Na Facebooku zrobiło się TĘCZOWO. Wielu Polaków ma z tym ogromny problem! (A Ty?)

Świat cieszy się z legalizacji małżeństw homoseksualnych we wszystkich stanach USA. W kraju nad Wisłą żałoba...
Na Facebooku zrobiło się TĘCZOWO. Wielu Polaków ma z tym ogromny problem! (A Ty?)
30.06.2015

Od ubiegłego tygodnia media społecznościowe nabrały kolorów. Wszystko za sprawą internautów, którzy masowo dodają do swoich zdjęć profilowych charakterystyczną tęczę. Od lat uważa się ją za symbol mniejszości seksualnych oraz tolerancji. Nagłe ożywienie w tym temacie spowodowane jest decyzją amerykańskiego Sądu Najwyższego, który kilka dni temu orzekł, że konstytucja USA gwarantuje równość wszystkim obywatelom. Z tego powodu związki małżeńskie osób tej samej płci mają być legalne we wszystkich, a nie tylko wybranych stanach tego kraju.

Sędzia Anthony Kennedy podkreślił w uzasadnieniu, że „małżeństwo jest konstytucyjnym prawem każdego człowieka i nie ma bardziej fundamentalnego związku pomiędzy dwojgiem ludzi”. Wyrok zapadł większością głosów i nie ma od niego odwołania. Od tego momentu amerykańscy geje i lesbijki będą mieli prawo do legalizacji swoich związków.

Tęczowe zdjęcia profilowe mają być wyrazem poparcia dla tej decyzji. Facebook, największy portal społecznościowy na świecie, stworzył z tej okazji specjalną stronę, na której można pokolorować swoją fotografię.

 

x

Na tęczowe zdjęcie zdecydowało się wielu, w tym także osoby bardzo znane. Nie wszyscy popierają tak jawne popieranie mniejszości seksualnych. Dostało się m.in. Arnoldowi Schwarzeneggerowi, którego skrytykował jeden z polskich internautów. „Arnie, co się z tobą dzieję? Muszę odlajkować twój profil” - zagroził nasz rodak. Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Popularny aktor (a także polityk) odparł krótko i dobitnie: „Hasta la vista”. To bezpośrednie nawiązanie do słynnej kwestii wypowiedzianej przez niego w filmie „Terminator 2”.

Pretensje polskiego fana są bardzo znamienne. Nasi rodacy podchodzą do tematu LBGT z dużą nieufnością, żeby nie powiedzieć – nienawiścią. Przekonały się o tym także znane polskie marki, które zdecydowały się pokazać swoją solidarność i poparcie dla równości (np. portal Gazeta.pl). Na obelgi i groźby bojkotu nie trzeba było długo czekać.

Zebrałyśmy kilka opinii Polaków na ten temat. W której jesteście grupie?

x

„Żyj i daj żyć innym. To, że dwoje kochających się ludzi tej samej płci będzie mogło zalegalizować swój związek, wcale nie oznacza, że musisz zrobić to samo. W czym ci to przeszkadza? Zaczynasz wątpić we własną męskość, czy co?”.

„Niech mi ktoś powie, że nie żyjemy w państwie wyznaniowym... Co ksiądz powie, to potem głupi lud głosi. W tym kraju nigdy nie będzie normalnie, jeśli będziemy uznawać każde ich słowo za objawione i prawdziwe. Państwa, które zerwały się ze smyczy Kościoła nie mają z tym problemu. Tam każdy ma prawo być szczęśliwym, a u nas tylko potrafi się gnoić ludzi”.

Po której stronie tej barykady stoisz? Czy zmieniłaś swoje zdjęcie profilowe na tęczowe?

x

„Co wy tak z tymi ped***? Wszędzie tęcza-sręcza, już mi się rzygać chce. Myślcie sobie, co chcecie, ale nie wmawiajcie mi, że facet z facetem to coś normalnego. W Polsce takie rzeczy nie przejdą i pogódźcie się z tym wreszcie”.

„Homopropaganda, level hard. Amerykańce niech się sobą zajmują, a my w kraju większych problemów nie mamy? Wstawcie sobie głodne dziecko na profilowe, bo to jest realny problem. Nie to, czy dwóch kolesi będzie mogło udawać normalną rodzinę”.

„Znowu obcy próbują nam narzucić swoją poprawność polityczną. Geje niech się cieszą, że mogą żyć i głosić te swoje bzdury, ale niech niech się odwalą od naszej tradycji. Dwóch homosi to nigdy nie będzie takie małżeństwo, jakie tworzą np. moi rodzice. Musimy powiedzieć stop!” - głoszą przeciwnicy tolerancji.

Polecane wideo

Komentarze (90)

Ocena: 4.88 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2015 16:23
NIE dla tęczy. Nie dla ślubów homoseksualnych. Miłość, miłością, niech się kochają, ale ślubów nie zrozumiem i nie zaakceptuję.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2015 16:20
popieram
odpowiedz
Angie (Ocena: 5) 02.07.2015 19:18
Cieszę się, że osoby homo też mogą brać śluby, ale nie muszę z tego powodu wstawiać tęczy na profilowym. Tyle w temacie ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2015 18:29
JESTEM TOLERANCYJNA ,ALE JUZ MNIE TO WKURZA PO CO ONI WSZYSCY CALY CZAS GADAJA O SWOJEJ ODMINNEJ ORIENTACJ.NIECH SOBIE ROBIA CO CHCA MNIE NIE INTERESUJE KTO Z KIM SYPIA
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2015 21:43
Bo ludzie definiują homo jako rodzaj upodoban seksualnych (co jest prawdą) nie biorąc pod uwagę, że idzie za tym cała sfera uczuciowo emocjonalna. Widzicie dewiacje łóżkowe, nie widzicie miłosci miedzy ludźmi.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie