Tego nie wiesz o piersiach, a powinnaś! (14 zaskakujących faktów)

Wszystko, o co bałaś się zapytać...
Tego nie wiesz o piersiach, a powinnaś! (14 zaskakujących faktów)
08.03.2014

Są małe, duże, jędrne, opadające, naturalne, bywają sztuczne. Piersi to nie tylko jedna z części naszego ciała, ale dla wielu także atrybut kobiecości. To z ich powodu popadamy czasami w kompleksy, to one pobudzają męską wyobraźnię. Ale niezależnie od tego, jak prezentują się od strony wizualnej, są przede wszystkim nasze. I znacznie bardziej ciekawe, niż mogłabyś przypuszczać.

Choć na co dzień specjalnie się nad nimi nie zastanawiamy, na temat kobiecego biustu krąży wiele mitów. A wtedy pojawiają się pytania. Czy to normalne, że jedna jest większa od drugiej? Dlaczego z wiekiem tak bardzo tracą na jędrności i zwyczajnie opadają? Czy możliwe jest osiągnięcie satysfakcji wyłącznie przez ich dotykanie? Skąd bierze się ich rozmiar i czy nigdy nie będą już większe? Czy powinno się o nie jakoś specjalnie dbać? Czas rozwiać wszelkie wątpliwości!

Przyglądając się piersiom, nie ograniczymy się wyłącznie do medycznych danych. Poznacie posiadaczki największego naturalnego i sztucznego biustu na świecie. Dowiecie się, w którym kraju kobiety muszą kupować największe biustonosze, a także, dlaczego powinnaś przestać palić papierosy, jeśli nie chcesz, by Twoje piersi przegrały nierówną walkę z grawitacją...

ciekawostki o piersiach

1. Przyjmuje się, że średniej wielkości pierś waży pół kilograma, co stanowi ok. 1 procenta wagi naszego ciała. Znacznie większy udział procentowy ma tłuszcz, którym biust jest wypełniony. To ok. 5 procent całej naszej tkanki tłuszczowej.

2. Niesymetryczne piersi nie powinny być powodem do wstydu, bo jeśli są naturalne, tak właśnie zazwyczaj wyglądają. Jedna opada niżej? Druga jest mniejsza? Nie ma się czym przejmować, bo dotyczy to większości kobiet na świecie. Co ciekawe, u 65 procent pań, których to dotyczy, większa jest lewa pierś.

ciekawostki o piersiach

3. Posiadaczką największych naturalnych piersi na świecie jest Annie Hawkins-Turner (po lewej) ze Stanów Zjednoczonych. Kobieta cierpi na gigantomastię, co oznacza, że jej biust stale się powiększa. Rozmiar wpisany do „Księgi Rekordów Guinessa” to 102ZZZ.

4. Równie wielkimi piersiami może się pochwalić inna Amerykanka, Sheyla Harshey (po prawej). Dzięki pomocy chirurgów plastycznych z Brazylii (w USA tak wielkie implanty są zabronione) w pewnym momencie jej biust miał rozmiar 38KKK. Organizm kiepsko to zniósł i wkrótce musiała je usunąć. Po kilku latach znowu je powiększyła, ale tym razem do skromnego rozmiaru 38MMM.

ciekawostki o piersiach

5. Dla zwolenników sztucznych piersi ta historia będzie potwierdzeniem na zasadność takiego kroku. Kilka lat temu media obiegła historia młodej Żydówki, która padła ofiarą zamachu rakietowego. Odłamki pocisku nie zdążyły jednak dotrzeć do jej serca, bo silikonowy biust zdążył je zatrzymać.

6. Nie oznacza to jednak, że chirurgicznie powiększony biust zawsze jest dla nas ratunkiem. Badania potwierdzają, że kobiety z implantami znacznie częściej mają myśli samobójcze. Prawdopodobnie winny jest toksyczny silikon, który po latach zaczyna wchłaniać się do organizmu.

ciekawostki o piersiach

7. Uważane za najseksowniejsze kobiety w Europie, Włoszki, są równocześnie posiadaczkami... najmniejszych piersi na naszym kontynencie. Większość z nich nosi miseczkę w rozmiarze B. Największymi biustami mogą się pochwalić Brytyjski, z których ponad połowa dźwiga pokaźne D.

8. Spośród ssaków naczelnych, tylko rodzaj ludzki wyposażony został w piersi stałej wielkości. Oczywiście, powiększają się nieco w czasie karmienia potomstwa, ale nigdy nie zanikają. Inne gatunki na co dzień dysponują zupełnie gładką klatką piersiową, a wyraźne piersi pojawiają się wyłącznie w momencie laktacji.

ciekawostki o piersiach

9. Żadna kobieta nie lubi objawów związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, ale jedno może nas ucieszyć. Przy tej okazji kobiece piersi mogą się powiększyć nawet o jeden rozmiar. Chociaż trudno się z tego radować, bo same najlepiej wiemy, jak bardzo bywamy wtedy rozdrażnione.

10. Wracając do tematu laktacji i karmienia piersią – do tej pory wydawało się, że to możliwość zarezerwowana wyłącznie dla kobiet, ale kilka lat temu świat obiegła informacja o pewnym samotnym ojcu, który własną piersią wykarmił dwójkę dzieci. 

ciekawostki o piersiach

11. Sutki to bardzo erogenna strefa naszego ciała, ale zazwyczaj ich stymulacja wiąże się „tylko” z delikatną przyjemnością. Okazuje się jednak, że są kobiety, dla których to wystarczająca forma bliskości, by osiągnąć pełną satysfakcję seksualną (czyt. orgazm). I facet już nie jest niezbędny...

12. Uwaga dla wszystkich miłośniczek nikotyny. Substancje zawarte w papierosach mogą przynieść opłakane skutki dla naszego biustu. Bardzo negatywnie wpływają na elastynę, której zawdzięczamy jędrność piersi. Im więcej palisz, tym bardziej opadają.

ciekawostki o piersiach

13. Inteligencja, poczucie humoru, zaradność... Zapomnij. Badania udowodniły, że mężczyźni zwracają uwagę przede wszystkim na nasz biust. Od jego oceny zależy to, czy będą chcieli kontynuować znajomość. Im większe i zgrabniejsze, tym podobno mocniejsze przekonanie, że nadajemy się na matki ich dzieci.

14. Wpatrywanie się w dekolt musimy im jednak wybaczyć. Inne badanie potwierdziło, że ma to na nich zbawienny wpływ. Kilka minut obcowania z kobiecymi piersiami dziennie i nie tylko stają się zdrowsi, ale także żyją dłużej.

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
Agata (Ocena: 5) 11.03.2014 10:44
Polecam poczytać trochę o brafittingu - tak, D to małe piersi.
odpowiedz
Anet (Ocena: 5) 10.03.2014 22:59
taaak ! zawsze balam sie o te rzeczy zapytac. no litosci.
odpowiedz
Rozważania (Ocena: 5) 08.03.2014 19:08
Skro mężczyźni na matki swoich dzieci wybierają jedynie posiadaczki większych biustów i jest to tendencja naturalna, czyli istniejąca od wieków, to co do cholery na tym świecie robią kobiety o małych piersiach? Skoro rozmiar biustu jest sprwagą genetyczną, a z "deskami" nikt się nie chce rozmnażać - to kto przekazał współczesnym kobietom te wszystkie geny!?
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2014 17:08
a ja mam B haha :D Tylko zse ja waze 50 przy 170
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2014 15:39
mala miseczka, to co, jak ktos ma b to wg takich jak ty wclae nie ma biustu? ja mam C ale, ze jestem szczupla kazdy mowi, ze mam spory biust, osobiscie mam to gdzies co inni uwazaja, ale denerwuje mnie takie gadanie, moja kolezanka ma D i wcale male nie sa. widzialam juz naprawce duze biusty, ale mowic, ze D to male to trzeba miec cs nie tak w glowie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo