Wpadka dnia: Ksiądz uprawiał seks z nastolatką, bo „nie wiedział”, że to zabronione

Biskup uznał, że to nic takiego, ponieważ romans trwał zaledwie tydzień. Powyżej 7 dni już się liczy jako grzech?
Wpadka dnia: Ksiądz uprawiał seks z nastolatką, bo „nie wiedział”, że to zabronione
10.01.2014

Czytając takie newsy, jak ten opisany przez www.thelocal.no, zaczynamy poważnie zastanawiać się nad tym, w jakim kierunku zmierza obecnie kościół katolicki. Księża w każdą niedzielę nawołują wiernych do życia zgodnie z przykazaniami, przekonując ich przy tym, że antykoncepcja jest wymysłem szatana, a seks przedmałżeński zaprowadzi ludzi prosto do piekła. Wszystko wskazuje jednak na to, że duchownego, który sam stosowałby się do swoich `nauk`, trzeba szukać ze świecą.

Przykład? 30-kilkuletni ksiądz, pochodzący z Niemiec, który wdał się w krótki romans z 15-letnią Norweżką. Kiedy cała sprawa wyszła na jaw, biskup Oslo stwierdził, że nie ma po co rozdmuchiwać zajścia w mediach, ponieważ kontakty intymne 30-letniego księdza, przebywającego na posłudze w norweskim miasteczku Bergen, nie trwały dłużej jak tydzień.

religia

Podejrzanego broniła w sądzie również jego niepełnoletnia kochanka: - On nie zrobił mi nic złego. Wszystko zaczęło się od tego, że pocałowałam go na zakrystii. Spotykanie się z nim trochę dręczyło moje sumienie, więc poszłam do spowiedzi. I tak cała ta sprawa zawędrowała do sądu… Ktoś nie dotrzymał tajemnicy spowiedzi – mówiła.

Co na to sam zainteresowany? – Ona jest miłością mojego życia – mówił o dziewczynce, z którą był „w związku” zaledwie przez kilka dni. – Wiedziałem, że spotykając się z nią, łamię prawo boskie, ale nie wiedziałem, że przy okazji łamię też prawo obowiązujące w Norwegii. W Niemczech można współżyć legalnie z dziewczynami, które ukończyły 14 lat, więc myślałem, że nie popełniam przestępstwa, uprawiając seks z 15-latką

Tylko pogratulować takiego myślenia…

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Varg (Ocena: 5) 12.01.2014 12:39
Bergen stolica black metalu :D Niech znów spalą wszystkie koscioły i bedzie spokoj :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2014 21:33
he he miasteczku Bergen?! to jedno z większych miast w Norwegii
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2014 16:51
Duchowni mają cudowny dar odpuszczania win, sobie nawzajem to już zwłaszcza...
odpowiedz
wifi (Ocena: 5) 10.01.2014 10:37
ale z Wa ciemnota....przeciez to protestancki ksiadz, dlaczego krytykujecie kosciol katolicki>>>
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2014 09:22
mnie już nic nie dziwi, od dawna wiedziałam, że księża to specyficzna grupa społeczna. Mówią jedno, robią drugie Jak politycy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo