Czego kobiety mogą nauczyć się od mężczyzn?

Sprawdź, czego my, kobiety, możemy nauczyć się od płci przeciwnej!
Czego kobiety mogą nauczyć się od mężczyzn?
23.05.2014

Często nam, dziewczynom, wydaje się, że wiemy wszystko na każdy temat. Co jednak powiecie na wiedzę, którą możemy nabyć od mężczyzn? W końcu skoro mężczyźni i kobiety tak bardzo się od siebie różnią, na pewno jest coś, co oni robią lepiej.

Sprawdź, czego my, kobiety, możemy nauczyć się od płci przeciwnej!

1. Wyrażanie emocji

Zdziwiona? Wiemy, że istnieje stereotyp o mężczyznach, mówiący o tym, że nie potrafią wyrażać uczuć. I pewnie w wielu przypadkach tak jest. Nam jednak chodzi o coś innego. Kobiety często nie mówią o tym, co im nie pasuje, np. w relacji z przyjaciółką. Ukrywają frustrację i gniew, zamiast od razu powiedzieć, co jest nie tak. Mężczyźni zaś, nie mają problemu, aby powiedziec kumplowi o tym, co leży im na sercu. Uwierzcie, że konfrontacja może naprawdę oczyścić atmosferę.

para las

3. Mniej plotkowania

Każda z nas uwielbia plotki. Mężczyźni także plotkują, ale w przeciwieństwie do nas, robią to bez złośliwego obgadywania. Bardziej stwierdzają fakty lub komentują. Istnieje przecież tyle innych, ciekawych tematów do rozmowy. 

para pocałunek

4. Nie chowają urazy

Twój mężczyzna przeprosił cię już milion razy, a mimo to gniew cały czas w tobie siedzi? Mężczyznom zdecydowanie łatwiej przychodzi puszczanie pewnych spraw w niepamięć. Co wy na to, żeby spróbować robić to samo? Życie na pewno stanie się znaczenie łatwiejsze!

para zachód słońca

2. Patrzenie na całość

Mężczyźni zdecydowanie mniejszą wagę przykładają do detali niż kobiety, dla których każdy szczegół staje się ważny. Często nawet zbyt ważny. Dlatego staraj się nie skupiać tak bardzo na tym, co nieistotne, a być może uda ci się zobaczyć pełniejszy obraz danej sytuacji. 

para góry

5. Proszenie o podwyżkę

Jeśli jesteś kobietą pracującą, na pewno wiele razy doświadczyłaś tego, jak koledzy z twojej pracy dostawali awans, a ty nie. Ich sekret? Proszą o swoje! Mężczyźni mówią wprost. Nie boją się pytać, skoro tak naprawdę nie mają nic do stracenia. Spróbuj wziąć z nich przykład i zawalcz o to, co ci się należy. 

Andrew Garfield i Emma Stone

6. Męska przyjaźń

Mężczyźni często mówią, że żadna damska przyjaźń nie umywa się do męskiej. Przyznajemy to z bólem serca, ale chyba mają rację. Kobiety, niestety, często konkurują ze sobą, przez co w ich relacje wkrada się zawiść. A mężczyźni? Rzadko kiedy czegoś sobie zazdroszczą i zawsze stoją za sobą murem. 

para pod parasolem

7. Skupienie na sobie

I nie chodzi nam tu o zawistnych egoistów, którzy obsesyjnie pragną tylko swojego szczęścia. Jednak (o czym wiele z nas często zapomina), odrobina egocentryzmu nikomu nie szkodzi. Dlaczego? Oddawanie się całkowicie innym może sprawić dużo przyjemnośći, jednak trzeba także pamiętać o sobie. Na pewno zauważyłaś, że wielu mężczyzn funkcjonuje właśnie w ten sposób. Nie chodzi też o to, żeby stawiać siebie i tylko siebie na pierwszym miejscu.

Idealne rozwiązanie, którego trzymają się mężczyźni? Na pierwszym miejscu stawiasz innych, ale także siebie. 

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2014 17:55
macie naprawdę racje jest wiele rzeczy których moglibyśmy się od siebie nauczyć i zauważyłam że mężczyźni są fajniejsi z nikim nie powygłupiam się tak jak z moimi kolegami i przyjaźń damsko-męska istnieje chociaż panowie od dziewczyn też niektórych rzeczy mogliby się nauczyć chociaż są naprawdę kochani i zwracam panom uwagę na panujący seksizm jeśli coś powiecie to naprawdę bardzo boli,nie traktujmy się przedmiotowo jeśli chcecie być traktowane jak księżniczki to traktujcir chłopaka jak księcia na białym koniu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2014 16:49
co do chowania urazy to nie zawsze każdy mężczyzna potrafi ją puścić w niepamięć. Ja gdy kłócę się z moim facetem to on częściej wypomina to co było kiedyś. To samo koledzy. Żaden nigdy nie potrafił mi powiedzieć szczerze o co mają do mnie pretensje tylko są to chowane urazy, o których nie mówią głośno, ale wiem, że są bo wyczuwam to w ich zachowaniu.
odpowiedz
Andzia (Ocena: 5) 23.05.2014 13:11
Co do męskiej przyjaźni - to zdaje się, że jednak jest płytsza, niż przyjaźń między kobietami. Panowie nie wymieniają się informacjami o swoich emocjach, przeżyciach, dzięki takim zwierzeniom i "obgadywaniu" problemów i zmartwień kobiety łatwiej rozładowują stres i napięcie. Reszta artykułu to rczej prawda :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2014 09:23
O czym za pomnieli to: bezinteresownosc prostolijnosc, szczerosc, nie sprzedawanie sie dla korzysci materialnych i "poczucia bezpieczenstwa" w tych kwestiach panie maja duzy problem.
zobacz odpowiedzi (1)
hifi (Ocena: 5) 23.05.2014 09:17
Gdyby chociaż jedna przeczytała to, przyswoiła i wprowadziła w życie, to świat byłby piękniejszy =)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie