Przyjaźń z facetem: Dlaczego warto mieć kumpla?

Wśród najbliższych ci osób są same kobiety? Byłoby dobrze, gdyby dołączył do nich facet. Przyjaźń z mężczyzną jest na wagę złota.
Przyjaźń z facetem: Dlaczego warto mieć kumpla?
11.10.2013

Niektórzy uparcie przekonują, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie istnieje. Niekoniecznie, o czym przekonała się 24-letnia Martyna. „Od liceum przyjaźnię się z Arkiem. Od początku po prostu bardzo się lubiliśmy i to się nie zmieniło przez lata. Ja jestem w udanym związku, on też, często spotykamy się w czwórkę. Zawsze mogę na Arka liczyć i dobrze się czuję w jego towarzystwie. Myślę, że ci, którzy mówią, że dziewczyna nie może się przyjaźnić z chłopakiem, przesadzają”.

Nawet jeśli masz wiele bliskich koleżanek, warto mieć dobrego kumpla. Dlaczego? Oto najważniejsze powody.

Faceci są prostolinijni

Zazwyczaj mówią to, co myślą i nie są tak skomplikowani jak kobiety. Znajomość z mężczyzną jest często znacznie prostsza niż z kobietą – nie zazdrościcie sobie, nie knujecie za swoimi plecami (co w przypadku przyjaciółek czasem się zdarza), a wasze rozmowy są proste i konkretne. Przy kumplu nie musisz udawać kogoś, kim nie jesteś i denerwować się, że koleżanka dziś wygląda po stokroć lepiej od ciebie. Choć może wydawać ci się to śmieszne, przyjaźń damsko-damska często obarczona jest ładunkiem zazdrości i rywalizacji. „Wolę przyjaźnić się z chłopakami, bo są oni znacznie prostsi w obsłudze, co bardzo mi odpowiada. Koleżanka może się obrazić o byle co, a z facetami nie ma tego problemu” – mówi Martyna.

 

para

Jest szczery

Jesteś pewna, że rady twoich koleżanek są zawsze szczere? Wątpliwości ma 27-letnia Alicja. „Jedna z moich koleżanek, choć fajna z niej dziewczyna, jest straszną zazdrośnicą, we wszystkim chciałaby być najlepsza. Przestałam prosić ją o radę, gdy zorientowałam się, że nie doradzała mi zbyt korzystnie…”. Ups! Na szczęście kobieta, która ma dobrego kumpla, nie musi się tego obawiać. Mężczyzna powie ci prawdę praktycznie na każdy temat – często również niepytany. Gdy zauważy, że twój nowy chłopak nie dorasta ci do pięt, szybko cię o tym poinformuje. Kiedy się na ciebie zdenerwuje, z całą pewnością będziesz wiedziała, co go wkurzyło. To wszystko wynika z budowy męskiego mózgu. Na całe szczęście!

Znajomość z nim jest inna

Posiadanie dobrego kolegi jest dobre dla twojej psychiki. Przykład: gdy przeżywasz załamanie sercowe, koleżanki wypytują cię, co dokładnie cię spotkało, płaczą z tobą i pocieszają cię. A kumpel? Zabiera cię na piwo i opowiada dowcipy oraz mało istotne głupstwa, które jednak rozśmieszają cię i poprawiają humor. Znajomość z mężczyzną jest prostsza – możecie wyskoczyć na szybki obiad, pograć w kręgle, pogadać o błahostkach, obejrzeć zabawny film. To wszystko sprawia, że na jakiś czas zapominasz o swoich zmartwieniach i po prostu dobrze się bawisz. A z koleżankami bywa różnie – rada przyjaciółki: „popłacz sobie, to zrobi ci się lepiej” wcale nie musi być trafiona. Dziewczyny po prostu często komplikują najprostsze rzeczy.

To też ma znaczenie:

Przy nim czujesz się bezpieczniej

Być może to banał, ale naprawdę się liczy. Mając dobrego kolegę, nie musisz martwić się o późne powroty do domu, bo on jest przy tobie. A z facetem u boku możesz czuć się bezpieczniej i pewniej. Również w nocnych klubach i na różnych imprezach dobrze jest mieć obok siebie silne, męskie ramię.

Możesz liczyć na jego pomoc

Przeprowadzasz się? Urządziłaś wielkie porządki? Masz awarię w domu? W takich chwilach naprawdę dobrze jest mieć zaufanego kolegę – szczególnie jeśli jesteś singielką. Poza tym mężczyźni mają trzeźwe spojrzenie na wiele spraw: może za jego namową wreszcie pozbędziesz się sentymentalnych pamiątek po byłym?

Z nim wszystko jest prostsze

Jeśli kolega powie ci komplement, możesz być pewna, że nie skłamał. Kiedy ty będziesz miała wielki dylemat, on szybko poda ci najprostsze rozwiązanie i jeszcze cię zachęci do działania. Wychodząc z nim na spotkanie, nie musisz się specjalnie szykować (a kobiety, jak już wiesz, mają w sobie żyłkę rywalizacji). Dzięki niemu rzeczy, które w twoich oczach urastają do rangi problemu, naprawdę są błahe. I to jest super.

EPN

para

Możesz dowiedzieć się więcej o mężczyznach

Poznałaś fajnego faceta, umówiliście się, spędziliście miło czas i on, cóż, zapadł się pod ziemię. Przykre, prawda? A najbardziej denerwuje cię to, że nie wiesz, dlaczego on postąpił tak podle, skoro jeszcze wczoraj był taki czarujący… W takich chwilach bliska znajomość z mężczyzną jest bezcenna. Bo możesz zapytać przyjaciela, dlaczego faceci postępują w taki, a nie inny sposób, czemu jednego dnia są rozkoszni, by drugiego bez skrupułów cię zranić. Bliski kolega to prawdziwa skarbnica wiedzy! Pisze o tym jedna z internautek: „Teraz każde swoje niepowodzenie sercowe omawiam szczegółowo z najlepszym kumplem. Zazwyczaj i tak nie rozumiem postępowania facetów, ale wielu ciekawych rzeczy się dowiedziałam”.

(Prawie) zawsze możesz na niego liczyć

Wiesz, jak to jest z dziewczynami – wystarczy, że jedna z przyjaciółek zaplanowała wieczór we dwoje, druga przytyła i nie chce ruszać się z domu, a trzecia robi karierę – i już nie masz się z kim spotkać. Koleżanek też często przy nas nie ma, gdy ich najbardziej potrzebujemy: bo facet, bo coś muszą zrobić, bo nie mogą… A kolega? W dziewięciu przypadkach na dziesięć stanie na wysokości zadania, by ci pomóc czy po prostu ci potowarzyszyć, gdy masz gorszy dzień – choć oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki od tej reguły (wyjechał, zachorował itp.). Bliski kolega to oparcie, którego często koleżanki nie mogą ci zapewnić. Wynika to z budowy męskiego mózgu – gdy zostaną poproszeni o pomoc, często staną na głowie, by to zrobić. Taka już ich psychika.

Komentarze (40)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2015 21:58
Warto, ponieważ w niektórych sprawach przyjaciel mu nie doradzi, a ja tak. Tak samo na odwrót
odpowiedz
znerwicowaniec (Ocena: 5) 14.06.2014 13:50
Przyjaźnicie się z facetami, ktorych podświadomie uważacie za gorszych. Czemu przyjaźń i związek się wyklucza? Ja już mam w dupie przyjaźń z laskami. Na gadkach się kończy, a polegać na was, to jak szukać pomysłu na biznes u wróżki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2013 12:59
Miałam kumpla wiedziałam, że coś do mnie czuje. Teraz ma dziewczynę i kontakt się urwał
odpowiedz
Malina (Ocena: 5) 13.10.2013 15:37
Ja nie trafiłam na faceta przyjaciela... jak jest już niby przyjacielem, to później okazuje się, że chciałby czegoś więcej. Kończy się na tym, że nasza przyjaźń nie ma prawa istnieć, bo on nie może znieść myśli o moim spotykaniu z kimś innym... jest tak zawsze :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2013 21:31
Wszystkim, które mówią że faceci nie plotkują i są tacy oh i ah chciałabym powiedzieć, że nie zdają sobie absolutnie sprawy z tego że inaczej zachowuje się pojedynczy mężczyzna niż mężczyźni w całej grupie. Faceci w grupie facetów są głośni,plotkują 2 razy więcej niż kobiety i obgadują w jeszcze bardziej niewybrednych słowach niż kobiety. Wyśmiewają się z nieobecnych i są tak bardzo zazdrośni jeśli inni faceci są od nich lepsi,ładniejsi itp. że robią im taką chryje z życia, że masakra. Jako kobieta która skończyła politechnikę zaczęłam bardziej doceniać babskie relacje, bo faceci wcale nie są tak wspaniali jak się autorkom artuykułu wydaje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo