SZOKUJĄCE DANE: Co czwarty polski nastolatek palił TRAWKĘ! (Miłośników gandzi przybywa z roku na rok)

Młodzi Polacy chętnie zamieniają alkohol na trawkę. Nie wiedzą, jak fatalne ma ona skutki dla ich zdrowia.
SZOKUJĄCE DANE: Co czwarty polski nastolatek palił TRAWKĘ! (Miłośników gandzi przybywa z roku na rok)
21.09.2013

Palenie trawki w Polsce jest zabronione i nie ma z tym żadnej dyskusji. Mimo wszystko, wcale nie brakuje miłośników tego rodzaju narkotyków. Wręcz przeciwnie, z roku na rok zyskuje ona coraz więcej wielbicieli. Dużą ich grupę stanowią młodzi ludzie.

Jak podaje `Metro`, 24% polskiej młodzieży próbowało marihuany. W porównaniu do poprzednich lat, jest to wynik wyższy aż o 9%. Wzrost popularności palenia trawki jest niepokojący. Szczególnie, że trują się nią również nastolatki.

Dorośli Polacy też nie są o wiele mądrzejsi – aż 15% naszych rodaków miało kontakt z narkotykami, a 12% przyznaje się do `puszczania dymka` ze skręta lub lufki.

marihuana

Choć posiadanie każdej ilości narkotyków jest w Polsce karalne to zdarza się, że na niewielką dawkę marihuany policja przymyka oko. Jak wynika z najświeższych danych Ministerstwa Zdrowia, w 2012 roku aż 2 tysiącom ludzi przyłapanym na gorącym uczynku, ten `występek` uszedł płazem.

Spór o to, czy powinno się zalegalizować marihuanę czy też nie, trwa od lat. Nieważne kto ma w nim rację: jej zwolennicy, czy zagorzali przeciwnicy. Jedno jest pewne. Nawet, jeśli palenie trawki będzie legalne, młodzież nie powinna mieć do niej dostępu. Marihuana może bowiem mieć fatalne skutki dla wciąż rozwijającego się, młodego organizmu.

Komentarze (59)

Ocena: 5 / 5
roksi (Ocena: 5) 24.09.2013 11:51
ej no. Co zlego jest w paleniu? Ziolo jest lepsze niz smierdzace papierosy z tytoniem... poza tym kto z nas nigdy nie próbowal tego? Pociag do 'tego co zakazane' zawsze mamy. Próbowalam i nie zaluje, nic mi nie jest, uzalezniona nie jestem i chora tez nie. Nie jestem przeciw.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2013 09:22
hahahahaahahahahaha 24 % to chyba nie mialo kontaktu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2013 22:01
jak zwykle gowniany artykul
odpowiedz
sara (Ocena: 5) 22.09.2013 21:38
Jesteście id*iotami-tyle w temacie, niedouczone pismaki
odpowiedz
Ehh (Ocena: 5) 22.09.2013 21:08
Skręta, lufki.. WIADRO!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo