Biblia nie zabrania małżeństw gejów?

Felieton „Newsweeka" wywołał burzę w Stanach Zjednoczonych.
Biblia nie zabrania małżeństw gejów?
18.12.2008

Tekst Lisy Miller, który opublikował amerykański „Newsweek", stał się początkiem dyskusji na temat nauk Kościoła, który twierdzi, że Biblia definiuje małżeństwo jako związek jednej kobiety i jednego mężczyzny. Stary i Nowy Testament pełne są poligamii albo historii singli. Abraham, Jakub, Salomon, Jozue, Dawid mieli kilka żon, natomiast Św. Paweł i Jezus wybrali życie w samotności. Model monogamiczny, który według hierarchów chrześcijaństwa wywodzi się z Biblii, pojawił się dopiero w VI wieku naszej ery.

Piętnowanie związków homoseksualnych wywodzi się z uwarunkowań historycznych i obyczajowych, a nie z treści Świętej Księgi chrześcijan. W Biblii nie ma nic na temat małżeństw osób tej samej płci. Potępiany jest sam akt miłosny między dwoma mężczyznami.

W jakiejkolwiek księdze trudno znaleźć choćby jedną wzmiankę na temat lesbijek. Ich miłość nie istnieje w Biblii. W Nowym Testamencie znajduje się zapis odnośnie potępienia homoseksualizmu, jednak brak uznania takiego zachowania jako grzechu:

„Mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie naturalne na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy naturalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd".

Bardziej tu chodzi o nieczystość i brak akceptacji społecznej niż o zło w postaci grzechu.

Kościół w swojej tolerancji wobec zachowań zapomina o naukach płynących z Biblii, traktując ją jako księgę zakazów i nakazów a nie księgę miłości, miłosierdzia i wybaczenia.

Polecane wideo

Komentarze (341)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2010 03:13
Weźcie wogóle usuncie ten temat... Bo to przecież oczywiste jest...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2010 03:08
Jak ktoś nie chodzi do kościoła, nie czyta pisma, a u spowiedzi był rok temu to niech nie pisze wcześniej w komentarzu że nie może pojąć jak Maryja mogła być dziewicą... I że Jezus miał braci- tak, może jeszcze siostry i ciocie Zosię... Z braćmi- czyli ze wspólnota- tj. jeden z pierwszych postów... Bo jak ktoś o czymś nie ma pojęcia to niech przynajmniej nie komentuje...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2010 03:02
Chyba jak coś jest potępione w Biblii to wiadomo że jest grzechem! CIEMNY REDAKTORZE... Biblia ma przecież dosłowny sens i alegoryczne przesłanie- ale dobrze że cię czytać chociaż dosłownie nauczyli...:-S zupełnie tak jak pierwszaki... i jeszcze jedno księga miłości i miłosierdzia to jest NT, a nakazów to ST, to nawet 10 latki wiedzą w 4 klasie...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2010 02:54
Tak, tak- a zawsze większość społeczeństwa uznaje się za zdrową, a nie mniejszość
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2010 02:52
A skoro jest demokracja- czyli rządzi większość; homoseksualiści domagają się równych praw... Przecież ich jest mniej niż normalnych ludzi, a pozatym chorym ludziom nie udziela się głosu bo nie mają pojęcia o życiu- są chorzy i trzeba ich leczyć...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie