Woda z basenu: Czasami połykasz ją przypadkowo, a naprawdę wolałabyś nie wiedzieć, co w niej jest!

Badania na amerykańskich kąpieliskach przyniosły szokujące rezultaty.
Woda z basenu: Czasami połykasz ją przypadkowo, a naprawdę wolałabyś nie wiedzieć, co w niej jest!
18.05.2013

Jak informuje usatoday.com, woda w basenach jest siedliskiem bakterii, których nie życzy się nawet wrogowi. W ponad połowie przebadanych kąpielisk znaleziono ślady kału.

Choć badania skupiły się na basenach Atlanty, naukowcy zgodnie przyznają, że to nie jest problem tylko tego miasta. W prawie 60% wszystkich badanych kąpielisk znalazły się bakterie Eescherichia coli, przeważnie występujące w ludzkich jelitach i kale.

-To dowód na brak higieny osób korzystających z basenu lub na to, że niektórzy z nich załatwiają się do wody – przyznaje Michele Hlavsa z Centers for Disease Control and Prevention.

Bakterie Escherichia coli to nie jedyny problem. Podczas badań naukowcy natrafili również na zarazki powodujące biegunkę (choć tylko w 2% próbek) i pałęczkę ropy błękitnej, która może być przyczyną zapalenia skóry i ucha (59% przebadanych kąpielisk).

Jak widać, problem jest dość poważny i nie dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych. Wystarczy spojrzeć na warunki panujące w niektórych polskich kąpieliskach, by zacząć zastanawiać się czy chodzenie na basen jest faktycznie zbawienne dla naszego zdrowia.

Komentarze (31)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2013 06:12
obrzydliwe, jednak woda jest mocno chlorowana, to powinno zabijać wszystkie bakterie, nawet wirusy typu HIV czy HCV. także spokojnie, nie dajmy się zwariować. ja nie chodzę zbyt często na basen bo mam atopową skórę ale jak już tam idę to nie zastanawiam się nad tym jakie rodzaje bakterii są w wodzie...jeśli jest ona w stanie podraznic mi skórę bo jest tak silnie schlorowana, to bakterie nie mają szans.
odpowiedz
ciekawostka (Ocena: 5) 19.05.2013 13:02
A co wy na to ze plywacie w czyjejś spermie? Ja ze swoim facetem kochamy sie w basenach zresztą nie raz widzialam jak to robia inne pary...milo?
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2013 12:56
Nie to E.coli jest naszą florą fizjologiczną. Nie wierzcie we wszystko co czytacie...
odpowiedz
lucia (Ocena: 5) 19.05.2013 12:29
yyy... w sklepie?
odpowiedz
xyz (Ocena: 5) 19.05.2013 11:16
Hej, takie pytanie nie związane w ogóle z tematem artykułu, może ktoś wie gdzie można kupić strój, który ma na sobie dziewczyna ze zdjęcia?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo