Facebook usunął te zdjęcia, chociaż... nikt nie wie dlaczego!

Moderatorzy największego portalu społecznościowego są wyjątkowo wrażliwi.
Facebook usunął te zdjęcia, chociaż... nikt nie wie dlaczego!
16.05.2014

Wydawało się, że czasy cenzury mamy już daleko za sobą. Nic bardziej mylnego. Wciąż istnieją instytucje, które stoją na straży naszej moralności. Czasami jest to konieczne, by ustrzec najmłodszych przed nieodpowiednimi treściami, ale zdarza się i tak, że prowadzi to do wyjątkowo absurdalnych sytuacji. Doskonałym przykładem jest polityka bezpieczeństwa największego portalu społecznościowego świata, czyli Facebooka. W teorii brzmi rozsądnie, w praktyce – różnie z tym bywa...

Przekonali się o tym użytkownicy, którzy pomimo braku winy, zostali przez serwis srogo ukarani. W najlepszym przypadku była to kilkudniowa blokada na publikację własnych treści, ale niektórzy z nich bezpowrotnie utracili swoje konta. Dlaczego? Bo zdaniem mało spostrzegawczych moderatorów złamali regulamin, udostępniając zdjęcia o charakterze erotycznym lub „niewłaściwe” (cokolwiek to znaczy).

Zobaczcie najgłośniejsze przypadki usuniętych zdjęć. Chyba czas uważnie przyglądać się każdej dodawanej przez nas fotografii, bo być może nadwrażliwy moderator dostrzeże w niej coś, czego rzeczywiście nie przedstawia...

zdjęcia usunięte z facebooka

To niewiarygodne, ale moderator serwisu uznał zdjęcie dziecka z zespołem Downa za... niewłaściwe. Poniżej mama chłopca, która musiała walczyć o sprawiedliwość.

zdjęcia usunięte z facebooka

Pewnie nie domyślacie się, o co chodzi, więc podpowiadamy - moderator uznał to zdjęcie za mocno erotyczne. Pomylił łokieć bohaterki z jej piersią.

zdjęcia usunięte z facebooka

Ofiarą moderatora padła nawet sama Kylie Minogue. Cenzor uznał, że mikrofon w jej dłoni to... wcale nie mikrofon, ale przyrodzenie pluszowego misia.

zdjęcia usunięte z facebooka

Przyznajemy, że to dość nietypowa zabawa dwóch sióstr, ale trudno dostrzec w niej akcenty erotyczne. Moderator Facebooka był innego zdania.

zdjęcia usunięte z facebooka

Wbrew pozorom, bohaterka fotografii wcale nie karmi w tym momencie swojego dziecka, ale jedynie trzyma je na rękach. Moderator dostrzegł fragment piersi, który okazał się... nadgarstkiem niemowlaka.

zdjęcia usunięte z facebooka

Największy portal społecznościowy świata usunął ponad 100 takich zdjęć, przy okazji banując użytkowników, którzy je udostępnili. Uznano, że widok dwóch całujących się mężczyzn może być dla niektórych obraźliwy.

zdjęcia usunięte z facebooka

W tym przypadku nie chodziło tylko o wulgarność fotografii, ale fakt, że przedstawia... uszkodzone ludzkie ciało. Zabawa Photoshopem niemal zawsze kończy się źle.

zdjęcia usunięte z facebooka

Mamy złą wiadomość dla panów ze zbyt dużymi brzuchami. Jeśli wrzucisz na Facebooka zdjęcie prezentujące sześciopak na klacie - w porządku, jeśli tłuszczu będzie za dużo - serwis uzna to za pornografię. Tak zrobił w tym przypadku.

zdjęcia usunięte z facebooka

Facebook reaguje alergicznie na kobiece piersi. Te zdjęcia usunął trzykrotnie, choć podobno "przypadkowo". W rzeczywistości są to obrazy, a portal dzieł sztuki nie może cenzurować.

zdjęcia usunięte z facebooka

Historia lubi się powtarzać. Kolejny raz pomylono kobiece piersi z łokciami, co dla użytkowniczki zakończyło się usunięciem fotografii i banem.

Polecane wideo

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2014 21:52
ostro, ja zglaszalam swoje zdjecie ktore ktos wstawil bez mojej zgody i go nie usuneli, a zglaszalam z 30 razy;/;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2014 15:16
Też zablokowano moją stronę bo zamieściłem krytyczny komentarz o kobiecie z ........brodą ! Taka to "demokracja" !!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2014 09:15
zupełnie nie rozumiem jak kobieta może wstawić na fb fotkę jak wywala pierś i karmi swoje dziecko.czemu to ma służyć? pokazaniu całemu światu jak wielkie mleczne piersi się ma? okropność i bardzo dobrze że blokują takie foto.
zobacz odpowiedzi (1)
kithy (Ocena: 5) 16.05.2014 19:22
rozumiem, że mieszkanki tych części afryki i ameryki południowej gdzie w niektórych plemionach kobiety nie zasłaniają piersi podobnie jak mężczyźni nie mają szans na portretowe selfie nawet gdyby miały dostęp do internetu ;)))) żenada
odpowiedz
Cara (Ocena: 5) 16.05.2014 18:41
Cyt. ' to zdjecie dwóch dziewczynek jak dla mnie jest niewłasciwe na ten portal, niech rodzice wstawią sobie do albumu rodzinnego, ale nie na fejsbuka. No i babka z łokciami, wiadomo jaki efekt chciala uzyskać, zresztą naprawdę czuje potrzebę dzielenia sie zdjecia z wanny? no ludzie.. ' Każdy sobie może dawać na swój profil, takie zdjęcia jakie mu się podobają... Dobrze, że już nie wchodzę na fb, bo to pojebany portal, pod każdym względem...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie