Kolejny NOWORODEK-GIGANT! Matka urodziła go siłami natury... bez znieczulenia!

Maxime Marin wydała na świat noworodka ważącego prawie 6 kilogramów. Bez pomocy cesarskiego cięcia!
Kolejny NOWORODEK-GIGANT! Matka urodziła go siłami natury... bez znieczulenia!
10.08.2013

Na świat przychodzą coraz większe dzieci. Media właśnie obiegła wiadomość o kolejnym niemowlęcym rekordziście urodzonym siłami natury. W szpitalu na hiszpańskim Costa Blanca, Brytyjka Maxime Marin urodziła bowiem córeczkę ważącą prawie 6 kilogramów.

40-letnia Marin nie tylko wydała na świat dziecko bez pomocy cesarskiego cięcia, ale w dodatku nie życzyła sobie znieczulenia. Poza noworodkiem ona i jej pochodzący z Kolumbii małżonek mają trójkę starszych dzieci, które bardzo się cieszą z obecności nowego członka rodziny.

Mama i córeczka czują się dobrze, a lekarze nie mogą się nadziwić rekordowej wielkości noworodka.

-W mojej 40-letniej karierze jeszcze nie zdarzyło mi się widzieć na własne oczy naturalnego porodu w przypadku tak dużego dziecka – stwierdził Javier Rius, ordynator ginekologii tamtejszego szpitala – Wszyscy bardzo się cieszymy, że w naszej klinice padł taki rekord i obiecujemy, że dobrze zajmiemy się zarówno mamą, jak i noworodkiem.

To zadziwiające, że coraz więcej niemowlaków osiąga tak duże rozmiary. Szczerze podziwiamy kobiety, które decydują się na tak heroiczny czyn jak urodzenie bobasa-giganta za pomocą sił natury.

Polecane wideo

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2013 11:03
Zastanówcie się ludzie co piszecie , jeżeli nie ma przeciwwskazań do rodzenia naturalnie nie widzę problemu do rodzenia takim sposobem . Nasze babcie i prababcie rodziły naturalnie i to w jakich warunkach : moja babcia urodziła 4 z 8 dzieci na polu i wszystkie żyją i nic im nie jest . Naczytacie i naoglądacie się bzdur nie widząc nawet co to jest cięcie cesarskie i jakie komplikacje może przynieść . Dla kobiety to największy komplement urodzić dziecko naturalnie . Dajcie tym dzieciom dobry start . Pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2013 12:34
moja lekarka uznała ten wyczyn za porażkę położnictwa i tyle... jak w XIX wieku
zobacz odpowiedzi (1)
kaś (Ocena: 5) 11.08.2013 22:59
"40-letnia Marin nie tylko wydała na świat dziecko bez pomocy cesarskiego cięcia, ale w dodatku nie życzyła sobie znieczulenia" Pytanie - po co. Nie podziwiam tej kobiety, uważam ją za idiotkę i masochistkę. W dodatku - rodząc naturalnie tak duże dziecko ryzykowała, że noworodek się udusi. Brawo...
odpowiedz
G o ś k a (Ocena: 5) 10.08.2013 20:06
pewnie pi zda w strzępach ! ;D
zobacz odpowiedzi (1)
mela (Ocena: 5) 10.08.2013 17:22
gratulacje jakie fajniutkie maleństwo jest urocze sliczne
odpowiedz

Polecane dla Ciebie