Kobiety za kierownicą dorównują mężczyznom! Szkoda tylko, że... w przeklinaniu (WSTYD!)

Okazuje się, że panie za kółkiem też bywają agresywne.
Kobiety za kierownicą dorównują mężczyznom! Szkoda tylko, że... w przeklinaniu (WSTYD!)
23.06.2013

Mówi się, że kobiety nie potrafią prowadzić, gdyż brakuje im dynamiki jazdy. Ten mankament przeszkadza innym kierowcom na drodze, a i samym paniom wcale nie pomaga. Oczywiście, jest to myślenie stereotypowe, gdyż zdarzają się przedstawicielki płci pięknej, które za kierownicą radzą sobie całkiem nieźle i w niektórych kwestiach nawet dorównują panom. Mowa tu konkretnie o przeklinaniu.

W ramach pracy magisterskiej Karolina Konieczna, absolwentka psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, postanowiła sprawdzić kto ma większe skłonności do agresji podczas prowadzenia pojazdu. Swoje badania oparła na przykładzie 200 kierowców obojga płci w wieku od 18 do 68 lat mających styczność z samochodem każdego dnia. 

 

Jak wykazało badanie, wbrew pozorom panowie nie mają monopolu na przekleństwa za kółkiem. Wręcz przeciwnie – to kobiety w tej kategorii wygrywają z nimi w przedbiegach! Najczęściej z naszych ust wypływa ciąg wyzwisk (zarówno pod nosem jak i na głos), ale też zdarza się nam krzyczeć na innych kierowców. Ciekawe, że wśród mężczyzn większe skłonności do agresji za kierownicą mają ci bardziej `kobiecy`, czyli cechujący się większą łagodnością i wrażliwością. 

Jak widać znany przytyk `jeździsz jak baba` może mieć też drugie dno, choć i w tym przypadku nie mamy się w zasadzie czym pochwalić. Bo agresywne zachowanie, niezależnie od sytuacji, nie może być pozytywne.

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2013 10:57
jak widzę facetów kretynów wyprzedzających na piątego, na zakrętach albo zapominających co to kierunkowskaz to nie sposób nie przeklnac :)
odpowiedz
ewelinusia (Ocena: 5) 23.06.2013 19:52
A ja uważam że kobiety są dobrymi kierowcami sama mam prawo jazdy B C+E :) a teraz robię motor
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2013 12:21
Dlaczego wstyd, papilocie? Słowa są po to, by wyrażać to, co czujemy i co myślimy. Nie dziwi mnie, kiedy ktoś przeklina, gdy jest zdenerwowany, bo to potrafi przynieść ulgę. Inna sytuacja, kiedy ktoś używa przekleństw zamiast przecinka, wtedy mamy do czynienia z osobnikami prymitywnymi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2013 01:32
Mówcie za siebie. :D W ogóle to zauważyłam, że panie z tego portalu chyba mają jakiś kompleks, bo ciągle wrzucają artykuły o tym, jakie to kobiety są do kitu. Chyba jeszcze nie widziałam artykułu, który opowiadałby o tym, w czym kobiety się znacznie wybijają ponad przeciętności, a faceci niekoniecznie. Osobiście uważam, że kobietom i jest w życiu ciężej i nie ma sensu to rozpisywanie się wyłącznie o wadach.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo