Jak usunąć plamy z potu, błyskawicznie wysuszyć ubrania i zniwelować przykry zapach spodni? TRIKI

Dzięki tym radom niedługo zostaniesz modowym McGyverem!
Jak usunąć plamy z potu, błyskawicznie wysuszyć ubrania i zniwelować przykry zapach spodni? TRIKI
26.08.2013

Zalałaś ulubioną koszulę winem? Nie możesz doczyścić ukochanych trampek? Nie panikuj, nie musisz od razu wyrzucać tych rzeczy do kosza. Są pewne domowe sposoby, dzięki którym ze wszystkim sobie świetnie poradzisz, bez uszczerbku na twoim zdrowiu psychicznym i zawartości portfela.

Oto lista 10 trików, dzięki którym pielęgnacja ubrań będzie dla ciebie łatwa i przyjemna.

triki ubraniowe

1. Jeśli chcesz, by twoje dżinsy miały mniej intensywny zapach, włóż je na kilka godzin do zamrażarki.

triki ubraniowe

4. Jeśli zaplamiłaś ubranie tłuszczem, przed praniem zasyp plamę pudrem dla niemowląt i odłóż na noc.

triki ubraniowe

6. Aby uniknąć oczek w rajstopach, spryskaj je lakierem do włosów.

triki ubraniowe

7. Jeśli zaplamiłaś ubranie czerwonym winem, użyj białego wina, aby wywabić plamę.

triki ubraniowe

8. Przed praniem spryskaj sokiem z cytryny koszulki, na których widać plamy od potu. Dzięki temu ubranie będzie czyste i dłużej utrzyma świeżość.

triki ubraniowe

9. Użyj mikstury z octu i zimnej wody, by usunąć plamy ze skórzanych ubrań.

triki ubraniowe

5. Myj swoje trampki sodą kuchenną zmieszaną z jakimś detergentem za pomocą szczoteczki do zębów, a pozbędziesz się nawet najcięższych zabrudzeń.

10. Rozciągniesz zbyt ciasne buty, jeśli do każdego z nich włożysz woreczek wypełniony wodą i wstawisz je na noc do zamrażarki.

A wy macie jakieś sprawdzone, domowe przepisy na pielęgnację ubrań?

triki ubraniowe

2. Ręcznie uprane rzeczy susz w suszarce do sałaty. Wysuszenie ich zajmie dosłownie chwileczkę.

triki ubraniowe

3. Aby sweterek z angory się nie zmechacił, włóż go do zaciskanej torebki foliowej i zamrażarki na przynajmniej 3 godziny.

Komentarze (37)

Ocena: 5 / 5
macos (Ocena: 5) 29.10.2015 18:46
Najszybciej, żeby jednocześnie wysuszyć i odświeżyć to suszarka z funkcją steamcare i rzeczywiście po kwadransie masz gotowe do wyjścia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2013 15:19
Zalałaś ulubioną koszulę winem? Nie możesz doczyścić ukochanych trampek? Nie panikuj, nie musisz od razu wyrzucać tych rzeczy do kosza. Są pewne domowe sposoby, dzięki którym ze wszystkim sobie świetnie poradzisz, bez uszczerbku na twoim zdrowiu psychicznym i zawartości portfela. Oto lista 10 trików, dzięki którym pielęgnacja ubrań będzie dla ciebie łatwa i przyjemna. 1. Jeśli chcesz, by twoje dżinsy miały mniej intensywny zapach, włóż je na kilka godzin do zamrażarki. 2. Ręcznie uprane rzeczy susz w suszarce do sałaty. Wysuszenie ich zajmie dosłownie chwileczkę. 3. Aby sweterek z angory się nie zmechacił, włóż go do zaciskanej torebki foliowej i zamrażarki na przynajmniej 3 godziny. 4. Jeśli zaplamiłaś ubranie tłuszczem, przed praniem zasyp plamę pudrem dla niemowląt i odłóż na noc. 5. Myj swoje trampki sodą kuchenną zmieszaną z jakimś detergentem za pomocą szczoteczki do zębów, a pozbędziesz się nawet najcięższych zabrudzeń. 6. Aby uniknąć oczek w rajstopach, spryskaj je lakierem do włosów. 7. Jeśli zaplamiłaś ubranie czerwonym winem, użyj białego wina, aby wywabić plamę. 8. Przed praniem spryskaj sokiem z cytryny koszulki, na których widać plamy od potu. Dzięki temu ubranie będzie czyste i dłużej utrzyma świeżość. 9. Użyj mikstury z octu i zimnej wody, by usunąć plamy ze skórzanych ubrań. 10. Rozciągniesz zbyt ciasne buty, jeśli do każdego z nich włożysz woreczek wypełniony wodą i wstawisz je na noc do zamrażarki. A wy macie jakieś sprawdzone, domowe przepisy na pielęgnację ubrań? SŻ
zobacz odpowiedzi (2)
kota (Ocena: 5) 27.08.2013 15:15
suszarka do salaty? nawet nie wiedzialam, ze co takiego istnieje !
odpowiedz
Kejt (Ocena: 5) 27.08.2013 15:06
Hmm a czy czyszczenie skórzanych ubrań dotyczy również skóry ekologicznej? ostatnio na mojej ulubionej kurtce zrobiły się białe plamy:( HELP !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2013 21:55
i to zostało rozbite na 11 stron? O_o
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo