Lista bezsensownych rad i zarzutów, które w swoim życiu słyszy każda kobieta (Ten wpis na FB to hit!)

Autorką emocjonalnego postu jest artystka kabaretowa. Czytelniczkom nie jest do śmiechu. Potwierdzasz jej wnioski?
Lista bezsensownych rad i zarzutów, które w swoim życiu słyszy każda kobieta (Ten wpis na FB to hit!)
22.10.2015

Nie masz jeszcze chłopaka? Dziwne. Nie planujesz dzieci? Podejrzane. Nie chcesz przyjąć nazwiska męża? Wstydź się. Nie możesz się pokazać ludziom w takim stroju! Znacie to? Każda dorastająca i nieco starsza kobieta musi mierzyć się podobnymi wypowiedziami niemal każdego dnia. Wszyscy czegoś od nas oczekują. Nie interesuje ich nasze zdanie, marzenia i przekonania, ale wyłącznie to, co rzekomo wypada.

Teoretycznie możemy coraz więcej. Jesteśmy niezależne, przebojowe i znamy swoją wartość. W praktyce niewiele się zmieniło i wciąż wymaga się od nas spełniania cudzych oczekiwań. Doskonale wie o tym Bisha K. Ali – londyńska artystka zajmująca się rozśmieszaniem ludzi, czyli stand-up`em. Tym razem jednak nie będzie nam do śmiechu, bo młoda Brytyjka poruszyła ważny i bolesny temat.

W swoim emocjonalnym wpisie na Facebooku wymieniła mnóstwo zarzutów pod naszym adresem. Wydaje się to dziwnie znajome... Też to usłyszałaś?

x

„Nie możesz się tak ubrać do pracy, za bardzo pokazujesz nogi i dekolt. Wyglądasz niestosownie. Oh, mam strasznego kaca, wczoraj bardzo się sponiewierałam i poszłam do łóżka z pierwszym lepszym kolesiem, a nawet nie znam jego imienia. Haha. Twój wyzywający strój dekoncentruje współpracowników. Jesteś cudowna, nie mogę uwierzyć dlaczego jeszcze nie masz chłopaka! Nie masz go, bo zupełnie o siebie nie dbasz. Jeśli nie kochasz siebie, to jak ktokolwiek inny ma cię pokochać?

Nie mogę spotykać się z osobą, która ma na liczniku więcej partnerów, niż ja. Albo z taką, która zarabia więcej, niż ja. Czy stosujesz antykoncepcję? Nie chcę się mieszać w nieswoje sprawy, ale chyba powinnaś o to zadbać. Dlaczego się zabezpieczasz? Czy to dlatego, że co noc śpisz z kim popadnie? To nie jest odpowiedni facet dla ciebie, nie jest z twojej ligi. Dlaczego jesteś taka zarozumiała? Powinnaś bardziej koncentrować się na wnętrzu człowieka. On jest uroczy, ale kompletnie nie z twojej ligi. Kiedy masz zamiar się ustatkować? - Bisha K. Ali słyszała te słowa wielokrotnie.

x

„Gratuluję zaręczyn, czy planujesz przyjąć jego nazwisko? To tradycja, a niektóre zwyczaje warto pielęgnować. Chyba nie zmienisz nazwiska po ślubie? Czyżbyś nie była wystarczająco niezależna i wyzwolona?

Nie chcesz mieć dzieci? Bycie matką to nieodłączna część życia kobiety. Rodzina nigdy nie jest pełna, jeśli nie ma w niej potomstwa. Nie mam pojęcia, dlaczego nie miałabyś mieć dzieci. Jesteś w ciąży! To wspaniale. Planowałaś to? Masz zamiar pracować w takim stanie? A więc planujesz zostać matką na pełny etat, co? Może gospodynią domową? Niektórzy twierdzą, że to praca jak każda inna. Masz dziecko i przejmujesz się swoją karierą zawodową? Taa, powodzenia. Jak możesz zostawić własne dziecko pod opieką kogoś obcego i pozwolić na to, żeby ten ktoś wychowywał je zamiast ciebie. Ludzie nie powinni mieć dzieci, jeśli nie chcą się nimi zajmować.

Oh, ona jest taka słodka. Kiedyś będzie łamała mężczyznom serca...” - na tym kończy się wpis, z którym utożsamia się wiele internautek. Ty też masz tego dosyć?

x

„Jesteś taka słodka! Kiedyś będziesz łamała chłopakom serca. Twoja córka jest bardzo dobrze wychowana. Czyż nie jesteś urocza? Uśmiechnij się do mnie, wtedy ja odwzajemnię się tym samym. Dziewczyny nie mogą się bawić w łowców duchów, są księżniczkami! Jak możesz nie lubić księżniczek? Ah, jesteś chłopczycą, to też fajne. Chłopczyce zawsze są popularne wśród chłopców, ale ze złych powodów. Jeśli chcesz się z kimś kiedyś związać, to lepiej przestań być taka męska. Nie jesteś za młoda na randkowanie? Naprawdę chcesz wyjść z domu w takim stroju? Ludzie sobie o tobie źle pomyślą.

Dlaczego nie odkryjesz trochę ciała? Ubierz się jakoś ładniej, to może kogoś wreszcie spotkasz. Nikt cię nie zauważy, jeśli będziesz tak ubrana. Na pierwszą randkę ten strój odpada. Co masz na myśli mówiąc, że nie jesteś jeszcze gotowa? Przecież to już trzecia randka. Zimna suka.

Pieprzyłaś się z nim na pierwszej randce? Co za szmata. Widziałaś, jak tamta się ubrała? Desperacko walczy o uwagę. Czytasz komiksy? Pewnie zależy ci na uwadze chłopców. I na dodatek lubisz gry wideo? To w niczym ci nie pomoże” - czytamy w poważnym wpisie artystki kabaretowej.

Komentarze (13)

Ocena: 4.38 / 5
Anonim (Ocena: 1) 25.10.2015 13:38
widocznie mam normalna rodzine i bardzo sobie cenie rady swojej mamy albo babci, bo sa bardziej doswiadczone. robie po swojemu ale nie podejmuje nieprzemyslanych decyzji :) kiedys tego nie docenialam i narobilam sobie strasznych problemow, pomogla mi oczywiscie mama, jako jedyna nie odwrocila sie ode mnie :) dziekuje jej za wszystko !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2015 22:44
Jeśli zdanie "He’s not good enough for you" tłumaczycie jako "On jest uroczy" to pozdrawiam...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2015 22:28
A ja mieszkam sama, mam dobrą pracę i całe takie gadanie mam głęboko... Jestem niezależna i to daje mi szczęście, a co ludzie powiedzą? Ci zawsze będą gadać, a ja przynajmniej mogę się otaczać takimi z którymi chcę spędzać czas, a nie muszę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2015 19:13
A ja mam 27 lat i odkąd skończyłam 20 lat słyszę ciągle uwagi na temat mojego życia uczuciowego. Najczęściej są to uwagi w stylu- nie masz chłopaka, no wiesz X to wyszła za mąż jak miała 20 lat, zacznij być wreszcie odpowiedzialna, znajdź sobie chłopaka i wyjdź wreszcie za mąż, bo starą panną będziesz, jakie ty dziecko możesz mieć problemy, inne w twoim wieku są już matkami mają nawet po 4-5 dzieci, a ty co 27 lat i nawet chłopaka nie masz, nie krytykuje mężczyzn, oni tego nie lubią, nie wymadrzaj się tyle, mężczyźni nie lubią gdy kobieta jest madrzejsza od nich. Zastanawiam się czy ja żyję w 1815 roku czy 2015, gdzie jedynym celem kobiety jest znalezienie męża, rodzenie mu dzieci. Od rodziców znowu słyszę, że nic nie robię i nie dokładam się do rachunków. Z czego mam się dokładać i co mam robić skoro nigdzie nie mogę znaleźć pracy? Składam CV, chodzę na rozmowy kwalifikacyjne. I co i nic. Mimo, że skończyłam studia. Byłam nawet na 6 miesięcznym stażu. To wszędzie słyszę- nie ma pani doświadczenia. A gdzie mam to doświadczenie zdobyć, skoro nikt mnie nie chce zatrudnić z powodu jego braku. Najśmieszniejsze to to, że próbowałam już wszędzie i w swoim zawodzie i nawet w sklepach takich jak Biedronka. I wszędzie ta sama gadka- bo pani nie ma doświadczenia. Moje koleżanki też skończyły studia i też pracy nie mogą znaleźć. A nie, przepraszam miałam propozycje pracy, ale na pół etatu za 650 zł miesięcznie. Po kupnie biletu miesiecznego zostałoby mi w ręku 450 zł... Jak tu nie zwariować? Jestem ładna, zadbana, inteligentna i co? Większe powodzenie ode mnie mają brzydule, albo puste, wymalowane dziewuchy wypieczone na solarium. A żeby dostać pracę to trzeba mieć szczęście, albo kogoś z bliskiej rodziny na stanowisku i nie trzeba mieć kwalifikacji zawodowych. Jeśli w tym kraju nic się nie zmieni to wyjadę z niego.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2015 16:00
Ale wszystko ma swoje granice. Dziewczynka może być szczęśliwą dziewczynką, a później pełnowartościową kobietą bez, na przykład, różowego pokoiku od urodzenia i wmawiania jej, że jest księżniczką.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo