8 rzeczy, które zrozumie tylko NISKA dziewczyna

Jeśli natura poskąpiła nam wzrostu, życie nie jest łatwe.
8 rzeczy, które zrozumie tylko NISKA dziewczyna
20.06.2014

W przypadku kobiet kompleks wzrostu nie jest na pewno tak odczuwalny, jak u mężczyzn. Możemy być niskie, bo nikt nie uważa tego za odstępstwo od normy. Skoro większość z nas mierzy 160-170 cm, to większym problemem staje się zbyt wysoki wzrost. Na dodatek, z reguły większym powodzeniem cieszą się filigranowe i drobne panie. Jeśli natura poskąpiła nam centymetrów i nie osiągamy nawet średniej, z tym także można normalnie żyć. O wiele gorzej wygląda to w przypadku kobiety przerastającej większość mężczyzn lub panów sięgającym partnerce do ramion.

Nie jest jednak tak, że skaczemy z radości, kiedy zatrzymujemy się na pułapie 150 cm. To mniej, niż większość z nas oczekuje. Bardzo niski wzrost prowadzi do wielu zabawnych, ale i krępujących sytuacji. O wielu z nich nie mają pojęcia nie tylko znacznie wyżsi mężczyźni, ale także nieco bardziej wyrośnięte przedstawicielki płci pięknej. Czas uzmysłowić wszystkim, z czym wiąże się bycie najniższą osobą w towarzystwie.

W serwisie buzzfeed.com znalazłyśmy kilka ewidentnych przykładów, które udowadniają, że nikczemny wzrost potrafi bardzo utrudnić życie...

jestem niska

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Większość z nas nie dostrzega tego problemu, ale kiedy nie osiągniemy średniego dla danej populacji wzrostu, wtedy niektóre przedmioty mogą okazać się zupełnie nieprzydatne. W przypadku bardzo niskich osób pasy bezpieczeństwa w samochodzie nie przebiegają od ramienia przez klatkę piersiową, ale zaczynają się gdzieś w okolicy szyi lub twarzy!

jestem niska

LUSTRO

Która z nas nie lubi się przeglądać w lustrze? Niestety, nie wszystkim jest to dane. Zwierciadło wiesza się na ustalonej wysokości, która umożliwia korzystanie z niego osobom średniego wzrostu. Czasami może się okazać, że jeszcze do niego nie dorosłaś... Jeśli problem dotyczy toalety publicznej, można to zrozumieć, ale kiedy we własnym domu potrzebujesz do tego krzesła, wtedy nie trudno o frustrację.

jestem niska

SAMOCHÓD

Kolejny akcent motoryzacyjny, który może być nie tylko niewygodny, ale wręcz niebezpieczny. Chociaż w większości nowoczesnych samochodów możliwa jest regulacja wysokości fotela, i on ma swoje ograniczenia. Jeśli jesteś bardzo niska, może to wręcz uniemożliwić prowadzenie pojazdu. Wypadałoby jednak widzieć coś więcej, niż tylko kierownicę...

jestem niska

SKLEP

Regały są zazwyczaj tak wysokie, że nawet mając 2 metry miałabyś problem z dosięgnięciem na samą górę. A co mają powiedzieć osoby znacznie niższe? Towary najczęściej kupowane umieszcza się na poziomie, który odpowiada wysokością zasięgowi dłoni średniej wysokości człowieka. Jeśli do tego poziomu brakuje Ci 20-30 cm, wtedy czeka Cię wspinaczka.

jestem niska

KONCERT

Można się z tego śmiać, ale zazwyczaj osoba bardzo niska może liczyć wyłącznie na takie widoki w czasie koncertu. Kiedy nawet stawanie na palcach nie przynosi efektu, wtedy nie trudno o irytację. Jedyne rozwiązanie – szukaj miejsca pod sceną na kilka godzin przed występem. Przykre, ale prawdziwe.

jestem niska

CZUŁOŚCI

W przypadku bliskiego kontaktu z mężczyzną, raczej nie czujemy się zakłopotane, kiedy sięgamy mu twarzą do wysokości klatki piersiowej. To może być całkiem miłe. Gorzej, jeśli chcemy (lub musimy) przytulić wyższą kobietę. Wtedy jedynym wyjściem jest gwałtowny skręt głowy, by uniknąć znalezienia się pomiędzy jej piersiami.

jestem niska

INNI PATRZĄ NA CIEBIE Z GÓRY

Tak mniej więcej wygląda przebywanie w obecności znacznie wyższych osób. Twoja głowa może służyć np. jako podpórka dla zmęczonych znajomych. Istnieje także niebezpieczeństwo, że nie zostaniesz zauważona w tłumie i ktoś przypadkiem skieruje łokieć prosto w Twoją twarz. Nic miłego!

jestem niska

KOLEŻANKA CZY CÓRKA?

Jeśli pozując do fotografii ze swoimi koleżankami, zaczynasz czuć się jak karzeł lub ich córka, wtedy coś jest na rzeczy. Jedyna zaleta takiej sytuacji – na zdjęciach zawsze rzucasz się w oczy.

Polecane wideo

Komentarze (74)
Ocena: 4.58 / 5
gość (Ocena: 5) 13.10.2021 20:49
Bycie niska osoba to udręką już nie mówiąc o rzeczach które wypisali w artykule ale o przytykach innych ludzi jakby na wzrost miało się wpływ. Większość wyższych osób traktuje Cię jakbyś była nikim.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2014 18:26
serio ? ja mam 149cm i jakoś żyję. z wami nie jest źle. Mi już gorzej do prowadzenia samochodu :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2014 19:18
Z koncertami jest najgorzej :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2014 09:48
o tak w koncu ktos ma problem z drzwiami, mnie też te automaty "nie widza :D
odpowiedz
Podpis... (Ocena: 5) 23.06.2014 15:15
Napisz komentarz...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie