Wakacje są przereklamowane? Ponad połowa z nas ma ich dosyć! (Ty też?)

Narzekamy nie tylko na temperatury, ale także na... zbyt głośne dzieci.
Wakacje są przereklamowane? Ponad połowa z nas ma ich dosyć! (Ty też?)
21.07.2015

Wakacje w pełni, ale nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. Nie brakuje osób, które już dzisiaj odliczają dni do jesieni, kiedy ich męczarnia wreszcie się skończy. Wtedy będą narzekać na pochmurną pogodę i zimno, ale dzisiaj sen z powiek spędza im co innego. Wbrew pozorom, negatywnie nastawionych do lata wcale nie jest mało. Wręcz przeciwnie – negatywne emocje towarzyszą większości z nas!

O ile można zrozumieć euforię towarzyszącą uczniom i studentom, którzy rozkoszują się 2 lub nawet 3 miesiącami wypoczynku, tak nieco bardziej dorosłym wcale nie jest do śmiechu. W Wielkiej Brytanii zapytano ich, z czym kojarzą im się wakacje. Co prawda 68 procent z nich odruchowo odpowiedziało, że ze szczęściem, ale po chwili zastanowienia pojawiło się coś jeszcze. 52 procent ankietowanych odczuwa złość, a 46 proc. - zmęczenie.

Przez długie miesiące nie możemy się doczekać lata, ale kiedy przychodzi, odczuwamy ogromne rozczarowanie. Co powoduje, że połowa z nas nie potrafi się cieszyć wakacjami?

x

Na podstawie odpowiedzi zawiedzionych i wyraźnie zirytowanych ankietowanych stworzono listę 5 najbardziej denerwujących kwestii dotyczących wakacji. Czy Ciebie też to wkurza?

1. UPAŁ ŹLE NA MNIE WPŁYWA

Zimą marzymy o odrobinie ciepła, ale latem narzekamy na jego nadmiar. Aż 63 procent badanych nienawidzi upalnej pogody. Ich zdaniem wysokie temperatury wyraźnie obniżają ich nastrój i sprawiają, że nie potrafią się na niczym skupić. Swoje robi także nadmierne pocenie, któremu towarzyszy dyskomfort.

2. DO WSZYSTKIEGO SĄ KOLEJKI

Kiedy już uda nam się zagospodarować odrobinę wolnego czasu i wyjedziemy na upragniony wypoczynek, o relaksie możemy jednak zapomnieć. W najbardziej obleganych wakacyjnych miejscówkach są tłumy ludzi, a żeby coś zjeść, kupić lub skorzystać z jakiejś atrakcji, najpierw trzeba odstać w długiej kolejce. To denerwuje 41 procent ankietowanych.

x

3. DZIECI SĄ ZBYT GŁOŚNE

Przez cały rok raczej tego nie dostrzegamy. Nie sprzyja temu ani pogoda, ani trwający rok szkolny. Najmłodsi szybko wracają do domów i nie irytują swoich nadwrażliwych sąsiadów. W czasie wakacji sytuacja ulega zmianie – dzieci do wieczora okupują place zabaw i parki, a ich głośne zachowanie irytuje 36 procent badanych. Zamiast odpocząć, musimy wysłuchiwać ciągłych krzyków.

4. ZAZDROSZCZĘ INNYM WAKACJI

Życie różnie się układa. Czasami nie mamy na to czasu, a bywa i tak, że na wyjazd nas nie stać. Oddalibyśmy wiele za tydzień nad polskim morzem lub w bardziej egzotycznych okolicznościach przyrody. Niestety, zamiast tego siedzimy przez całe wakacje w domu i zazdrościmy znajomym, którym udało się stąd uciec. Dyskomfort z tego powodu odczuwa 35 procent ankietowanych.

5. MUSZĘ SIEDZIEĆ W ZAMKNIĘTYM POMIESZCZENIU

Praca w czasie wakacji i spędzanie najbardziej słonecznych chwil w ciągu dnia w biurze? Za taką przyjemność dziękuje 32 procent badanych.

Komentarze (14)

Ocena: 4.93 / 5
Kaja (Ocena: 5) 19.09.2017 09:42
ja tam nie narzekam :P ale faktycznie w tym roku urlop wykorzystuje w zimie :) miałam nadzieję że trafie na jakąś egzotyczną okazję i udało sie :) tutaj znalazłam oferty z promocją do -40: https://www.itaka.pl/zima/ i zamierzam którąś wykorzystać ;)
odpowiedz
Zuzia1805 (Ocena: 5) 24.07.2015 10:28
Okej, okej, pogoda jest denerwująca (przynajmniej u mnie na Mazowszu), cżesto są nieznośne upały, burze... Cały lipiec prawie przesiedziałam w domu i przesiedzę do końca, ale nad książkami-tak uczylam się, uczę, czytam lektury do kl. 2LO(idę do tej klasy po wakacjach, jestem na biol-chem), a w sierpniu wyjezdzam za granicę, aby pracować. Moim zdaniem trzeba jakoś to rozplanować, aby nie marnować czasu...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2015 21:54
Ja nie lubię gdy jest zbyt gorąco i gdy są tłumy dlatego staram się nie wyjeżdżać w popularne turystycznie miejsca w szczycie sezonu. Bardzo fajnie jechać np. na południe Francji w maju lub we wrześniu - woda w morzu ciepła, słońce jest, ale jest już trochę chłodniej więc lepiej się zwiedza czy chodzi po szlakach w okolicy, zdecydowanie taniej i duuużo mniej tłumów, nie ma kolejek do parkingów, jest ciszej i spokojniej :) Jak będę miała dzieci w wieku szkolnym to oczywiście będę skazana na lipiec i sierpień jeśli zaplanuję rodzinne wakacje. Chyba wtedy przerzucę się z tych typowo wakacyjnych kierunków na jakieś Alpy, Szkocję, Bretanię czy coś takiego żeby nadal korzystać z luksusów samotności i żeby wciąż spędzać urlop w fajnych miejscach :)
odpowiedz
ann (Ocena: 4) 21.07.2015 18:37
ja osobiśći lubie raz w roku wyjechac gdzies odpoczać od codzienności, nie po to cały rok pracuje i zarabiam zeby sobie odmówic przyjemnosci
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2015 16:02
Jestem studentką i nienawidzę wakacji, tylko ze względu na ciepło. A jesienią nigdy nie narzekam, w końcu da się żyć.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo