Uczestnicy teleturnieju otrzymali w nagrodę... DZIECI! Ludzkie życie na równi z luksusowym samochodem?!

Dwie dziewczynki znalazły nowe domy. Stawka wzrasta i w kolejnym odcinku do wygrania będą chłopcy.
Uczestnicy teleturnieju otrzymali w nagrodę... DZIECI! Ludzkie życie na równi z luksusowym samochodem?!
06.08.2013

Pamiętacie teleturniej „Milionerzy”, w którym uczestnicy mogli wzbogacić się aż o milion złotych? Słyszałyście o zagranicznych loteriach, w których nagrody sięgają kilkuset milionów euro lub dolarów? Wydawało się, że trudno będzie to przebić. Okazuje się jednak, że niektórzy są w stanie zaoferować jeszcze więcej. Nie można przeliczyć wartości ludzkiego życia na żadną walutę świata. W Pakistanie uczestnicy teleturnieju walczą o maleńkie dzieci! Producenci programu przekonują, że to dla ich dobra.

Skorzystać mają nie tylko rodzice, ale i porzucone dziecko, które powinno wychowywać się w kochającej rodzinie. Program „Aman Ramazan” to odpowiednik zachodniego formatu teleturnieju „Dobra cena”. Zadanie polega na wycenianiu kolejnych nagród. Kto trafi najbliżej, ten walczy dalej. W pakistańskim show nie wyceniano ludzkiego życia (pytania dotyczą Koranu), ale faktem jest, że dwie uczestniczące w programie pary otrzymały w nagrodę niemowlaki.

dzieci do wygrania

Nowi rodzice

Pomysł wzbudził ogromne kontrowersje na całym świecie. Komentatorzy natychmiast wydali osąd, że dziecko odgrywa tu rolę drogocennego przedmiotu. O co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi? Okazuje się, że w teleturnieju brały udział bezdzietne pary. W Pakistanie prawo adopcyjne nie funkcjonuje, więc pole manewru jest w tym przypadku niewielkie. Jedyną możliwością jest zaopiekowanie się sierotą bez pełni praw rodzicielskich.

Autorzy programu „Aman Ramazan” podkreślają, że uczestnicy byli od dłuższego czasu zarejestrowani na liście oczekujących na przyznanie im dziecka. Spełniają wszelkie warunki, by przyjąć pociechę do swojej rodziny. Uznano więc, że prezent w postaci maleńkiej dziewczynki będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. W Pakistanie jest wiele sierot, dzieci porzuconych lub zwyczajnie pozostawionych na śmietnikach. Problem w tym, że uczestnicy nie wiedzieli, o co grają!

dzieci do wygrania

Prowadzący program

Wręczenie maleństw w czasie finału było kompletnym zaskoczeniem. Mimo to, dzieci zostały „odebrane” i teraz mają nowe rodziny. To nie jednorazowa akcja, bo już zapowiedziano kolejne odcinki, w którym bezdzietne pary będą walczyły o dzieci. Stawka jednak wzrasta i do wygrania będą chłopcy. Płeć w tym kręgu kulturowym ma spore znaczenie. Potomek płci męskiej zapewnia oparcie dla rodziny, w przyszłości także finansowe. Kobiety raczej nie zarabiają.

W oryginalnym formacie uczestnicy typują ceny przedmiotów, w pakistańskiej wersji pytania dotyczą świętej księgi Koranu. Program emitowany jest na żywo i trwa zazwyczaj wiele godzin.

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2013 18:42
Dobrze, że porzucone dzieci znajdują opiekunów. Jednak teleturniej to dla mnie przesada.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2013 15:02
Ten program ma na celu propagowanie adopcji w krajach, gdzie mają zakorzenione, że tylko chłopczyk gwarantuje szczęście i pieniądze, a dziewczynki są często porzucane przez rodziców lub dokonywane są aborcje.
odpowiedz
Es (Ocena: 5) 06.08.2013 15:01
Przecież tu nie chodzi o handel żywym towarem, czy dziecko jako nagroda...... Te dzieci są porzucane przez swoich rodziców. Ludzie odnajdują je żywe lub martwe na śmietnikach i w innych tego typu miejscach.... Aby umożliwić im normalne życie powstał właśnie taki "teleturniej" w którym zwycięska para otrzymuje dziecko. Jest to forma adopcji..... lepiej tak niż zostawić te biedne dzieci na pastwę losu i patrzeć jak umierają lub kończą w burdelach. Poza tym wszystko robione jest legalnie......
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2013 10:35
przecież to nie jest handel dziećmi. uczestnicy zwracają się przecież do programu do adopcji dzieci a wygrana w konkursie umożliwia im własnie adopcje tego dziecka, zresztą lepiej żeby niechciane dziecko trafiło do takiej pary a nie np trafiło póżniej do burdla
odpowiedz
Marzena (Ocena: 5) 06.08.2013 09:04
Jak mozna handlować niewinnymi dzieciaczkami przeciez dzieci nie wygrywa sie ot tak.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie