Szykuje się uniwersytecka rewolucja! STUDIA BĘDĄ TRWAŁY KRÓCEJ!

Nadchodzi czas wielkich zmian na wyższych uczelniach.
Szykuje się uniwersytecka rewolucja! STUDIA BĘDĄ TRWAŁY KRÓCEJ!
07.06.2013

Wielu studentów narzeka na niepraktyczny charakter ich studiów i zbyt dużo przedmiotów, które niepotrzebnie wypełniają im czas. Na szczęście, jak podaje dziennik `Rzeczpospolita`, w tej kwestii szykują się zmiany – uczelnie mają w planach uznawanie szkoleń i praktyk zawodowych jako część toku studiów.

Do tej pory wszelkie próby zdobywania wiedzy poza uczelnią nie zostawały docenione podczas zaliczania poszczególnych etapów studiów. Teraz studenci, których wolny czas zajmuje działalność zawodowa, nie będą musieli uczestniczyć we wszystkich zajęciach. To ma ułatwić osobom pracującym dostęp do studiów, a przy tym skrócić czas nauki.

 

To nie wszystkie zmiany – wprowadzony zostanie podział na uczelnie specjalizujące się w badaniach naukowych i takie, które mają przygotowywać do wykonywania zawodu. Co więcej, uczelnia zobligowana będzie do organizowania studentom co najmniej trzymiesięcznych praktyk zawodowych na kierunkach o praktycznych profilach.

Dziennik informuje, że rewolucja dotyczyć ma również prac dyplomowych, którymi będą mogły być prace projektowe i opublikowane artykuły.

Miejmy nadzieję, że ta reforma dojdzie do skutku, a uczelnie wyższe przestaną produkować kolejnych bezrobotnych.

 

 

Komentarze (63)

Ocena: 5 / 5
Podpis...rghzseh (Ocena: 5) 08.06.2013 12:23
ktorsze stuia = szybciek do pracy i tyraj dluzej do 80tki.... a i jeszcze dodatkowy rok roboty jak szesciolatki pojda do szkoly - jeszcez jeden rok pracy wiecej do glodowej emerytury...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2013 21:03
Ja studiuję administracje na pwszcie i nie mam żadnych niepotrzebnych przedmiotów. Mam praktyczny profil kształcenia i uczą nas teorii, ale też w jaki sposób wykorzystać swoją wiedzę.
zobacz odpowiedzi (2)
serio (Ocena: 5) 07.06.2013 19:41
tak, jeszcze więcej praktyk dla osób studiujących i pracujących! żeby nie miały czasu pracowac i utrzymywać rodziny!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2013 18:15
tiaa, chyba nie na AGHu...tutaj sesja jeszcze sie nawet nie zaczęła, a na innych uczelniach już mają praktycznie wakacje ;/
zobacz odpowiedzi (1)
jovita (Ocena: 5) 07.06.2013 17:33
studiuje chemię na UMK i moje pytanie brzmi: po co studentowi chemii zajecia z pedagogiki i psychologii? co prawda tylko 30 godzin, ale zaliczenie na ocene...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo