Ofiara WIRTUALNEJ LIPOSUKCJI: „To przemoc! Naprawdę uwielbiam to, kim jestem i jak wyglądam!”

Zdjęcie Pauliny przerobiono bez jej wiedzy. Ona wcale nie ma ochoty na odchudzanie.
Ofiara WIRTUALNEJ LIPOSUKCJI: „To przemoc! Naprawdę uwielbiam to, kim jestem i jak wyglądam!”
04.09.2015

Wirtualna liposukcja” robi furorę w Sieci. „Zabawa” wymyślona przez użytkowników serwisu 4chan, nazywanego przez wielu „wylęgarnią internetowych trolli”, polega na graficznym odchudzeniu popularnych blogerek plus size. Złośliwi internauci przerabiają ich zdjęcia w taki sposób, aby puszyste do tej pory ciało wyglądało jak najbardziej szczupło.

Po co to wszystko? Organizatorzy akcji „Projekt Harpun” twierdzą, że to ich głos sprzeciwu wobec nachalnej promocji otyłości. W ten sposób chcą pokazać, że nawet najbardziej apetyczna kobieta plus size wyglądałaby lepiej, gdyby udało jej się zrzucić zbędne kilogramy. A przy okazji sprawić, aby zaczęły wstydzić się swojej nadwagi.

Czy przedsięwzięcie przyniosło jakikolwiek efekt? Portal BuzzFeed dotarł do jednej z modelek, którą wbrew jej woli odchudzono. Jak zareagowała sama zainteresowana?

project harpoon

Więcej zdjęć z akcji „Projektu Harpun” znajdziesz TUTAJ.

project harpoon

Szczerze mówiąc, kiedy pierwszy raz zobaczyłam tę przeróbkę, zaczęłam się śmiać. Przede wszystkim dlatego, że porównanie zdjęć przed i po retuszu opatrzono opisem „Od zdesperowanego wieloryba do eleganckiej lisicy”. Trudno o coś bardziej absurdalnego i nieprawdziwego. Naprawdę uwielbiam to, kim jestem i jak wyglądam. Jestem pewną siebie i znającą swoją wartość kobietą. Jestem piękna wewnątrz i na zewnątrz. Kiedy dłużej o tym myślałam, zrobiło mi się naprawdę przykro. Ja jestem przyzwyczajona do hejtu i w ogóle mnie to nie rusza, ale nie wiem jak zareagowały inne potraktowane w ten sposób dziewczyny. To jest forma przemocy – twierdzi Paulina.

W tej chwili wszystkie profile „Projektu Harpun” zostały zablokowane.

A co na temat akcji ma do powiedzenia jeden z jej pomysłodawców? Użytkownik serwisu 4chan w rozmowie z BuzzFeed wyjawił prawdziwe intencje.

project harpoon

Intencją było pokazanie tego, jak bardzo obniżyły się społeczne standardy. Okazuje się, że akceptacja dla otyłości powoli przesłania tak zwany zdrowy styl życia. Ludzie przesadnie na wszystko reagują i starają się być do bólu poprawni politycznie. Bez względu na to, co rzeczywiście myślą na dany temat. Cała akcja, jak również usunięcie naszych profili, jest najlepszym dowodem na to, że wolność słowa umarła. My promujemy zdrowe życie. Pokazujemy, jak wspaniale mogłyby wyglądać te dziewczyny, gdyby wzięły się za siebie. Nie popieramy anoreksji i innych zaburzeń odżywiania. Chcemy jedynie pokazać, że otyłość nie jest w porządku – tłumaczy jeden z pomysłodawców.

Przekonał Was, że to co robi ze swoimi internetowymi znajomymi, nie jest wcale piętnowaniem, ale szlachetną i potrzebną akcją?

Komentarze (14)

Ocena: 4.71 / 5
AS (Ocena: 5) 05.09.2015 11:49
Ja czegoś nie rozumie.... Sama jestem przeciętnej wagi, więc nie jestem ani chuda ani otyła. Ale nie rozumie skąd w was taka zawiść? No i co że jakaś dziewczyna jest otyła, jest to jest to jej sprawa czy chce schudnąć czy nie. Co was to do cho...ry obchodzi?? Specjalnie podkreślam że nie jestem otyła bo zaraz poleci hejt że grube bronia grube. Nie. Naprawde ludzie jest w was tyle zawiści ?? przecież ta otyła osoba nie promuje otyłości tylko czuje się dobrze w swoim ciele i to jej sprawa.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2015 21:53
Prawda w oczy kole. I znów na Papilocie umieszczacie zdjęcia grubasek. Przestańcie promować otyłe dziewuchy i zrozumcie, że otyłość to choroba, a nie kanon piękna.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2015 12:04
Promowanie otyłości jest tak samo złe, jak promowanie anoreksji. Rozumiem, jeśli dziewczyna ma problem ze schudnięciem z powodu choroby, ale nie wierzę, że wszystkie te grube laski tak mają, większości po prostu nie chce się ruszyć czterech liter z kanapy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2015 11:59
no i lepiej wygląda po owej liposukcji więc co się czepia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 04.09.2015 10:45
przemoc jest wtedy jak ktoś np. gwałci kobietę, ale takiemu grubasowi to nie grozi
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo