Jaki jest najbardziej KOBIECY KOLOR? Wcale nie różowy... Panie wskazały 7 ulubionych odcieni!

Lansowany od lat podział na dziewczęcy różowy i chłopięcy niebieski nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.
Jaki jest najbardziej KOBIECY KOLOR? Wcale nie różowy... Panie wskazały 7 ulubionych odcieni!
18.06.2015

Kolory otaczają nas ze wszystkich stron. Każdego dnia decydujemy, jaki cień do powiek wybrać, w co się ubrać, jak urządzić mieszkanie, a nawet opakowanie jakiego koloru podoba nam się najbardziej (chociaż zawartość niczym się od siebie nie różni). Wiele decyzji podejmujemy oczami, a nie obiektywnymi przesłankami. Chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy – kolor ma znaczenie.

Który lubisz najbardziej? Przyjęło się, że kobiety gustują w odcieniach pastelowych i żywych, panom pozostawiając czerń, szarości i odcienie brązu. Nie wspominając nawet o odwiecznym podziale, że dziewczynka to róż, a chłopiec – niebieski. Czas sprawdzić nasze upodobania w bardziej obiektywny sposób. W Wielkiej Brytanii na poważnie zajęto się tym tematem i zbadano preferencje kolorystyczne.

Nas zainteresowały wyniki dotyczące płci pięknej. W ten sposób możemy jednoznacznie wskazać najbardziej kobiecy kolor... Zgadzasz się z wyborem ankietowanych?

ulubiony kolor

7. CZARNY

Na czerń wskazało 5 procent ankietowanych kobiet. Kolor ten wygrał m.in. z białym, brązowym czy pomarańczowym.

ulubiony kolor

6. ŻÓŁTY

Jeszcze więcej pań, bo 6 procent badanych, wskazało żółty. To szczególnie ciekawe, bo odcień ten raczej rzadko pojawia się np. w naszej garderobie.

ulubiony kolor

5. RÓŻOWY

Najbardziej stereotypowy damski kolor, czyli różowy, wybrała co dziesiąta ankietowana. Znacznie mniej, niż zwycięzcę...

ulubiony kolor

4. ZIELONY

Jeszcze więcej z nas gustuje w kolorze nadziei, czyli zielonym. To wybór 11 procent kobiet.

ulubiony kolor

3. CZERWONY

Nasze uwielbienie do czerwonych ust i paznokci znalazło swoje odzwierciedlenie w rankingu. 13 proc. pań wskazało na czerwień, która wskoczyła na najniższy stopień podium.

ulubiony kolor

2. FIOLETOWY

Na drugim miejscu, dość niespodziewanie, znalazł się fiolet. Więcej, niż co piąta badana (21 procent) uwielbia właśnie ten kolor.

ulubiony kolor

1. NIEBIESKI

Zwycięzca mógł być tylko jeden i ku zaskoczeniu wszystkim okazał się nim kolor niebieski. Według niektórych najbardziej męski kolor. 27 procent pań uznało, że także ich. Wychodzi więc na to, że przynajmniej w kwestii barw kobiety i mężczyźni są ze sobą zgodni.

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2015 09:59
ja nie lubie pastelowych kolorów. Mocne, nasycone barwy to jest to- czerwony, różowy, żółty, zielony. ale jesli chodzi o ubrania to klasyka czerń, biel, czerwień, butelkowa zieleń, beż i szarosci. bez szaleństw i wzorów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2015 18:20
Jeśli chodzi o same barwy to: jasna zieleń, cytrynowy i malinowy ( ewentualnie karminowy ). A jeśli chodzi o kolor ubrań to raczej wole stonowane kolory.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2015 15:41
Bez czytania myślałam o fioletowym, natomiast moich jest zielony:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2015 13:21
Bo niebieski byl kolorem kobiet i dziewczynek od lat, Wzielo sie to od kolorow szat Maryi, a Jezus nosil czerwien. To koncerny odiezowe zamienily te kolory. Spytajcie swoich mam czy babc :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2015 10:10
ogólnie ludzie najbardziej lubią niebieski;) tak że żadne zaskoczenie;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo