Ciekawostki o tatuażach (Masa fascynujących historii!)

Poznaj ludzi, którzy zmienili historię tatuażu. Nie zabrakło odważnych kobiet!
Ciekawostki o tatuażach (Masa fascynujących historii!)
19.05.2014

Tatuaże znane są ludzkości przynajmniej od czasów starożytnych. O ozdabianiu ciała trwałymi wzorami można przeczytać nawet w Starym Testamencie. Współcześnie nie mają jednak znaczenia rytualnego. Są wyznacznikiem stylu i odwagi. Zmieniła się także technika ich wykonywania, bo zamiast niehigienicznych igieł i prymitywnych narzędzi stosuje się w pełni bezpieczne maszynki. A co najważniejsze – stały się czymś zupełnie normalnym. Czasy, kiedy tatuaże utożsamiane były ze światem przestępczym mamy już dawno za sobą.

Spory udział w zmianie nastawienia do malowideł na ciele miały i wciąż mają kobiety. Doszło nawet do tego, że tatuujemy się częściej niż mężczyźni! W krajach rozwiniętych do posiadania tatuażu przyznaje się nawet 40 procent społeczeństwa. Najczęściej decydujemy się na wzory zwane tribalami. Tatuaże obecne są nawet w medycynie, kiedy pozwalają odtworzyć brodawkę zrekonstruowanej po usunięciu nowotworu piersi. Istnieją ludzie, którzy mają wytatuowane ponad 90 procent powierzchni ciała....

Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj sztukę tatuowania z zupełnie nowej strony. Oto ludzie i fakty o których rzadko się mówi. A szkoda, bo to naprawdę fascynująca historia!

ciekawostki o tatuażach

Za najbardziej płodnego tatuażystę na świecie uznaje się Robbie`go Kocha. Pobił rekord ustanowiony przez Kat Von D, ozdabiając ciała ochotników przez 24 godziny. W tym czasie wykonał dokładnie 577 tatuaży.

ciekawostki o tatuażach

Oto prawdopodobnie najbogatszy tatuażysta świata. Scott Campbell pracuje tylko w weekendy, a za godzinę pracy inkasuje... tysiąc dolarów! Mimo wszystko chętnych nie brakuje, bo uważany jest za wybitnego twórcę.

ciekawostki o tatuażach

Olive Oatman była pierwszą białą kobietą na kontynencie amerykańskim, która zrobiła sobie tatuaż. Charakterystyczny wzór na brodzie powstał po tym, jak zamordowano jej rodzinę i została adoptowana przez Indian ok. 1850 roku.

ciekawostki o tatuażach

Pierwszą pokazaną w telewizji wytatuowaną kobietą była Betty Broadbent. Urodzona w 1909 roku Amerykanka była wręcz uzależniona od ozdabiania swojego ciała trwałymi wzorami. Miała ich przynajmniej 565!

ciekawostki o tatuażach

Statystyki udowadniają, że rok 2012 był pierwszym w historii świata, w którym na tatuaż zdecydowało się więcej kobiet, niż mężczyzn. To bardzo znacząca zmiana, bo dotychczas była to ozdoba utożsamiana przede wszystkim z płcią brzydszą.

ciekawostki o tatuażach

Zaszczytny tytuł najbardziej wytatuowanej osoby na świecie przypadł temu mężczyźnie. Pan znany pod pseudonimem Lucky Diamond Rich pokryty jest tatuażami od stóp do głów i raczej niemożliwe jest wskazanie miejsca, gdzie ich nie posiada. Trudno nawet stwierdzić, jakiego jest koloru skóry!

ciekawostki o tatuażach

W 2005 roku wykonano pierwszy tatuaż reklamowy. Na dodatek w bardzo widocznym miejscu. 30-letnia Kari Smith otrzymała 10 tysięcy dolarów za wytatuowanie na czole adresu internetowego kasyna. Pieniądze przeznaczyła na prywatną edukację syna.

ciekawostki o tatuażach

Nora Hildebrandt była pierwszą występującą w cyrku kobietą, która prezentowała publiczności swoje liczne tatuaże. Trasę rozpoczęła w 1890 roku i patrząc na zdjęcie nie mamy wątpliwości, że wzbudzała ogromną sensację.

ciekawostki o tatuażach

Tatuaże okazały się bardzo pomocne dla kobiet, które przeszły operację rekonstrukcji piersi po usunięciu nowotworu. Czasami niemożliwe jest uratowanie sutków, ale zawsze można je wytatuować!

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Szary Człowiek (Ocena: 5) 01.06.2014 21:00
Nie mieć sutków...jak barbie XD
odpowiedz
Karolina (Ocena: 5) 23.05.2014 15:29
Najlepsze tatuaże widziałam na tattoofans.pl Często można tam trafić na prawdziwe i niesamowite dzieła sztuki. Szczególnie polecam kategorie z tatuażami 3D :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2014 15:27
Najlepsze tatuaże widziałam na tattoofans.pl Często można tam trafić na prawdziwe i niesamowite dzieła sztuki. Szczególnie polecam kategorie z tatuażami 3D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2014 12:46
Olive Oatman była też pierwszą kobietą, która tatuażu żałowała :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo