Czy na rynku powinna pojawić się Barbie PLUS SIZE? Tysiące ludzi są za!

Perfekcyjnie wyglądająca zabawka nieco się roztyła...
Czy na rynku powinna pojawić się Barbie PLUS SIZE? Tysiące ludzi są za!
03.01.2014

Barbie – to imię pierwszej przyjaciółki większości z nas. Niepozorna lalka od niemal 55 lat towarzyszy małym dziewczynkom na całym świecie. Przez lata zmieniały się jej fryzury, makijaż i sukienki, ale wciąż okazuje się niedoścignionym wzorem. Pewnie dlatego, że twórcy nie za bardzo przejęli się naturalnymi kobiecymi proporcjami. Plastikowa zabawka ma nienaturalnie długie nogi, duży biust, wąską talię i wielkie oczy. Żadna kobieta nie jest w stanie tak wyglądać, chociaż niektóre próbują...

Kilka miesięcy temu pewien artysta stworzył pierwszą na świecie lalkę Barbie o naturalnych proporcjach. Jest niższa, masywniej zbudowana, ma wydatne pośladki, szersze biodra i pełniejszą twarz. Nie wygląda tak spektakularnie, jak znany wszystkim oryginał, ale wydaje się znacznie bardziej wiarygodna. Po co to wszystko? Okazuje się, że pomysł odczarowania idealnej zabawki zdobywa coraz więcej fanów. Niektórzy idą o krok dalej.

Na profilu Plus Size Modeling na Facebooku pojawiła się ankieta, w której zapytano fanów, czy firmy produkujące zabawki powinny wprowadzić do sprzedaży lalki o większych gabarytach. Ponad 40 tysięcy osób wyraziło zainteresowanie puszystą lalką Barbie.

Zobaczcie, jak powinna ich zdaniem wyglądać. Prezentujemy także inne „większe” wersje popularnej zabawki. Chciałybyście się czymś takim pobawić? A może podarowałybyście pulchną Barbie własnemu dziecku?

gruba barbie

Puszysta Barbie ma odczarować nienaturalny wizerunek znanej lalki.

gruba barbie

Barbie o naturalnych proporcjach.

gruba barbie

Barbie o naturalnych proporcjach.

gruba barbie

Barbie o naturalnych proporcjach.

gruba barbie

Kolejna odważna propozycja - Barbie z pełniejszą twarzą.

gruba barbie

Puszysta Barbie.

gruba barbie

Wersja o pełniejszych kształtach, a także wyraźnie starsza.

gruba barbie

Wersja ekstremalna, czyli próba wyśmiania pomysłu.

Komentarze (44)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.01.2014 21:56
Również od dziecka, jeżeli spodoba mu się bycie otyłym.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.01.2014 21:53
Promujmy chudość! Promujmy otyłość!! JEEEEEJ, hura! .... Dlaczego ludzie mają taką skłonność do przesady w jedną lub drugą stronę, popadanie ze skrajności w skrajność? I co, teraz na rynku będzie do wyboru za chuda, za piękna lalka i za gruba, otyła? To, że powinniśmy akceptować siebie i nie obrażać innych, nie znaczy, że powinniśmy robić grube lalki. Nadwaga nie jest i nie będzie zdrowa. To samo niedowaga. Owszem, lalki mają głównie być piękne, ale dzieci bawiące się lalką barbie myślą sobie, że chcą tak wyglądać w przyszłości i im tak zostaje. Lalka powinna być szczupła, ale realna i tyle.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2014 15:03
Lalki są po to, żeby były piękne. Mamy produkować lalki z pryszczami, krzywymi zębami, szorstkimi, siwiejącymi włosami, zmarszczkami, rozstępami, bliznami, z protezami rąk i nóg, bo tacy ludzie istnieją? Bo chcą mieć swojego przedstawiciela? Ludzkie ciało jest piękne, to prawda, i piękny jest rozmiar 44. Ale lalka to nie człowiek. Proszę, cieszmy się pięknem i nie szukajmy we wszystkim politycznej poprawności.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2014 13:02
To jest Plus Size? To jest bycie tłustą z obżarstwa, a nie "Plus Size", bez przesady...
odpowiedz
Alex (Ocena: 5) 05.01.2014 12:47
Um, obrazek 8 to Mimi z Drew Carey Show. WTF?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo