15 lat - chorobliwy trądzik, 21 lat - kolejny bezpłatny staż, 32 lata - ślub z przymusu. Tak NAPRAWDĘ wygląda nasze życie!

Ta wersja wygląda znacznie prawdziwiej od poprzedniej. Jest się czym martwić?
15 lat - chorobliwy trądzik, 21 lat - kolejny bezpłatny staż, 32 lata - ślub z przymusu. Tak NAPRAWDĘ wygląda nasze życie!
26.05.2015

Niedawno na naszych łamach mogłyście się zapoznać z listą przełomowych momentów w życiu każdego człowieka. Brytyjscy badacze przepytali kilka tysięcy osób i w ten sposób wiemy już, w jakim wieku ludzie wynajmują pierwsze mieszkanie, biorą ślub, witają na świecie pierwszego potomka, kupują dom itd. A raczej – jak wygląda to na Zachodzie, bo w Polsce ten schemat ma naprawdę niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Pierwszy etat w wieku 19 lat? Kupno mieszkania 5 lat później? Zamiana go na własny dom przed trzydziestką? Brzmi świetnie i wszystkim życzymy takiego spokojnego życia, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że w kraju nad Wisłą to niemal nieosiągalne. Okazuje się, że spory dystans w tym temacie to nie tylko domena Polaków. Buntują się także sami Brytyjczycy.

Liam, autor bloga Angry Flat Cap, postanowił nieco urzeczywistnić listę przełomowych momentów w naszym życiu. Jego interpretacja wyników badania zrobiła furorę w Internecie i wcale nas to nie dziwi. Pod czymś takim może się podpisać większość z nas!

przełomowe momenty w życiu

15 lat – chorobliwy trądzik, który wymyka się spod kontroli i uniemożliwia normalne życie. Pryszcze zajmują całą naszą twarz.

19 lat – bezrobocie i brak perspektyw przez przynajmniej kilka najbliższych lat.

20 lat – wydanie oszczędności całego życia na ubezpieczenie pierwszego samochodu, który bardzo chcemy mieć, ale nie za bardzo nas na taki luksus stać.

21 lat - „zatrudnienie” na kilku kolejnych bezpłatnych stażach i praktykach, które możemy sobie wpisać do CV, ale w rzeczywistości niczego nas nie uczą.

22 lata – szukanie drugiej połowy na Tinderze, bo w tradycyjny sposób nam się to nie udało. Jeśli wcześniej się wyprowadziliśmy – w tym momencie wracamy do rodzinnego domu, bo nie potrafimy się utrzymać.

przełomowe momenty w życiu

23 lata – utrata kontaktu z większością dotychczasowych przyjaciół, którzy okazali się zbędni.

24 lata – rozglądamy się za najtańszą kawalerką do wynajęcia, bo mamy dosyć mieszkania z rodzicami, a na nic lepszego nas nie stać.

25 lat – okazuje się, że na samodzielne mieszkanie nie ma szans i wynajmujemy lokal z kilkoma współlokatorami. W tym wieku zaczynają się także problemy z metabolizmem, co widać po naszych brzuchach.

27 lat – orientujesz się, że jednak nie zostaniesz gwiazdą rocka i czeka Cię zwykłe, przyziemne życie. Rozważasz sprzedaż nerki, bo w przeciwnym wypadku nigdy nie kupisz własnego mieszkania.

28 lat – dostajesz pierwszą poważną pracę, ale na najniższym możliwym stanowisku. Za kilka lat może Cię awansują.

przełomowe momenty w życiu

29 lat – wciąż szukasz miłości w Internecie i coraz bardziej nie wierzysz w to, że szczęśliwy związek jest Ci pisany.

30 lat – Twoi znajomi nie robią nic, poza bombardowaniem Cię fotografiami swoich dzieci na Facebooku.

31 lat – wpadasz w panikę, że nigdy nikogo sobie nie znajdziesz i już na zawsze pozostaniesz starą panną.

32 lata – w akcie desperacji bierzesz ślub z raczej przypadkową osobą. Tylko dlatego, że boisz się dłużej czekać.

34 lata – coraz częściej nie potrafisz przeżyć dnia bez leków przeciwbólowych. Kręgosłup i korzonki dają o sobie znać.

35 lat – nadal nie jesteś przekonana czy chcesz mieć dzieci, ale one i tak wreszcie się pojawiają. Taka kolej rzeczy.

przełomowe momenty w życiu

36 lat – przez całą dobę musisz oglądać kanały telewizyjne dla dzieci. Znasz już wszystkie kreskówki na pamięć.

37 lat – rozwodzisz się, tak jak większość ludzi w Twoim wieku.

39 lat – kryzys wieku średniego. Marzysz już tylko o emeryturze.

68 lat – od pewnego czasu jesteś już na emeryturze, ale dochodzisz do wniosku, że to nie dla Ciebie. Zaczyna brakować Ci pieniędzy i zwyczajnie się nudzisz, więc zaczynasz sobie dorabiać.

Brzmi bardziej realnie, prawda?

Polecane wideo

Komentarze (43)
Ocena: 4.6 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.05.2015 14:16
W wieku 15 lat nie miałam trądzika ... w wieku 19 lat miałam studium informatyczne dzienne i dorabiałam sobie weekendami w tesco na umowie zlecenie., ponieważ brak kasy dawał mi się we znaki. Mam aktualnie 27 lat , własne mieszkanie i narzeczonego, który nie jest żadnym przypadkowym wyborem. Mieszkamy razem i zbieramy na ślub.. Wniosek ? każdego życie wyglada inaczej. Jedynie co jest może podobne to wiek w którym wezmę ślub
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 26.05.2015 23:02
Może Twoje życie tak wygląda droga autorki tego artykułu ☺
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2015 20:47
Mam 22 lata, szkołę kończę za rok, pracuje od 19 roku życia bo wtedy się wyprowadziłam od rodziców. Od kilku miesięcy mam bardzo satysfakcjonujacą, dobrze płatną pracę. Od 3 lat jestem w stałym związku, od 2 lat mieszkamy razem.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2015 20:28
Mam 22 lata, faceta, mamy własne mieszkanie, studiuje dziennie, pracuje i nie czuję się jak nieudacznik.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2015 19:06
jeju czy tylko mi nie śpieszy się do dorosłości aż tak bardzo? mam 22 lata, jestem na studiach które niedługo co prawda kończe, w weekendy i wakacje pracuję, ale jak czytam komentarze że ktoś w moim wieku albo 2 lata starsze dziewczyny już mają własne apartemanty, stałą prace, narzeczonych, dzieci... to czuję się tak staro. takie rzeczy kojarzą mi się z dojrzałymi kobietami po 30ce (nie praca sama w sobie, tylko mąż, dzieci, praca w jakichś wielkich korporacjach itd.).
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie