Dziwne aukcje, czyli czego nie sprzedasz w Internecie?

Jeśli masz ochotę oddać duszę, nie myśl o sprzedaży przez Internet. Nie można handlować produktami niematerialnymi.
Dziwne aukcje, czyli czego nie sprzedasz w Internecie?
05.03.2009

Aukcje internetowe są wylęgarnią pomysłów dla wszystkich desperatów szukających łatwej kasy i rozgłosu. Pisaliśmy już o najdziwniejszych, na których można było kupić miasteczko z mieszkańcami albo kraj z finansami wymagającymi naprawy. Tym razem znaleźliśmy spis aukcji, które z różnych powodów nie doszły do skutku, niemniej zaliczają się do kategorii „DZIWNE”:

  1. Fajka wodna, z której mistrz olimpijski, Michael Phelps, palił marihuanę. Cena oscylowała wokół 100 tysięcy dolarów. Została skasowana przez pracowników serwisu, ponieważ naruszała regulamin. Nie wolno handlować akcesoriami wykorzystywanymi podczas zażywania narkotyków. Sprzedawca miał jednak pecha, zainteresowała się nim policja, gdyż sprzedawał fajki z resztkami substancji odurzających.
  2. Najsłynniejszy haker na świecie, Kevin Mitnick, postanowił sprzedać swój identyfikator ze stanowego więzienia. W zaledwie dwa dni udało mu się osiągnąć cenę 2 tysięcy dolarów. Aukcję skasowano, ponieważ regulamin portalu zabrania handlu dokumentami rządowymi. Haker sprzedał identyfikator za pomocą innego serwisu.
  3. Od 99 centów rozpoczęła się aukcja miejsca w senacie Illinois po Baracku Obamie, który wywalczył fotel prezydenta USA. Za licytacją stał anonimowy żartowniś, została ona wycofana. Za to fotel „sprzedał” nieoficjalnymi kanałami gubernator stanu, Rod Blagojevich.
  4. Cierpiąca na depresję 31-letnia kobieta z Benton postanowiła sprzedać swoje córeczki, 4- i 8-letnią. Dziennikarzom tłumaczyła, że chciała je tylko wypożyczyć na 2 dni, a nie sprzedawać.
  5. W 2007 roku, na jednej z aukcji pojawiły się zwłoki 200-letniej mumii. Po sprawdzeniu okazało się, że ich właścicielem jest University of Maryland. Sprzedającym zainteresowała się policja.
  6. Pod koniec zeszłego roku brytyjski muzyk, Dante Knoxx, postanowił sprzedać swoją duszę. Chciał uzyskać co najmniej 38 tysięcy dolarów, które miał zamiar wydać na rozwój kariery. Aukcja została usunięta, ponieważ nie można handlować rzeczami niematerialnymi.

Komentarze (72)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.06.2011 07:12
Raczej nie ma już rzeczy której by nie próbowano sprzedać na necie.Ostatnio było głośno o próbie sprzedaży własnych organów :] Może nie długo nasz kochany spiskujący rząd sprzeda także całą planetę obcym ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2011 19:00
w telewizji mówili o ' powietrzu w słoiku z nad morza ' ;) haha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2010 15:38
Na allegro znalazłam aukcję "Mężczyzna na sprzedaż", same sprawdzcie;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.06.2009 15:07
są rózni ludzie i rozne pomysly
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2009 21:31
Ja na własne oczy widziałam aukcję gdzie ktoś chciał sprzedać dziurę. Na zdjęciu była jakaś głęboka kałuża na ulicy ;d
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo