TEST: Czy daleko Ci do Perfekcyjnej Pani Domu?

Sprawdź, czy powinnaś poprosić o pomoc Małgosię Rozenek.
TEST: Czy daleko Ci do Perfekcyjnej Pani Domu?
24.09.2014

Już dawno minęły czasy, kiedy kobieta była stworzona wyłącznie do tego, by podtrzymywać domowe ognisko. Tradycyjne kury domowe odchodzą do historii, a ich miejsce zajmują sprawne menadżerki, które pracują zawodowo, ale nie czują zakłopotania na widok odkurzacza lub piekarnika. Doskonale potrafią z nich korzystać. Współczesna gospodyni jest w stanie tak zaplanować swoje życie, by znaleźć czas na realizowanie swoich ambicji, wypoczynek, a także codzienne obowiązki.

Nie obędzie się bez umiejętności organizacji czasu pracy i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Jeśli przez całe życie ktoś Cię w tym wyręczał, możesz mieć problemy z poprowadzeniem własnego domu. Nikt nie twierdzi, że powinnaś być przywiązana łańcuchem do kuchni, ale wypadałoby potrafić się w niej odnaleźć. Niezależność nie oznacza niewiedzy i lenistwa. Jeśli chcesz znaleźć mężczyznę na całe życie, piękne ciało nie wystarczy.

Rozwiąż nasz test – odpowiedz na 20 pytań i sprawdź, czy jesteś jedynie dekoracją domu, czy może jednak potrafisz coś zrobić. Za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, za negatywną – 0 proc. Im wyższy wynik, tym szybciej powinnaś umówić się na indywidualne lekcje u Perfekcyjnej Pani Domu.

Victoria Beckham

1. Czy uważasz się za wyzwoloną feministkę, która ma dosyć utartych wzorców społecznych?

2. Czy wyznajesz zasadę, że kobieta nie musi zajmować się domem, bo ma wystarczająco dużo innych atutów?

3. Czy z politowaniem patrzysz na znane Ci kobiety, które spełniają się jako gospodynie domowe?

4. Czy Twoje umiejętności kulinarne są mocno ograniczone i nie planujesz ich rozwijać?

5. Czy przygotowanie obiadu dla całej rodziny stanowiłoby dla Ciebie problem nie do przejścia?

Victoria Beckham

6. Czy w czasie kulinarnych eksperymentów wielokrotnie przygotowałaś przypalone lub niedogotowanepotrawy?

7. Czy nie potrafisz zapanować nad zawartością swojej lodówki i często trafiasz na zepsute produkty?

8. Czy w czasie zakupów spożywczych zupełnie tracisz kontrolę nad sytuacją i nie wiesz, czego potrzebujesz?

9. Czy wolisz inwestować pieniądze we własny wizerunek, niż np. nowoczesne sprzęty gospodarstwa domowego?

10. Czy kiedykolwiek usłyszałaś, że jesteś bałaganiarą?

Victoria Beckham

11. Czy dbanie o czystość mieszkania ograniczasz do nagłych zrywów kilka razy w roku, zamiast robić to systematycznie?

12. Czy unikasz zapraszania do siebie przyjaciół lub mężczyzn, bo boisz się, że bałagan negatywnie wpłynie na opinię o Tobie?

13. Czy brak umiejętności i chęci do działania zupełnie Ci nie przeszkadza, bo uważasz, że nie każda kobieta jest stworzona do bycia perfekcyjną panią domu?

14. Czy masz problem z obsługą sprzętów gospodarstwa domowego?

15. Czy często dochodzisz do wniosku, że nie masz się w co ubrać, bo bałagan w szafie uniemożliwia znalezienie czegokolwiek?

Victoria Beckham

16. Czy masz problem z wyobrażeniem sobie sytuacji, że żyjąc pod jednym dachem z mężczyzną, to na Tobie będzie spoczywała większość codziennych obowiązków?

17. Czy od swojego partnera wymagasz (lub będziesz wymagała) wyręczania Cię w takich kwestiach jak gotowanie, pranie, sprzątanie?

18. Czy w głębi serca uważasz, że jesteś zupełnie niesamodzielna i bez pomocy nigdy nie zapanujesz nad swoim najbliższym otoczeniem?

19. Czy taki stan rzeczy może wynikać nie z przekonań, ale zwykłego lenistwa?

20. Czy po odpowiedzi na dotychczasowe pytania, naszły Cię wątpliwości, czy może rzeczywiście jesteś trochę nieporadna?

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2014 15:26
Miałam chłopaka przez 5 lat, pracowała, sprzątała, prałam, gotowałam i starałam się być dobrą kochaną. Tak się odwdzięczył, że mnie zdradził. Dotarło do mnie, że nie ma sensu za bardzo się starać, lepiej być samą i żyć w bałaganie, ale zupełnie swobodnie niż z kimś kto wymaga od nas więcej niż od siebie. Rozmawiałam o tym ze starszą kobietą i powiedziała, że faceci tak naprawdę nadają się tylko do zabawy i ma rację. Bądźmy samodzielne i nie służmy facetom.
odpowiedz
Juliett (Ocena: 5) 25.09.2014 01:59
Hurra wyszlo mi,ze jestem najgorszym nierobem pod sloncem- a juz sie balam,ze wyjde na garkotluka jakiegos ;) uff co za ulga,ze nie mam w sobie ani odrobiny kuropactwa domowego ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2014 10:53
a ja nigdy nie wyjdę za mąż lubię facetów są fajni ale wolę być sama i mieć chłopaka od tak niż nieroba niestety aż taka głupia nie jestem
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 24.09.2014 10:09
Faceci też mają ręce, nic nie stoi na przeszkodzie żeby sprzątali i gotowali
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2014 04:55
nie szoruje wanny o 2 w nocy i nie sprzatam kazdego cm2 powierzchni w swoim domu codziennie, wiec zdecydowanie daleko mi do perfekcyjnej pani domu. gdybym chciala miec tak wszystko odpicowane jak pokazuje to rozenek,to musialabym poswiecac co najmniej 6 godzin dziennie zeby wysprzatac na blysk cale mieszkanie, z wszystkimi przedmiotami,szafami i ich zawartoscia, kablami i urzadzeniami wlacznie. To zwyczajnie nierealne. Nie mam az tyle czasu, ale to nie znaczy,ze w moim domu jest brudno. Nie przesadzajmy, telewizja klamie i kreuje falszywy obraz.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie