Kiczowate NAGROBKI: Chcielibyście być pochowani... w czymś takim??!

Chyba czas porozmawiać z rodziną o sprawach ostatecznych.
Kiczowate NAGROBKI: Chcielibyście być pochowani... w czymś takim??!
25.11.2013

Śmierć to bardzo niewdzięczny temat do rozmów i pewnie dlatego staramy się go za wszelką cenę uniknąć. Wychodzimy z założenia, że każdy z nas kiedyś odejdzie i nie warto w to za bardzo wnikać. Tylko nieliczni rozmawiają o tym ze swoimi najbliższymi. Sugerują, że chcieliby poddać się kremacji, spocząć na konkretnym cmentarzu, wskazują nawet, jaki grobowiec byłby najbardziej odpowiedni. Czy to przesada? Kiedy patrzymy na te zdjęcia, nie mamy wątpliwości, że warto poruszyć tę kwestię za życia...

Francuski producent nagrobków Funeral Concept proponuje swoim klientom, aby pożegnali najbliższych w wielkim stylu. I z radością! W swojej ofercie mają nagrobki, które nie przypominają niczego, co możemy zobaczyć na polskich cmentarzach. Tradycyjny marmur w stonowanych kolorach zastąpiono barwionymi kamieniami i fantazyjnymi nadrukami. Gdyby moda na odważne nagrobki się przyjęła, nekropolie na pewno nie byłyby już takie smutne. Czy to dobrze? Śmiemy wątpić.

Na swojej stronie internetowej producent zaprezentował kilka zrealizowanych do tej pory grobowców. Szczególnie wyraziście prezentują się te poświęcone przedwcześnie zmarłym. Rodziny młodych kobiet najwyraźniej uznały, że tradycyjny nagrobek to niewystarczająca forma upamiętnienia. Postawili więc na odważną kolorystykę i inne wizualne fajerwerki.

Przed Wami galeria nagrobków, o których nikomu się nawet nie śniło. Jaskrawy róż, intensywny błękit, wątpliwej jakości nadruki... Chyba czas przekazać rodzinie ostatnią wolę i zastrzec, by po naszej śmierci nie poniosła ich fantazja!

nagrobek

Fantazyjny nagrobek

nagrobek

Fantazyjny nagrobek

nagrobek

Fantazyjny nagrobek

nagrobek

Fantazyjny nagrobek

nagrobek

Fantazyjny nagrobek

nagrobek

Fantazyjny nagrobek

nagrobek

Fantazyjny nagrobek

nagrobek

Fantazyjny nagrobek

nagrobek

Fantazyjny nagrobek

nagrobek

Fantazyjny nagrobek

Komentarze (98)

Ocena: 4.96 / 5
duuszek2006 (Ocena: 1) 07.06.2017 21:04
Te nagrobki NA BANK nie pochodzą z katolickich krajów. A poza tym, kto by w Polsce pomyslał o tak blużnierczym?
odpowiedz
ANONIM (Ocena: 5) 25.10.2014 16:27
Ja jeszcze się nigdzie nie wybieram. Ale bardzo chciała bym biały krzyż z brzozy trawkę i piękne polne kwiaty jeśli ziemia nie zbyt dobra to może być w doniczce raz na jakiś czas. A TAK W OGÓLE TO POPIERAM ŻE LUDZIE NAUCZYLI SIĘ MIEĆ A NIE BYĆ - GÓWNIANA WARTOŚĆ za przeproszeniem. Za te 10tys to córka studia będzie miała chociaż po części opłacone.
odpowiedz
ANONIM (Ocena: 5) 25.10.2014 16:20
Słuchajcie ja rozumiem że w Polsce też ludzie muszą na czymś zarabiać. Tylko że chore stało się to że ludzie muszą się pokazać. Nie ważne że w domu zostaje wdowa z dziećmi bezrobotna, że jeść nie ma co ale na cmentarzu musi stać dom M1 za 10-20 tys. dla tego któremu nie zimno nie glodno i dogodności nie potrzebne. A dzieci maleńkie mogą spać na starych wersalkach, w podartej pościeli. LUDZIE TO NIE JEST MIŁOŚĆ TO JEST POKAZYWANIE SIĘ. A do kościoła na msze nie da i papieża za zmarłego nie zmówi. NAZYWAJMY WIĘC RZECZY PO IMIENIU.
zobacz odpowiedzi (1)
Ami (Ocena: 5) 08.12.2013 00:47
Miło, że komentarze, w których pojawiła się słowo o marności Kościoła i katolicyzmu zostają usunięte za urażanie wiary, ale komentarze obrażające innych mogą zostać. Bardzo miło
odpowiedz
Asia (Ocena: 5) 27.11.2013 13:14
śmierdzi marnym photoshopem z daleka -.- marna prowokacja
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo