Jak skrócenie snu do 6 godzin dziennie zniszczyło jej twarz? ZDJĘCIA!

Nie uwierzycie własnym oczom, jak bardzo zmienił się jej wygląd po tygodniu niedosypiania.
Jak skrócenie snu do 6 godzin dziennie zniszczyło jej twarz? ZDJĘCIA!
21.05.2015

- Codziennie rano na paluszkach szłam do kuchni i tam po cichu gotowałam obiad dla całej rodziny. Wyjmowałam z lodówki odpowiedni słoik i gotowałam zupę, którą zwykle jedliśmy razem po południu. Tym razem było jednak inaczej. Słój z pastą pomidorową wypadł mi z rąk i z hukiem rozbił się o podłogę. Patrzyłam na wielką czerwoną plamę i rozpłakałam się. Byłam zmęczona i rozdrażniona. Spojrzałam w lustro i prawie się nie rozpoznałam. Wcale nie wyglądałam na swoje 46 lat tylko co najmniej 10 więcej. Podkrążone oczy, ziemista cera, zmarszczki wokół ust i spojrzenie, w którym nie było radości. Powód? Przez ostatni tydzień spałam celowo tylko przez 6 godzin w ciągu nocy – opowiada o nietypowym eksperymencie Sarah Chalmers, 46-latka z Wielkiej Brytanii.

W porozumieniu z mieszczącą się w Londynie Sleep School postanowiła sprawdzić, czy niedosypianie przez okrągły tydzień będzie miało widoczny wpływ na jej wygląd. Wykonała dwa zdjęcia – jedno przed rozpoczęciem eksperymentu, czyli wtedy, kiedy na co dzień spała przez przynajmniej 8 godzin – a drugie po zakończeniu doświadczenia. Efekt? Szokujący.

- Wiele kobiet nie jest w stanie na co dzień porządnie się wyspać. Mają na głowie rodzinę, dom, pracę. To straszne, że brak snu tak bardzo odbija się na naszym nastroju i wyglądzie – skomentowała wyniki nietypowego badania Chalmers.

Zobaczcie, jak ona i kilka innych kobiet prezentują się po skróceniu snu o zaledwie dwie godziny w ciągu nocy…

Sarah Chalmers

Sarah Chalmers po 8 godzinach snu

brak snu

Jak brak snu odbija się na naszym zdrowiu?

Sarah Chalmers
brak snu

Jak brak snu odbija się na naszym zdrowiu?

brak snu

Jak brak snu odbija się na naszym zdrowiu?

Sarah Chalmers

Sarah Chalmers po tygodniu, w którym spała po 6 godzin w ciągu nocy

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 4.07 / 5
Aga (Ocena: 3) 25.05.2015 12:56
Biedna Sarah Chalmers - brwi i włosy też z niewyspania pojasnialy..? ;)
odpowiedz
Zosia (Ocena: 5) 24.05.2015 15:07
Ja od 3 lat pracuje tylko i wyłącznie na nocną zmianę i śpie od 7 do 12 czyli 5 godzin dziennie w ciągu tygodnia i jakoś nie widzę zmian :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2015 22:37
A pani na siódmym zdjęciu to nawet włosy zmieniły kolor przez brak snu:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2015 22:25
prawda jest taka że każdy ma inną potrzebę snu i w innych godzinach. mój chłopak jest nocnym markiem, najlepiej mu się pracuje w nocy (jest grafikiem) i tak z natury kładzie się spać ok. 3 a rano do 12 nie ma co z nim gadać. ja też lubię chodzić spać tak ok. 2 ale z drugiej strony rano odrazu jestem świeża. ojciec mojego chłopaka sypia po 4 godziny i jest całkowicie wypoczęty ale moja koleżanka jeśli nie pojdzie spać przed 24 a rano musi wstać przed 9 jest absolutnie nie do życia. tak więc każdy ma swoje potrzeby a te sławne 8 godzin to taka średnia tak samo jak 36,6 C jest średnią typową temperaturą
zobacz odpowiedzi (3)
xxx (Ocena: 5) 21.05.2015 20:53
Ja sypiam po 3-4 godziny,ja to dopiero mogę ponarzekać na brak snu :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie