Tatuaże mogą być piękne, ale także ŚMIERTELNIE GROŹNE! (Wszystko przez tusz...)

Jeśli chcesz zrobić sobie tatuaż, lepiej jeszcze to przemyśl. Przez niego możesz poważnie zachorować.
Tatuaże mogą być piękne, ale także ŚMIERTELNIE GROŹNE! (Wszystko przez tusz...)
26.09.2013

Tatuaż to marzenie wielu osób. Niektórzy na zrobienie go odkładają każdy grosz. Liczą, że pomoże im on w jakiś sposób wyrazić siebie. Większość z nich nie ma jednak pojęcia, że to życiowe marzenie może ich tego życia pozbawić.

Jak donosi news.com.au, tusz stosowany do robienia tatuaży jest toksyczny i zwiększa ryzyko wystąpienia raka. Wszystko przez obecne w nim nanocząsteczki, które akumulują się w głównych organach ciała, mogąc je uszkodzić.

Jakiś czas temu, na podstawie wyników licznych badań, wprowadzony został zakaz produkcji barwników zawierających rakotwórcze dodatki (m.in. kobalt, rtęć), jednak nikomu nie przyszło na myśl, by bliżej przyjrzeć się składowi chemicznemu tuszu do tatuaży. 

tatuaż

Tatuaże - choć piękne, mogą być toksyczne i groźne dla zdrowia!

tatuaż

Tatuaże - choć piękne, mogą być toksyczne i groźne dla zdrowia!

tatuaż

Tatuaże - choć piękne, mogą być toksyczne i groźne dla zdrowia!

tatuaż

Tatuaże - choć piękne, mogą być toksyczne i groźne dla zdrowia!

tatuaż

Tatuaże - choć piękne, mogą być toksyczne i groźne dla zdrowia!

Jak wynika z duńskich badań, substancje rakotwórcze odkryte zostały w 13 z 21 najpopularniejszych tuszy w Europie. Naukowcy twierdzą, że producentów tych tuszy powinno się objąć regulacjami, takimi jak te dotyczące przemysłu tytoniowego i właścicieli solariów.

- Potrzeba dalszych badań, ale już na tym etapie nie ma wątpliwości, że te substancje mogą być toksyczne - komentuje Desmond Tobin, szef ośrodka badań chorób skórnych uniwersytetu Bradford.

Dalej macie ochotę na tatuaż? Te informacje wcale nas nie pocieszyły, bo niektóre wzory są takie piękne... >>

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Scania (Ocena: 5) 26.09.2013 22:10
Przykro mi stwierdzić ale wstawiając tutaj takie artykuły wystawiacie się na ośmieszenie. Każdy z tuszy dopuszczonych do stosowania musi przejść rygorystyczne badania gdzie wyklucza się obecność jakichkolwiek związków mogących stwarzać problemy zdrowotne. Mowa tu także o metalach ciężkich o jakich wspomniano w "artykule". Jako osoba bezpośrednio związana z tematyka tatuaży prosiłabym bardziej zwracać uwagę na treści zamieszczane na państwa serwisie, ponieważ wprowadzają one w błąd i stwarza nie poparte żadnymi faktami przekonania. Jest to portal dla osób młodych tak więc powinniście brać odpowiedzialność za zamieszczane treści. Chętnie podyskutuje na temat tatuaży i ich oddziaływania na organizm. orsola-cieslak@wp.pl
odpowiedz
j (Ocena: 5) 26.09.2013 21:35
obecnie z tego co wiem tusze nie posiadają "rakotwórczych dodatków w postaci rtęci czy kobaltu" tak samo jak nie posiadają innych metali. gdyby tak było nie mogłabym np chodzić na rezonans magnetyczny. każdy tatuażysta ci powie, że w tuszach juz nie stosuje sie barwnikow z metalowych związków. bzdura. a jeżeli ktoś jest alergikiem na tusz powinien najpier przerowadzic odpowiednie testy.
odpowiedz
Tatuażystka (Ocena: 5) 26.09.2013 19:25
Ciężko jest uwierzyć w wiarygodność tych badań. Co roku na rynek wypuszczane są coraz nowsze tusze, nowotwór jeżeli już, to pojawiał się u osób, które mają tatuaż od baaaardzo długiego czasu. Zamias t niepotrzebnie straszyć zasięgnijcie opinii dobrego tatuażysty albo bezpośrednio firmy zajmującej się produkcją akcesoriów do tatuowania. Drobinki metalu ze stalowej igły przeciętnej klasy, które w sposób nieunikniony pozostają pod skórą mogą wyrządzić większà krzywdę, jeżeli u kogoś reakcja alergiczna na nikiel będzie przebiegała ostro, niż wyżej wspomniany przez was tusz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2013 15:17
Aaaa o tym nie wiedziałam, Teraz to już na 100% żegnam się z tatuażem. Dzięki.
odpowiedz
ja (Ocena: 5) 26.09.2013 13:38
jak dla mnie to ktos sie tu nie zna na tym o czym pisze. :P love and light:]
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo