^^ W przyszłości ludzie będą wyglądali właśnie tak?! Wielkie głowy, ogromne oczy, szerokie nozdrza

Zobacz zdjęcia z przyszłości!
^^ W przyszłości ludzie będą wyglądali właśnie tak?! Wielkie głowy, ogromne oczy, szerokie nozdrza
fot. Nickolay Lamm
12.06.2013

Nawet młody człowiek na poziomie szkoły podstawowej zdaje sobie sprawę z tego, że człowiek nie zawsze wyglądał tak samo. Ewolucja prowadzi do tego, że wraz ze zmieniającymi się uwarunkowaniami, zmienia się także nasz organizm. Potwierdzają to chociażby odkryte szczątki ludzkie sprzed wielu tysięcy lat. Różnił się nie tylko nasz wzrost, ale co szczególnie charakterystyczne – kształt czaszki.

Warto wiedzieć o tym, że proces ten wciąż trwa. Dzięki pracy naukowca z University of Washington  możemy spojrzeć w przyszłość i zobaczyć, jak będą wyglądać nasze praprapra(...)wnuki. Spostrzeżenia doktora Alana Kwana w formie graficznej zrealizował artysta Nickolay Lamm.

ludzie za 20 tysięcy lat

fot. Nickolay Lamm

Ludzie za 20 tysięcy lat. Większe, niż współcześnie oczy i powiększająca się czaszka.

ludzie za 60 tysięcy lat

fot. Nickolay Lamm

Ludzie za 60 tysięcy lat. Jeszcze większe oczy i czaszka mieszcząca powiększający się mózg. Wyraźna zmiana karnacji, spowodowana zwiększoną zawartością pigmentu chroniącego przed silnym promieniowaniem UV.

ludzie za 100 tysięcy lat

fot. Nickolay Lamm

Ludzie za 100 tysięcy lat. Dzisiaj wyglądają co najmniej dziwnie, ale kiedyś może to być standard. Bardzo duże oczy i wyraźnie inny kształt czaszki. Być może dzięki przemianie człowiek będzie zdolny do życia także na innych planetach.

ludzie współcześnie

fot. Nickolay Lamm

Na zdjęciu twarze znane nam ze współczesności.

Co zmieni się za 20, 60 i 100 tysięcy lat? To bardzo odległa przyszłość, ale dzięki badaniom udało się ustalić m.in. to, że większa będzie ludzka głowa (by zmieścić większy mózg), większe nozdrza (ułatwiając oddychanie w różnych warunkach), gęstsze włosy (zapewniające równowagę termiczną w związku z większą głową), większe oczy (umożliwiające poprawne działanie wzroku także poza Ziemią), a skóra zawierać będzie więcej pigmentu, chroniącego przed niezwykle silnym promieniowaniem UV. Grubsze będą również ludzkie powieki.

Polecane wideo

Komentarze (32)
Ocena: 4.88 / 5
ktoś (Ocena: 1) 30.01.2020 22:12
Gdy Anime I manga Wejdą za mocno
odpowiedz
karo (Ocena: 5) 13.06.2013 23:25
kurde przypomina mi to najmłodsze dziecko mojego brata juz tak wygląda jak po ewolucji wielkie wyłupiaste oczy i duża głowa :P a czemu akurat skóra miałaby byc ciemniejsza by chronić przed promieniami UV przeciez wszystko zalezy od tego jak bedzie klimat sie zmienial jesli cieplejszy to tak a jesli chłodniejszy to nie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2013 16:59
Animeee D:
odpowiedz
Abc (Ocena: 5) 13.06.2013 01:51
A co z zoltkami i ich skosnymi oczami? :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2013 00:40
Jak lemury :-D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie