Coraz więcej osób tatuuje na swoich nadgarstkach ŚREDNIK. Co oznacza ten wzór?

Kolejna moda dla hipsterów? Nie tym razem. Ten symbol niektórym... ratuje życie!
Coraz więcej osób tatuuje na swoich nadgarstkach ŚREDNIK. Co oznacza ten wzór?
03.07.2015

Minimalistyczne tatuaże to niekwestionowany tatuażowy hit ostatnich miesięcy. Małe i dyskretne wzory cieszą się ogromną popularnością z przynajmniej dwóch powodów – są mało widoczne i nie przeszkodzą Ci np. w karierze zawodowej, a na dodatek mają zazwyczaj bardzo osobisty charakter. Bardzo często na kilku centymetrach kwadratowych potrafimy zmieścić o wiele więcej emocji, niż we wzorze np. na całe plecy.

Jeśli sama marzysz o niewielkiej „dziarze”, ale nie masz jeszcze pomysłu, jaki symbol najlepiej do Ciebie pasuje, być może skorzystasz z tego pomysłu. Coraz więcej ludzi na całym świecie tatuuje na swoich ciałach niepozorny znak. Znak interpunkcyjny. A konkretnie – średnik. Chociaż wydaje się to zupełnie bez sensu, jego znaczenie jest naprawdę piękne.

Modę na tatuowanie średników zawdzięczamy fundacji Project Semicolon (Projekt Średnik). Co za nią stoi?

Tatuaż średnik

Project Semicolon to organizacja, która, jak czytamy w statucie, „ma dawać nadzieję i miłość wszystkim, którzy walczą lub kiedykolwiek walczyli z depresją, myślami samobójczymi, uzależnieniami lub samookaleczeniami”. Nadzieję ma dawać także niepozorny symbol wytatuowany na naszym ciele.

Zdaniem organizatorów akcji „średnik symbolizuje, że autor mógł skończyć zdanie, ale postanowił tego nie zrobić, bo ma nam jeszcze coś do przekazania – tym autorem jesteś w swoim życiu Ty”. Dyskretny znak ma być źródłem siły w chwilach największego zwątpienia. Nie musisz nawet cierpieć z powodu poważnych zaburzeń psychicznych. Wystarczy, że jesteś smutna, zraniona, masz złamane serce lub straciłaś ukochaną osobę. Średnik na nadgarstku pokaże Ci, że jeszcze sporo dobrych rzeczy przed Tobą.

Rozumiecie taką formę autoterapii? Jak Wam się podoba ten wzór?

Tatuaż średnik
Tatuaż średnik

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
anonim (Ocena: 5) 14.12.2015 21:01
Ten tatuaż oznacza że ludzie którzy kiedyś chcieli popełnić samobójstwo jednak z tego zrezygnowali i postanowili żyć dalej ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.12.2015 13:03
Ja uważam że to super pomysł! Sama chce sobie zrobić bo dla mnie wiele znaczy. I w depresję nie popada się przez brak "srajfona". Łatwo jest oceniać a trudniej zrozumieć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2015 19:15
Przed przeczytaniem o co chodzi z tym średnikiem, pomyślałam co to za głupi pomysł, myśląc zarazem że w życiu bym sobie nie zrobiła tatuażu o tym wzorku. Po przeczytaniu kolejnych słów pomyślałam całkiem dobry pomysł, no ale wtedy by każdy wiedział że coś było nie tak, wciąż walczę z depresją i w sumie osoby które są zdrowe psychicznie, nie maja problemów z samym sobą nie zrozumieją tego. a wbrew pozorom nawet taki znaczek może pomóc, często dla takich osób "cokolwiek" może znaczyć wiele.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2015 09:40
Niby ma pomóc osobą które sie samookaleczają a tatuaż jest w pewnym sensie samookaleczeniem się. Tylko dla mnie brakuje tutaj logiki ?
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2015 01:31
hahahah jak średnik ma pomoc komukolwiek? chyba gimbusom,ktorych ktos wysmial w szkole,ze nie maja srajfona i po szkole lezac na lozku stwierdzili "chyba mam depresje".
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie