Co wybaczysz TYLKO przyjaciółce?

Gdyby zrobił to lub powiedział ktoś inny - dałabyś mu w twarz i obraziłabyś się na śmierć.
Co wybaczysz TYLKO przyjaciółce?
05.04.2015

Prawdziwa przyjaciółka to największy skarb. Pisząc „prawdziwa”, nie mamy na myśli jednej z wielu koleżanek, które na siłę będą walczyły o naszą uwagę. Przyjaźń to nie tylko wzajemne poklepywanie się po plecach, ale także spora dawka szczerości. A ta, jak wiadomo, potrafi zaboleć. O wiele łatwiej jednak znieść słowa krytyki z ust pokrewnej duszy, niż kogoś zupełnie przypadkowego.

Mówi się, że wszyscy jesteśmy równi, ale nie oszukujmy się – przyjaciółce od serca wypada zdecydowanie więcej, niż innym. Ona pochwali, kiedy jest taka okazja, pocieszy, kiedy tego potrzebujesz, ale także da motywującego kopniaka. Nie musi przebierać w słowach, bo wie, że nawet najgorsza obelga nie ma na celu Cię obrazić, ale jedynie sprowokować do myślenia i działania.

Oto kilka rzeczy, które bez wahania wybaczysz przyjaciółce. Gdyby zrobił to lub powiedział ktoś inny – najprawdopodobniej obraziłabyś się na śmierć...

przyjaciółka

KRYTYKA WYGLĄDU

Jesteśmy przewrażliwione na punkcie swojej urody. Mamy mnóstwo kompleksów, więc negatywne komentarze na ten temat, a nawet same krzywe spojrzenia, potrafią nas jeszcze bardziej dobić. Ale nie tym razem! Jeśli słyszysz z ust przyjaciółki, że wyglądasz jak chodzące nieszczęście, straszysz podkrążonymi oczami, a Twoje włosy przypominają siano – bierzesz to sobie do serca. Wiesz, że nie ma na celu obrażenia Cię, ale zmotywowanie do zmian. Nikt inny nie pozwoli sobie na taką szczerość i warto to docenić, zamiast się obruszać.

przyjaciółka

ODNIESIENIA DO WAGI

Mniejsza z włosami, cerą i innymi szczegółami. Krytyczne uwagi na ten temat można jeszcze przeżyć. Gorzej, jeśli chodzi o naszą figurę. Tylko prawdziwa przyjaciółka od serca może sobie pozwolić na stwierdzenie, że jest Cię zdecydowanie za dużo i czas coś z tym zrobić. Każdy inny byłby w tym momencie przegrany. Podobnie jak w poprzednim przypadku – to nie ma być cios wymierzony we wroga, ale szczera ocena, która ma Ci pomóc. Może razem wymyślicie najlepszy sposób, jak wrócić do formy?

przyjaciółka

KRYTYKA GUSTU

Jesteśmy pełne sprzeczności. Z jednej strony przejmujemy się zdaniem innych i chcemy im się przypodobać, a z drugiej – nie radzimy sobie z krytyką. Czasami wydajemy na ubrania ogromne pieniądze, czujemy się w nich dobrze i wydaje nam się, że wyglądamy zjawiskowo. Lepiej, żeby nikt tego nie podważył, bo wtedy czara goryczy może się przelać... Co innego przyjaciółka – jej wypada, bo także w tej kwestii chce Ci jedynie pomóc, a nie pogrążyć. Lepiej mieć takiego zaufanego krytyka, niż narażać się na śmieszność wśród innych.

przyjaciółka

UWAGI DO TWOJEGO CHŁOPAKA

Kiedy się zakochujemy, to zazwyczaj na zabój. Mechanizm zawsze jest ten sam – nagle zaczyna iskrzyć i przestajesz dostrzegać wszelkie jego wady. Im bliżej jest Twojego serca, tym bardziej jest idealny i nie dasz powiedzieć o nim złego słowa. Czasami nie ma to zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, ale kto mógłby Ci to uświadomić? Przecież nie rodzice, bo oni zawsze czepiają się zupełnie bez sensu. Jedynym ratunkiem jest zaufana przyjaciółka, która może otworzyć Ci oczy i przy okazji nie narazi się na agresję z Twojej strony.

przyjaciółka

PIESZCZOTLIWE OBELGI

Nie wszystkie z nas to lubią, ale chyba każdej coś takiego się przydarzyło. Mowa o zwrotach, które uchodzą za wyjątkowo obraźliwe i wręcz wulgarne, ale z ust przyjaciółki mogą zabrzmieć wręcz jak komplement. Czasami dla żartu mówimy do siebie per szmato, zdzi*o, lafiryndo. Być może nie ma to nic wspólnego z elegancją, ale traktujemy to w kategoriach żartu. Tego nie zrozumie nikt postronny i lepiej by tego nie słyszał...

przyjaciółka

NIEWYBREDNE GESTY

Po latach przyjaźni, która zaczyna przypominać siostrzaną miłość, pozwalacie sobie na coraz więcej. Postronni obserwatorzy mogą poczuć się tym wręcz zniesmaczeni, ale Was to nie rusza. Przepychanki dla żartu, klapsy w pupę, chwytanie za piersi, ciągnięcie się za włosy – wcale nie musisz mieć 8 lat, by czerpać z tego przyjemność. W ten sposób pokazujemy, jak bardzo swobodna jest nasza relacja. Gdyby na taki gest pozwolił sobie ktoś inny – natychmiast dostałby w twarz. Przyjaciółka to co innego...

przyjaciółka

NIETYPOWA MOTYWACJA

Wszystko sprowadza się do jednego – przyjaciółka może niemal wszystko, bo wiesz, że nie stoją za tym negatywne emocje, ale troska i miłość. Nikt inny nie potrafi Cię zmotywować do działania, jak ona. Kiedy trzeba – złapie za ramiona, potrzęsie, sprowadzi Cię do parteru i powie głośno to, czego inni się boją. Czasami nie jest przyjemnie, ale po wszystkim docenisz jej szczerość. Jeśli potrafi Cię obiektywnie skrytykować i wytknąć błędy, to znaczy, że jej na Tobie zależy. Inni nadal poklepują Cię po plecach i przekonują, że wszystko jest w porządku.

Komentarze (1)

Ocena: 1 / 5
Anonim (Ocena: 1) 05.04.2015 12:01
aefadz
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo