dole po prawej stronie) i czarno-biała tapeta z Harrisonem Fordem :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo