Kac morderca nie ma serca: W tym wieku ludzie cierpią na najgorsze kace! (Ile czasu Ci zostało?)

W tym wieku poimprezowe kace to prawdziwi mordercy!
Kac morderca nie ma serca: W tym wieku ludzie cierpią na najgorsze kace! (Ile czasu Ci zostało?)
04.08.2013

Imprezy suto zakrapiane alkoholem to zazwyczaj gwarancja dobrej zabawy. Przynajmniej podczas samego wydarzenia, bo następnego dnia nie jest już tak różowo. Szczególnie wtedy, gdy zbliżasz się do 30-tych urodzin, a twoje imprezowe tempo nie zmieniło się od czasów studenckich.

Jak wykazały najnowsze badania dla ruchu bezalkoholowych barów w Wielkiej Brytanii, nasze ciało buntuje się przed zbyt szybkim tempem picia właśnie w wieku 29 lat. To okres, kiedy wciąż czujemy się młodzi, nie zauważając przy okazji zmian, które zachodzą w naszym organizmie wraz z wchodzeniem w kolejny etap życia. Dlatego imprezujemy jak dawniej, a rano nie możemy się nadziwić temu, co się z nami dzieje.

Najgorsze jest to, że kac trwa wtedy o wiele dłużej niż ten z lat młodzieńczych, bo przeciętnie aż 10 godzin i 45 minut. Na szczęście swoje apogeum osiąga już o 9:45 rano, a z biegiem czasu jest coraz lepiej. Jednak to marne pocieszenie, biorąc pod uwagę jego długość.

impreza

Wszystko da się przeżyć, o ile mamy czas na wyleżenie się w łóżku z miską gorącego rosołu. Gorzej, jeśli impreza miała miejsce w niedzielę, a cały poniedziałek zmuszeni jesteśmy walczyć z kacem w pracy. Podobno w ciągu roku bierzemy przeciętnie 6 dni urlopu na leczenie uciążliwego `syndromu dnia następnego`. Większość ankietowanych odparła jednak, że stara się uporać z kacem w biurze, bo – jak mówi znane porzekadło – na kaca najlepsza jest… praca.

Kac morderca nie ma serca? Najwyraźniej. Warto o nim pamiętać, wypijając kolejny toast za dobrą zabawę, bo skutki mogą być opłakane. Szczególnie wtedy, gdy masz właśnie 29 lat. Niestety, nawet jeśli nadal czujesz się jak nastolatka, nie jesteś nią i musisz być tego świadoma!

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.08.2013 15:41
mam 10 lat mniej, a i tak mam meeeeeeega kaca w tym momencie xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.08.2013 12:41
kobiety sa czasem gorsze od facetow. mam 24 l , a pijana nie bylam nigdy. nigdy tez nie mialam kaca. piwo jeszcze lubie, ale wodka jest tak niedobra , ze zastanawiam sie jak to w ogole mozna pic. na kazdej imprezie bawie sie dobrze i nie potrzeba do tego alkoholu czy tez fajek zeby zaimponowac innym i byc trendiii.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 04.08.2013 12:12
mam 18lat, kaca mialam 2 razy w zyciu.. w tym ten drugi byl tak okropny,ze od tamtej pory sie ogarnelam z alkoholem i juz wiem, kiedy mam przestac.. ale wspomnienia okropne :/
odpowiedz
Junka2 (Ocena: 5) 04.08.2013 12:04
Niestety, jeśli ktoś się upija - to tylko na swoje własne życzenie. Alkohol jest dla ludzi - wszystkich, ale tylko tych,którzy logicznie potrafią myśleć. Nie sztuka zjeść dwie olbrzymie pizze,sztuka zjeść jedną maleńką i być sytym. To samo z alkoholem, pijemy tyle ile jesteśmy w stanie rozsądnie myśleć. Należy wiedzieć z kim, kiedy i ile wypić i kiedy powiedzieć stop, czyli znać granicę do jakiej możemy się posunąć. Wtedy kaca z pewnością nie będzie.A serce to my musimy mieć dla samych siebie i nie zapominać o naszych możliwościach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.08.2013 11:57
ja też umieram
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo