Drżyjcie rowerzyści – W Sejmie już szukają sposobów, by uszczuplić Wasze portfele!

Ograniczenie prędkości i obowiązkowe ubezpieczenie. Taki los szykują posłowie dla rowerzystów.
Drżyjcie rowerzyści – W Sejmie już szukają sposobów, by uszczuplić Wasze portfele!
07.09.2013

Polacy docenili hasło `ruch to zdrowie` i coraz chętniej przesiadają się z samochodów i autobusów na rowery. Choć niesie to same korzyści, nie wszystkim odpowiada ta wzmożona aktywność naszych rodaków.

Jak informuje `Dziennik Zachodni`, grupa posłów Platformy Obywatelskiej zwróciła się do ministra finansów z propozycją zaostrzenia przepisów dla rowerzystów. Żądają wprowadzenia obowiązkowej opłaty ubezpieczenia OC i ograniczenia prędkości dla tych, którzy jeżdżą chodnikami.

rower

Te szokujące propozycje nie zostały wysunięte bez powodów. Parlamentarzyści tłumaczą je rosnącą liczbą kolizji i wypadków, które rowerzyści powodują poprzez swoją, często zbyt brawurową, jazdę. Według statystyk przytoczonych przez `Dziennik Zachodni`, w ubiegłym roku na samym Śląsku doszło aż do 383 wypadków z winy rowerzystów.

Dla wszystkich rowerzystów, którym już zdążyło skoczyć ciśnienie – możecie chwilowo odetchnąć. Ministerstwo jak na razie nie bierze na poważnie żądań posłów i nie prowadzi prac nad wprowadzeniem obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów.  Jednak posłowie PO nie dają za wygraną i zapowiadają, że kiedyś dopną swego.

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
rowerzystka (Ocena: 5) 09.09.2013 13:51
Kultura jazdy powinna dotyczyc nie tylko rowerzystów ale równiez kierowców samochodów.Ja jezdzę rowerem po ulicy,znam przepisy bardzo dobrze i nigdy nie spotkałam się z jakim dziwnym zachowaniem kierowców w samochodach.Polska mentalnośc jest kmiocka,gdyby mieszkańcy Holandii na tak dużą ilosc rowerzystów zachowywali się w taki sposób,to by się wszyscy pozabijali.Więc nie krytykujmy sie nawzajem tylko spójrzmy najpierw na siebie jak się zachowujemy a potem miejmy pretensje do innych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2013 21:50
i prawidłowo, rowerzyści jeżdżą jakby byli ponad wszelkie przepisy, wjeżdżają pod samochody, potrącają pieszych, kompletnie nie znają przepisów i jeszcze robią wielkie halo jak ktoś chce ich nauczyć kultury...
odpowiedz
Kaja (Ocena: 5) 07.09.2013 16:09
Jeszcze podsumuję: rower w mieście nie dla idiotów. Nie znasz przepisów, jeździj po lasach.
zobacz odpowiedzi (1)
Kaja (Ocena: 5) 07.09.2013 16:07
Powinno być prawo jazdy na rower (dla tych, którzy nie mają już na samochód). Dziś facet wyjechał mi pod koła z podporządkowanej z wielką szybkością. Generalnie uderzył w zderzak, chyba nic nie widać, siła nie była wielka, zahamowałam, ale awanturę zrobił mi taką, że do teraz źle się czuję, jakbym to ja była winna. Oczywiście jak skończył się wydzierać to pokazałam mu wszystkie znaki, udowodniłam, że mam rację, to zaczął się wydzierać, ze kierowcy nie uważają na rowerzystów i traktują go jak gorszego użytkownika drogi. Po prostu nie ogarniam takich ludzi. Chciałam uzyskać jego numer telefonu, żeby oddał mi za naprawę, jakieś dane coś, chciałam jeszcze zdjęcia porobić, to zareagował tak, że bałam się, że jeszcze mi coś zrobi i odjechałam. Gdyby nie to, że miałam męczący dzień nie zostawiłabym tego, ale już nawet nie miałam ochoty dzwonić na policję, nie widziałam zniszczeń, więc odjechałam. Generalnie rowerzyści to idioci. Dziś widziałam też rowerzystę na chodniku, mimo, iż pół metra na prawo miał ścieżkę rowerową. Nie rozumiem, może się bał, że ta ścieżka nie była "chodnikiem" tylko wydzielonym pasem na drodze? nie rozumiem. Jakiś czas temu, wiosną, dziewczyna wjechała mi w kostkę. Nie dość, że bolało, zniszczyła mi białe rajstopy i baleriny to nawet nie zatrzymała się, żeby przeprosić. Inna sprawa, że często rowerzyści zamiast ścieżką jadą ulicą, chociaż są zakazy. Kompletna głupota, tego nie potrafię jeszcze bardziej zrozumieć.
zobacz odpowiedzi (1)
monia (Ocena: 5) 07.09.2013 12:54
Właśnie w ten oto sposób, jakże kochane państwo polskie, dba o promocję ruchu, sportu, aktywności...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo