Tych ludzi chcielibyśmy widzieć w Sejmie: Marta Kaczyńska, Paweł Kukiz, Kuba Wojewódzki i...

Polacy nie darzą zaufaniem polityków. Na miejsca tych obecnie rządzących mamy swoich kandydatów.
Tych ludzi chcielibyśmy widzieć w Sejmie: Marta Kaczyńska, Paweł Kukiz, Kuba Wojewódzki i...
06.06.2013

Bycie polskim politykiem to nie jest łatwy kawałek chleba. Nie chodzi tu bynajmniej o samo rządzenie krajem, ale o podejście rodaków do przedstawicieli władz. To nie żadna tajemnica, że politycy nie cieszą się naszym zaufaniem, czego powodem jest ich opieszałość w działaniach i medialna szopka, w której zwykle grają główne role.

Oczywiście, narzekać jest łatwo, choć w zasadzie ciężko mieć do kogokolwiek pretensje – w końcu obecne władze zostały wybrane przez Polaków w demokratycznych wyborach. Jako że dla niektórych wybór kandydatów podczas głosowania był niewystarczający, tygodnik Newsweek postanowił zapytać Polaków, kogo widzieliby w polityce.

Polacy chętnie wskazywali swoje typy, wymieniając również nazwiska spoza politycznego świata. Na kolejnych stronach przedstawiamy ranking wymarzonych przez nas polityków. Kto wie, może niektórych ujrzymy w sejmowych ławach już po następnych wyborach?

Henryka Bochniarz

Kolejna na liście pojawiła się Henryka Bochniarz, której powrotu chciałoby 43% badanych.

Tomasz Terlikowski

Obok Pospieszalskiego znalazł się jego kolega po fachu, Tomasz Terlikowski (29% głosów).

Kuba Wojewódzki

Kogo natomiast Polacy nie chcieliby widzieć w polityce? Na szarym końcu rankingu znalazł się kontrowersyjny showman Kuba Wojewódzki, którego obecność w sejmie nie podobałaby się aż 73% ankietowanych.

Kazimierz Marcinkiewicz

Aż 40% Polaków chętnie widziałoby na sejmowej sali byłego premiera, Kazimierza Marcinkiewicza.

Paweł Kukiz

W rankingu pojawił się też muzyk – Paweł Kukiz. Na niego zagłosowałoby 36% ankietowanych.

Jerzy Owsiak

Na pierwszym miejscu w sondażu znalazł się Jurek Owsiak, którego wskazało 64% ankietowanych. Widocznie hasło `róbta co chceta` przemawia do nas bardziej, niż jakikolwiek inny slogan.

Jan Pospieszalski

Dużym powodzeniem cieszy się też prawicowy publicysta Jan Pospieszalski, którego wskazało 36% pytanych osób.

Marta Kaczyńska

Trochę mniejszą – ale wciąż jednak – niechęcią cieszy się wśród badanych Marta Kaczyńska, córka tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jej w polityce nie chce widzieć 71% respondentów.

Polecane wideo

Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
Ola (Ocena: 5) 12.06.2013 10:42
Terlikowski? I co byłoby sprawdzanie listy w kościółach?! Masakra
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2013 10:13
Chucky. Jeśli to przeczytałeś przeszła na ciebie klątwa. Dziś w nocy równo o 24:00 Lalka Chucky przyjdzie po Ciebie ,w swojej kryjówce weźmie siekiere odrąbie Ci głowe i zaniesie do łóżka!Możesz uniknąć klątwy wklejając to do 20 komentarzy! Fakty.Zginęło już 200 dziewczynek i 100 chłopc
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2013 20:41
dorwali by sie do koryta i to samo by bylo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2013 17:22
ani jednej z wyżej wymienionych osób nie chciałabym widzieć w polityce. Jakie oni mają o tym pojęcie? żadne. Niech idą tam ludzie, którzy mają coś do powiedzenia, posiadają odpowiednie wykształcenie, a nie pseudo celebryci.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2013 16:40
tak tak, owsiak i inni niewyksztalceni muzycy na pewno nadaja sie do polityki, w rzadzie powinni siedziec specjalisci w swojej dziedzinie, profesorowie itd a nie .
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie