Coraz częściej faceci się malują i regulują sobie brwi! (Koniec epoki prawdziwych samców?)

Faceci używają coraz więcej kosmetyków, także tych do makijażu.
Coraz częściej faceci się malują i regulują sobie brwi! (Koniec epoki prawdziwych samców?)
27.06.2013

Czy nadszedł koniec epoki męskich mężczyzn? Na to wygląda. Rośnie bowiem liczba panów, którzy ulegają presji dbania o swój wygląd. I to aż za bardzo.

Od momentu, gdy Tom Ford wprowadził upiększającą linię dla mężczyzn, a Marc Jacobs stworzył produkty typu unisex można zauważyć, że coraz więcej panów decyduje się na make up i używanie dużej ilości kosmetyków. Jak dowodzą najnowsze badania, w dzisiejszych czasach mężczyźni o wiele bardziej dbają o swój wygląd. 

Wyniki badań przeprowadzonych przez firmę marketingową J. Walter Thompson wykazały, że 54% mężczyzn regularnie używa produktów pielęgnacyjnych do skóry, takich jak balsam nawilżający i krem pod oczy. Co więcej, 33% panów stosuje kosmetyki do depilacji, 11% używa bronzera, 10% nakłada korektor, a 9% nawet podkład!

 

abercrombie

-Męskość została zdefiniowana wtedy, gdy jeszcze naprawdę `mężczyźni byli mężczyznami` - wyjaśnia Ann Mack, dyrektor działu prognozowania trendów z J. Walter Thompson – Obecnie różnice między płciami zacierają się i formułuje się szersza definicja słowa `męskość`.

Poza samym używaniem kosmetyków, panowie coraz częściej odwiedzają manikiurzystkę (29%), nakładają na twarz maseczki (24%) i umawiają się do kosmetyczki na regulację brwi (13%).

Dane te budzą w nas mieszane uczucia – z jednej strony to dobrze, że mężczyźni coraz bardziej dbają o siebie, jednak przesada nigdy nie jest pozytywna. Bo gdy patrzymy  na powyższe dane i wyobrażamy sobie faceta smarującego twarz bronzerem, aż chcemy zaśpiewać: `Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy…?`. 

abercrombie

Koniec epoki prawdziwych samców?

abercrombie

Koniec epoki prawdziwych samców?

abercrombie

Koniec epoki prawdziwych samców?

Polecane wideo

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
Justyna (Ocena: 5) 04.02.2019 13:05
Mój zamawia sobie tylko wosk do wąsów z https://meskawyspa.pl/pl/c/WOSKI-DO-WASOW/94 i byłam taka z niego dumna a tu proszę czego ja się dowiaduje...regulacja brwi....
odpowiedz
Facet (Ocena: 5) 03.04.2015 11:37
Mam 17 lat, rowniez uzywam podkladu, maluje brwi i nie uwazam zeby to Byla przasada. Mam dziewczyne, nie jestem zasnym homosem tylko chce dobrze wygladac
odpowiedz
Facio (Ocena: 5) 11.03.2014 20:39
Ja tam uważam, ze lepiej jak mężczyźni o siebie dbają. Ja Wśród nich jestem i mnie tam to ryba. Jak ktoś chce to prosze. Myśle, że to właśnie ci "Prawdziwi Mężczyźni" powinni się wstdzić.;)
odpowiedz
facet (Ocena: 5) 28.06.2013 17:07
Zacieranie się granicy między kobietą a męższczyzna jest nie logicznym, wręcz absurdalnym skutkiem chęci przypodobania się płci przeciwnej. Niestety w dzisiejszych czasach dużo dziewczyn woli typ chłopaka, który wygląda jak Justin Bieber itp. Dla mnie jest to choroba 21 wieku, którą kreujemy sami. Rozprowadzając ten stan rzeczy niczym zaraza, używając do tego medii.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2013 11:47
Też mi problem, zadbane wyregulowane brwi to podstawa. Ja mojemu chłopakowi reguluje:-) uważam że lepiej jak facet sie goli, kremuje, ćwiczy niz jest zaniedbanym upoconym smcem z krzaczastymi brwiami.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie