Walczyła ze śmiertelną chorobą, ale potrafiła zarażać optymizmem. 13-letnia videoblogerka Talia odeszła

Będziemy o niej pamiętać.
Walczyła ze śmiertelną chorobą, ale potrafiła zarażać optymizmem. 13-letnia videoblogerka Talia odeszła
18.07.2013

Niemal dokładnie rok temu gościła na naszych łamach, a dziś już wiemy, że Talia Joy Castellano nie nagra kolejnego filmiku. Zaledwie 13-letnia videoblogerka zmarła 16 lipca br. W swoich filmikach prezentowała najnowsze trendy w makijażu i modzie, ale przede wszystkim zarażała nas swoją pozytywną energią. Choć walczyła ze śmiertelnym nowotworem, próbowała czerpać radość z każdego kolejnego dnia.

Talia zmagała się z rakiem przez 7 lat, czyli przez większą część swojego życia. Groźna choroba i wyniszczająca organizm terapia nie pozbawiły jej jednak optymizmu. Nowotwór układu nerwowego, inwazyjne leczenie i wypadające włosy wielu wpędziłyby w depresję, ale pogodna nastolatka zupełnie nie dawała tego po sobie poznać. Nic więc dziwnego, że motywowała miliony swoich widzów.

 

Talia Joy Castellano
Talia Joy Castellano
Talia Joy Castellano

 

Jeden z ostatnich filmików Talii.

Talia Joy Castellano

Moją chorobę można potraktować jako dar. Okropny, straszny i przygnębiający, ale dar. To ona zmotywowała mnie do założenia kanału na YouTube, a dzięki filmikom mogłam inspirować i motywować innych ludzi. Mogłam robić, to co kocham, bo uwielbiam bawić się makijażem. Zyskałam też odwagę, żeby bez peruki wyjść do ludzi – mówiła w jednym z wywiadów.

O śmierci dziewczynki poinformowała w specjalnym filmiku jej starsza siostra. - Talia chciała zostawić coś po sobie, ale zrobiła znacznie więcej. Zwróciła uwagę nas wszystkich na dzieci chorujące na raka. Teraz do mnie i mojej mamy należy realizacja pozostałych jej celów – cytuje Polskie Radio.

Talia Joy Castellano

Jakie to cele? Siostra przyznała, że jednym z marzeń Talii była własna linia kosmetyków i ubrań. Najprawdopodobniej uda się zrealizować ten cel. Znając nastawienie 13-latki, nie można wykluczyć, że spora część dochodu ze sprzedaży tych produktów pomoże innym dzieciom walczącym z nowotworami.

Spoczywaj w pokoju, Talio!

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2013 16:14
Ja również jestem przewlekle chora, wprawdzie nie na tak poważną chorobę jak rak, ale z pewnością dolegliwość ta uniemożliwia mi normalne życie. Dlatego nadaję życiu koloru za pomocą mnóstwa lakierów do paznokci, cieni do powiek, pomadek, kolorowych ubrań i biżuterii. A ludzie i tak uważają mnie za pustą lalę, więc zawiść w stosunku do Talii mnie nie dziwi. Bo w ich rozumieniu jak się jest chorym trzeba założyć wór pokutny, położyć się w łóżku ze zbolałą miną i czekać na śmierć.
zobacz odpowiedzi (1)
M (Ocena: 5) 19.07.2013 10:28
piękna dziewczynka o złotym serduszku. (*)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2013 23:29
Osoby o IQ szympansa nie maja prawa do wlasnego zdania.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2013 19:53
niezła patologia wypowiada sie w co niektorych koment,ale jakby to te osoby dopadla taka choroba-bZESRANE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
a (Ocena: 5) 18.07.2013 18:54
Chorowała od 7 roku życia, czyli 6 lat, a nie 7, Papilocie.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo