MAŁE MISS: Spełnienie dziecięcych marzeń czy chorych ambicji rodziców? (Wymowne zdjęcia)

Te dziewczynki nie mogą cieszyć się beztroskim dzieciństwem. Mają przede wszystkim spektakularnie wyglądać.
MAŁE MISS: Spełnienie dziecięcych marzeń czy chorych ambicji rodziców? (Wymowne zdjęcia)
04.11.2013

Kiedy myślimy o dzieciństwie, natychmiast wspominamy swoją beztroskę i radość z najmniejszych nawet rzeczy. Czas, kiedy nie musiałyśmy się przejmować tym, jak wyglądamy, co na siebie zakładamy, co inni myślą na nasz temat. Niestety, nie każda mała dziewczynka ma tyle swobody. Coraz większą popularność zdobywają konkursy małych miss, w których kilkulatki przerobione na dorosłe kobiety nie stronią od mocnego makijażu, pokazywania swojego ciała i wdzięczenia się przed dorosłym jury.

Najczęściej jest to efekt ambicji ich matek, które wymarzyły sobie, by ich małe córeczki wyglądały i zachowywały się jak prawdziwe księżniczki. Od najmłodszych lat wpajają im, jak ważny jest wygląd. Mają nie tylko bawić się i cieszyć życiem, ale przede wszystkim zachwycać. Nie mają oporów przed tym, by odbierać im dziecięcą beztroskę, wrzucając je na głęboką wodę świata dorosłych. Nie liczy się to, kim jesteś, ale jak piękną masz sukienkę, śnieżnobiałe zęby, perfekcyjny makijaż i spektakularną fryzurę.

Najbardziej znane uczestniczki konkursów piękności dla najmłodszych pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Tam to prawdziwy biznes operujący milionami dolarów. W Europie chwilowy zachwyt mocno osłabł. Wyborów małych miss jest coraz mniej, a niektóre państwa chcą ich wręcz zakazać.

Kiedy patrzymy na nieświadome niczego kilkulatki udające dorosłych, także nie mamy wątpliwości – to nie jest zupełnie normalne. Zobaczcie kilka z nich...

Mała miss
Mała miss
Mała miss
Mała miss
Mała miss
Mała miss
Mała miss
Mała miss
Mała miss
Mała miss
Mała miss

Polecane wideo

Komentarze (22)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.07.2020 11:30
Pedofile mają raj ,co się dla kasy nie robi własne dzieci traktuje się jak przedmioty ,diabelski to wynalazek próżność rodziców ,a później nieszczęśliwe dzieci ,
odpowiedz
Lola (Ocena: 5) 29.10.2015 19:56
To jest nienormalne ... bez komentarza
odpowiedz
nessa (Ocena: 5) 05.03.2015 00:02
NAJPIEKNIEJSZA....Przeciez to retuszowane fotki co sie tak bulwersujecie co Was obchodzi ze sa MISS niech sobie beda.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2014 21:53
zgadzam się w 100% z przedmówcą- ogarnijcie się! Tyle nienawiści w tych komentarzach bo żadna z tych pań nie potrafi do tej pory zrobić choćby w 50% takiego makijażu jaki maja te dziewczynki.... co widać na ulicach- biały cień aż pod brwi czarna kredka na linii wodnej i o 2 tony za ciemny puder a do tego czerwona szminka i aż się ma ochotę klepnąć w tył główki żeby maska odpadła :) pozdrawiam wszystkich zawistnych:)
odpowiedz
lena (Ocena: 5) 08.11.2013 20:59
Te wybory miss to najbardziej bezsensowna rzecz...jak mozna małe dzieci..takie kilku letnie przyzwyczajać do mocnego makijazu i innych takich te dzieci mają później skrzywioną psychike, sa rozpuszczone i muszą być zawsze w centrum uwagi. JAKIE WARTOŚCI wpajają im te konkursy a więc ze uroda przewzsza rozum...popatrzcie na nie czy tak wygląda normalne kilku letnie dziecko..znam wiele dorosłych osób które w zyciu nie nosiły tak mocnego makijazu jak te dziieci A ich matki powinny sie wstydzić..jak można tak uprzedmiotawiać własne dziecko. zabieracie im dziecinstwo i krzywicie światopogląd!!!!! to powinno być zakazane!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie