Te produkty wzmocnią i wybielą Twoje zęby (Nie miałaś o tym pojęcia!)

Większość z nich masz w domu i nawet nie zdajesz sobie sprawy z ich cudownych właściwości.
Te produkty wzmocnią i wybielą Twoje zęby (Nie miałaś o tym pojęcia!)
29.06.2014

Przez lata zaniedbane i zapomniane, ale dzisiaj wracają do łask. Współcześnie, im zdrowsze i bielsze zęby, tym lepiej jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Piękny uśmiech stał się równie ważny, co schludny strój czy modna fryzura. Jak o niego zadbać? Niezbędna jest podstawowa higiena, a także... odpowiednia dieta. Okazuje się, że wpływ na biel zębów ma wiele produktów, których nigdy byśmy o to nie posądzali!

Wciąż niezbędna jest pasta do zębów, nić dentystyczna i płyn do płukania ust, ale kiedy znajdujesz się poza domem i nie możesz zadbać o nie w ten sposób, zawsze możesz coś przekąsić. I wcale nie będzie to działało na Twoją niekorzyść. Wręcz przeciwnie – składniki niektórych produktów spożywczych działają niczym tradycyjna szczoteczka.

Być może nie osiągniesz w ten sposób efektu, jaki daje codzienna higiena i profesjonalne wybielanie zębów u dentysty, ale to naprawdę warto wiedzieć. Będziesz zaskoczona!

wybielanie zębów

MIĘSO

Brzmi niewiarygodnie, ale to prawda. Porządna sztuka mięsa bardzo korzystnie wpływa na nasze zęby. Według Amerykańskiego Towarzystwa Stomatologicznego, fosfor zawarty w steku wzmacnia nie tylko kości, ale i szkliwo. Inne, niemieckie badania potwierdzają, że im więcej przeżuwasz, tym silniejsze i zdrowsze będziesz miała zęby.

wybielanie zębów

CZEKOLADA

Oczywiście nie każda, bo np. mleczna z orzechami działa już na naszą niekorzyść. Za to ciemna czyni cuda. Antyoksydanty zawarte w kakao zapobiegają przytwierdzaniu się bakterii do powierzchni zęba, a także neutralizują te, które odpowiadają za przykry zapach z ust. Pomocna jest również teobromina, która utwardza szkliwo zębów.

wybielanie zębów

SER

W ubiegłym roku przeprowadzono badanie, które udowodniło cudowną moc tego przysmaku. Niemal 70 osób zdecydowało się nie myć zębów przez 48 godzin. Następnie poczęstowano je serem żółtym i okazało się, że... pH w ich ustach powróciło do normy. Tak, jakby przed chwilą je umyli. Dodatkowo, ser jest bogaty w białko, wapń i fosfor, które są niezbędne do tego, by mieć zdrowy uśmiech.

wybielanie zębów

GUMA DO ŻUCIA

Jak to możliwe, że słodki i klejący się przysmak może pozytywnie wpływać na zęby? Cudownym składnikiem gumy do żucia okazuje się zawarty w niej słodzik, czyli ksylitol (obecny w gumach bez cukru). Działa on bakteriobójczo i eliminuje ryzyko próchnicy. Jeśli wolisz gumy z tradycyjnym cukrem, w umiarze też mogą pomóc, bo stymulują produkcję śliny, która wypłukuje bakterie z ust.

wybielanie zębów

HERBATA

Całe życie słyszałaś, że kawa i herbata niekorzystnie wpływają na zdrowie i odcień zębów? Niekoniecznie. Udowodniono, że herbata zwalcza bakterie i kwasy obecne w ustach, a także uniemożliwia osadzanie się płytki nazębnej. Chroni również przed erozją szkliwa.

Na zdrowie!

Komentarze (7)

Ocena: 3.86 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2014 20:06
KURKUMA sucha kurkuma na szczoteczke i 4 minuty... rozjasnia zeby :) pare razy w tyg polecam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2014 14:56
wszystko to co lubie.no i dlatego mam zdrowe i biale ;d
odpowiedz
KIełbasa (Ocena: 5) 29.06.2014 14:55
widać, że to jakaś marna studencina polonistyki copywrinter pisał....
odpowiedz
Kaja (Ocena: 5) 29.06.2014 14:54
ja pierdo*&$le przecież tego się czytać nie da, wy naprawdę macie ludzi za aż takich debili. Mięso, no ku&%#a rzeczywiście, szczególnie, jak włókna wejdą ci między zęby i zaczną się tam rokładać, mega mi wzmocnią szkliwo!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 29.06.2014 14:09
większych głupot nie słyszałam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo