Barbie ma konkurencję: Mniej zgrabna lalka z pryszczami i rozstępami!

Dzięki niej małe dziewczynki dowiedzą się, że kobiece ciało nie zawsze jest idealne.
Barbie ma konkurencję: Mniej zgrabna lalka z pryszczami i rozstępami!
23.11.2014

Lammily gościła na naszych łamach w ubiegłym roku. Wtedy była jedynie projektem, który zakładał stworzenie bardziej realistycznej konkurencji dla popularnej Barbie. Jej twórca, Nickolay Lamm, doszedł do wniosku, że dostępne na rynku zabawki fałszują prawdziwy wygląd kobiety. Mają zawsze bardzo długie nogi, duże piersi, nieproporcjonalnie duże głowy i oczy, są szczupłe i w żaden sposób nie przypominają rzeczywistej kobiecej figury.

Kiedy podzielił się swoim pomysłem z internautami, oni dosłownie zasypali go pieniędzmi. Na uruchomienie produkcji zebrał kilkaset tysięcy dolarów. Dzisiaj można ją już kupić w Sieci za 25 dolarów, czyli mniej więcej tyle, ile trzeba zapłacić za oryginalną Barbie. Cel jest jeden – od najmłodszych lat wpajać dziecku, że każda z nas wygląda nieco inaczej i niezależnie od kształtów, wszystkie mamy prawo czuć się pełnoprawnymi kobietami.

To jednak nie koniec nowości w tym temacie. W styczniu na rynku zadebiutują specjalne naklejki przeznaczone dla Lammily. Dzięki nim lalka będzie wyglądała jeszcze bardziej realistycznie. Dostępne wzory to m.in. pryszcze, piegi, blizny, pieprzyki, rozstępy czy rany. Myślicie, że to dobry pomysł?

Lammily
Lammily
Lammily
Lammily
Lammily
Lammily
Lammily
Lammily
Lammily

Komentarze (24)

Ocena: 4.17 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.11.2014 00:38
Lalka jak lalka, ale barbie i tak bedzie...roznych lalek jest calre mnostwo, a ta niczego nie zmieni.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.11.2014 15:56
Bez przesady. Która kobieta z kolei wygląda jak ta lalka? krótkie nogi, zero wcięcia w talii. Nie każda ma taką beznadziejna figure, wiec nie popadajmy w skrajności.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2014 22:27
tak barbie psuje umysły dzieci ale kim kardashian z nieludzko odchudzoną talią i wielkim idealnie okrągłym zadkiem juz w ogóle nie działa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 23.11.2014 21:02
Bzdura kompletna i w sumie żaden realizm skoro to wszystko można odkleić. W prawdziwym życiu nie da się odkleić pryszczy lub rozstępów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2014 20:45
To jeden z najgłupszych pomysłów, o jakich słyszałam. Czepili się tej biednej lalki, że jest nierealistycznym wzorem. Dlaczego nikt nie czepia się szmacianych lalek, które mają gigantyczne głowy i zero figury? Tak też nie wygląda kobieta. Nie mówiąc już o zabawkach superbohaterów dla chłopców, które teoretycznie też przekazują nierealistyczne wzorce. To trochę obraża inteligencję dziewczynek, później kobiet. Chłopcy jakoś nie mają problemów po tym, jak bawią się "mięśniakami". Poza tym, jeśli lalka ma pokazywać nierealistyczny wzorzec, który dziecko może chcieć naśladować, to co pokazuje lalka z bliznami? Podążając tokiem myślenia przeciwników barbie, dzieci widząc tę drugą lalkę, zaczną się ciąć. Nie widzicie, że to głupie po prostu?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo