UWAGA! Prawo jazdy będzie jeszcze trudniejsze do zdobycia!

Szykują się kolejne zmiany w przepisach.
UWAGA! Prawo jazdy będzie jeszcze trudniejsze do zdobycia!
23.01.2014

Wsiąść do samochodu, zapiąć pas, ruszyć, pokręcić się po mieście i usłyszeć: `gratuluję, wynik egzaminu jest pozytywny`, to marzenie każdego. Niestety, w życiu bywa różnie. Są osoby, które zanim otrzymały prawo jazdy, musiały kilka razy przeżyć egzaminacyjny stres.

Przepisy, które zmieniają się z roku na rok, tylko zniechęcają potencjalnych przyszłych kierowców. Osoba, która stara się być posiadaczem tego dokumentu, powinna być przede wszystkim odpowiedzialna,  zwłaszcza w czasach, kiedy za kierownicę wsiadają ludzie pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Mimo wszystko, jeżeli polski rząd co chwilę będzie zmieniał przepisy dotyczące egzaminów, prawdopodobnie wszyscy przesiądziemy się do komunikacji publicznej.

 

samochód

Nowa reforma wzbudza wiele kontrowersji. Pracownicy WORD-u twierdzą, że sprawdzenie tej umiejętności byłoby bardzo trudne, a niekiedy wręcz niewykonalne.

- Ocena ekologiczności i ekonomiczności jazdy jest zbyt uznaniowa. Trudno zweryfikować ten element. Ten pomysł jest bez sensu. Jak mają być mierzone te umiejętności i jakimi kryteriami oceniane? – komentuje pracownik poznańskiego WORD-u.

Z kolei Zbigniew Ogiński z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców twierdzi, że nikt na takim egzaminie nie miałby szans. Nawet ci, którzy już mają prawo jazdy, tego praktycznego prawdopodobnie by nie zdali. Ministerstwo chce, aby zmiany obowiązywały od lipca bieżącego roku.  

Co Wy na to? Ile razy podchodziłyście już do egzaminu na prawo jazdy?

KLK

samochód

Po raz kolejny Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zmienia zasady zdobywania prawa jazdy. Oczywiście na gorsze, które utrudnią pomyślne zdanie egzaminów.

- Absurdalne i tajne pytania egzaminacyjne na prawo jazdy 2014, których nie znają nawet dyrektorzy wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Prywatne firmy, które przygotowują bazy danych do państwowych testów. Różne pytania dla zdających w różnych miastach. Kserowanie dokumentów, zamiast zapowiadanego elektronicznego systemu obsługi kursantów - serwis gloswielkopolski.pl wylicza obecne problemy, z którymi zmagają się przyszli kierowcy.

To jednak nie koniec trudności. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce egzaminatorzy będą oceniać kursantów również pod względem… umiejętności ekologicznej i ekonomicznej jazdy!

- Zmiana przepisów wiąże się z dyrektywą komisji UE, w której znalazł się zapis o kierowaniu pojazdem w sposób bezpieczny i energooszczędny – mówi Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego.

Polecane wideo

Komentarze (70)
Ocena: 5 / 5
uuu (Ocena: 5) 02.02.2014 12:28
teoria za 3, praktyka za 1 :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2014 22:00
teoria za 1 , praktyka za 4. WORD Opole ;)
odpowiedz
hg (Ocena: 5) 28.01.2014 23:25
Gratuluje ! kto to wymysla ?! zalezy tylko na kasie aby jak najwiecej wyciagnac od ludzi, jazda jest jazdą i od lat jezdzi sie tak samo, to co tu zmieniac ?! znaki sie nie zmieniaja, zal, zal ,zal co ja robię w tym kraju -.----
odpowiedz
G (Ocena: 5) 28.01.2014 23:23
Biała Podl. Teoria za pierwszym, praktyka za drugim za głupotę. 5 msc temu :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.01.2014 21:59
ja nie zdalam 6 razy, wkurzylam sie i olalam sprawe. i od 2,5 roku nie ruszylam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie