Za co kochamy polskie szafiarki?

Czas spojrzeć na nie łaskawszym okiem. Co im zawdzięczamy?
Za co kochamy polskie szafiarki?
29.05.2014

Ile mamy w Polsce blogów modowych? Złośliwi twierdzą, że przynajmniej tyle samo, co nastolatek. Swoich sił w tym „fachu” próbują coraz młodsze z nas. Dla niektórych to hobby, a jedynym celem jest zaprezentowanie swoich zainteresowań, dla innych – przepustka do lepszego świata i sposób na zarabianie pieniędzy. Niezależnie od intencji, blogowanie wciąż jest modne. Ogromny wpływ na popularność tego zjawiska mają szafiarki, którym udało się odnieść spektakularny sukces.

O polskiej blogosferze mimo wszystko rzadko mówi się dobrze. Wraz ze wzrostem znaczenia poszczególnych fashionistek, natychmiast zwiększa się ilość nieprzychylnych komentarzy. Gdyby wierzyć obiegowym opiniom, musiałybyśmy uwierzyć, że wszystkie blogerki modowe są cwane, zachłanne, mało inteligentne, a na dodatek zupełnie nie znają się na temacie, który wypełnia większą część ich życia. Mają czelność przyjmować drogie prezenty i rozbijać się po świecie za pieniądze sponsorów.

Każde zjawisko ma swoje dwie strony, więc warto zachować równowagę. To prawda, że wiedza i sposób bycia niektórych szafiarek pozostawia wiele do życzenia, ale dostrzegamy także wiele pozytywnych aspektów. Za co powinnyśmy docenić polskie blogerki?

polskie szafiarki

Maffashion

WARTO MIEĆ HOBBY

Wiek nastoletni, a to właśnie wtedy zaczynają karierę szafiarki, można spożytkować na wiele różnych sposobów. Wiele z nas nie odnajduje zainteresowań, którym mogłybyśmy się poświęcić. Swój czas i myśli koncentrujemy wyłącznie na nauce i znajomych, zapominając o rozwoju na innych płaszczyznach. Blogerki, cokolwiek byśmy o nich nie sądziły, odnalazły przestrzeń, w której czują się dobrze. Inwestują w siebie, rozwijają się, poznają mechanizmy rządzące showbiznesem. To może im się przydać, jeśli wiążą swoją przyszłość z branżą rozrywkową.

polskie szafiarki

Charlize Mystery

MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ

Która z nas nie wyobrażała sobie siebie na czerwonym dywanie, w blasku fleszy i towarzystwie popularnych celebrytów? W każdej z nas jest odrobina próżności. Która z nas nie marzyła o sławie i rozpoznawalności porównywalnej z największymi gwiazdami? To zupełnie naturalne. W większości przypadków niewiele z tego wychodzi, ale polskie szafiarki udowadniają, że to wyłącznie kwestia naszej determinacji. Nie trzeba pochodzić z Warszawy i mieć tzw. pleców, by zaistnieć w świadomości milionów ludzi. To naprawdę da się zrobić.

polskie szafiarki

Macademian Girl

MODA STAJE SIĘ MODNA

W Polsce nigdy nie brakowało dobrych projektantów i uznanych modelek, ale Paprocki i Brzozowski w towarzystwie Anji Rubik nie mają aż takiej siły oddziaływania, jak „zwykłe” dziewczyny, które jeszcze przed chwilą były jednymi z nas. Blogerki sprawiły, że moda stała się nie tylko dostępna dla każdego, ale także inaczej postrzegana. To już nie tylko wielki i niedostępny świat, ale zjawisko powszechne i dla każdego. Skoro one bez skrępowania zajmują się przymierzaniem kolejnych ciuchów i odcinają od tego kupony, to dlaczego sama nie mogłabym spróbować?

polskie szafiarki

Maffashion

POKAZUJĄ, CO JEST MODNE

Gdyby sugerować się polską modą uliczną, jeszcze długo nie dogonilibyśmy pod tym względem Zachodu. Zdarzają się barwne jednostki, ale większość wciąż gustuje w szaro-burych kreacjach. To także się zmienia i nawet gdybyśmy próbowały zaklinać rzeczywistość, nie można pominąć roli szafiarek. Blogerki modowe uważnie obserwują trendy, być może czasami za bardzo inspirują się koleżankami z zagranicy, ale pokazują, co aktualnie nosi się na świecie. To nie powód, by natychmiast brać z nich przykład, ale przynajmniej zwiększa się nasza modowa świadomość.

polskie szafiarki

Jessica Mercedes

SIECIÓWKI NIE SĄ ZŁE

Przez lata wmawiano nam, że przystępne cenowo i produkowane w hurtowych ilościach ubrania to raczej powód do wstydu. Jeśli ubierasz się w H&M lub River Island, to znaczy, że idziesz na łatwiznę i raczej nikomu nie zaimponujesz. Nic bardziej mylnego – umiejętne dobieranie odzieży z popularnych sieciówek może przynieść zaskakujący efekt. Spójrzcie na polskie szafiarki, które 3/4 garderoby zawdzięczają przystępnym cenowo sklepom dostępnym w większości miast. Udowadniają, że liczy się pomysł i zmysł estetyczny, a nie metka.

polskie szafiarki

Kasia Tusk

SĄ NASZYMI WIZYTÓWKAMI

Ktoś stwierdzi, że taką reprezentacją za granicą nie ma się co chwalić, ale fakty są zupełnie inne. Czołowe polskie szafiarki naprawdę dostrzegane są na Zachodzie i dobrze świadczą o naszym kraju. Niektóre z nich cieszą się popularnością porównywalną z amerykańskimi blogerkami, a to powinno cieszyć. Dzięki takim osobom Polska postrzegana jest jako bardziej nowoczesny i otwarty kraj, niż jeszcze kilka lat temu.

polskie szafiarki

Kasia Tusk / Macademian Girl

RÓB CO LUBISZ I ZARABIAJ

O zarobkach szafiarek mówi się coraz częściej, ale merytoryczną analizę zjawiska zastępuje zwykła ludzka podłość i zawiść. Wciąż pojawiają się komentarze, że to dziewczyny pozbawione talentu i jakiejkolwiek wiedzy, któremają czelność zarabiać na głupocie innych. Co one na to? Nadal robią swoje i świetnie im się wiedzie. Blogerki modowe dają nadzieję na to, że można robić to, co naprawdę się lubi i przy okazji wieść dostatnie i szczęśliwe życie. Można im zazdrościć lub... wziąć sprawy w swoje ręce.

Polecane wideo

Komentarze (32)

Ocena: 4.88 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2014 17:16
www.onet.pl
odpowiedz
Eliza (Ocena: 5) 01.06.2014 18:46
Nie rozumiem czemu tak wiele osób wyraża się źle o Polskich blogerkach? Rozumiem że irytuje was to że niektóre nie skończyły nawet szkoły średniej, ale to nie powód aby twierdzić że są niewykształcone, jeśli idą za światem mody, po co maja wiedzieć jak np wyznaczyć wszystkie wartości....itd ? Wiedzą wiele o modzie, o jej historii, i o ty co powinny wiedzieć, jeśli jest to ich pasja, niech nadal idą w tą stronę. I nie martwcie się o blogerki które kopiują inne, na pewno szybko taka kopia zostanie zapomniana
odpowiedz
www.kuferek-roznosci.blogspot.com (Ocena: 5) 30.05.2014 11:50
Polecam
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 30.05.2014 10:27
Kochamy? Hahahahaha...a to dobre :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2014 23:43
h ttp://m.y ou tube.c om/watch?v=fnRNxMqBgiM&feature=em-upload_owner (trzeba usunąć przerwy między literami) wiem,że nie na temat, ale gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wyglądały wybory - polecam;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie