Psychologia plotki: O czym faceci rozmawiają ze sobą na Facebooku? Na jakie tematy plotkują kobiety?

Z przyjaciółką na kawie potrafimy spędzić długie godziny rozmawiając na przeróżne tematy. Na te ulubione poświęcamy najwięcej czasu.
Psychologia plotki: O czym faceci rozmawiają ze sobą na Facebooku? Na jakie tematy plotkują kobiety?
19.10.2013

Panowie bardzo często zastanawiają się, o czym kobiety mogą tyle plotkować ze swoimi przyjaciółkami. My też czasem chciałybyśmy wiedzieć, co jest tematem rozmów na męskich spotkaniach naszych facetów. Problem ten okazał się tak frapujący, że zajęli się nim nawet naukowcy. W tym celu przeanalizowali aż 700 mln wpisów z Facebooka.

Badacze z Positive Psychology Center w Pensylwanii (USA) notowali wszystko to, co umieszczało na swoich profilach 75 tys. użytkowników portalu społecznościowego, po czym dokładnie je analizowali. Wszystko po to, by dowiedzieć się, jak i o czym rozmawiają przedstawiciele obu płci, w zależności od wieku i charakteru.

przyjaciółki

Nie bez znaczenia w tej kwestii jest też wiek rozmówców. Ci najmłodsi najczęściej dyskutują o szkole, 20-latkowie chętnie rozmawiają na temat imprez, alkoholu i pracy, a 30-latkowie mówią głównie o rodzinie i dzieciach.

Poruszane przez nas tematy w dużej mierze zależą też od naszego charakteru – ekstrawertycy najbardziej lubią rozmawiać o imprezach, podczas gdy introwertycy skupiają się raczej na komputerach, anime i Internecie.

A wy o czym najchętniej plotkujecie ze swoimi koleżankami?

przyjaciółki

Z badań wynika, że najchętniej rozmawiamy z koleżankami na tematy związane z urodą i zakupami. Poza tym, często zwierzamy się sobie z problemów, a także dzielimy się rozterkami i przemyśleniami. Używamy przy tym typowo `kobiecych` słów, których raczej próżno szukać w męskich wypowiedziach.

Jeśli chodzi o panów, to najczęściej zdarza im się pogawędzić z kumplami o sprzęcie komputerowym i grach, sporcie, a także na tematy wojenno-militarne. Nieskomplikowane w formie i warstwie językowej wywody przerywają finezyjnymi przekleństwami, aby wyjść dzięki nim na twardzieli. Zwykle też opisują świat przedmiotowo (`mój komputer`, `moja drużyna`), podczas gdy my chętnie zaznaczamy swoje zdanie i używamy raczej formy pojedynczej (`ja uważam`, `ja myślę`, `ja zrobię`, itp.).

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.10.2013 16:15
co za głupi artykuł
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.10.2013 12:53
wooow amerykę odkryliście
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo