Właściciel marki Deichmann alarmuje: Chińczycy chcą zarabiać więcej, sytuacja jest dramatyczna, ceny bardzo wzrosną!

Niedługo poprawianie sobie humoru nową parą szpilek będzie nas słono kosztować.
Właściciel marki Deichmann alarmuje: Chińczycy chcą zarabiać więcej, sytuacja jest dramatyczna, ceny bardzo wzrosną!
24.05.2013

Jak donosi niemiecki `Der Spiegel`, w Europie znacząco wzrosną ceny obuwia. Szefowie znanej dobrze w Polsce firmy Deichmann twierdzą, że powodem tego będą rosnące zarobki w Chinach i wyższe ceny surowców. Heinrich Deichmann, szef koncernu, nazywa te zmiany wręcz `dramatycznymi`!

Co ma Chińczyk do sandała? Otóż większość sieci wytwarza swoje buty właśnie za Wielkim Murem, gdzie koszty produkcji są niższe niż w Europie. 

Deichmann nie chce jednak tracić klientów – firma zdecydowała się na rezygnację z części zysków, by wzrost cen nie odstraszył konsumentów.

Czy ewentualne podwyżki cen odstraszą was od kupna kolejnej pary butów na pocieszenie?

Komentarze (38)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2013 12:02
Prawda jest taka, że jakościowo te buty bardzo zbliżone są do tych oferowanych przez różne sieci taniego obuwia (wiecie, takie "no-name" w różnych miastach, większych czy mniejszych, oferujące buty za 20-50 zł). Jakoś w tych drugich można sprzedawać za mniejszą cenę, a nawet mam wrażenie, że rok do roku te buty są coraz tańsze, mimo że produkują je ci sami Chińczycy. Zwykła pazerność sieci Deichmann na marże, a nie że Chińczycy tacy źli, bo chcą zarabiać więcej. A chytry dwa razy traci ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2013 11:04
ja ich rozumiem, ze oni chcą podwyżek, ale kurde nie umieja nic porządnie zrobić, buty sa krzywo poklejone, upie*dolone wręcz tym klejem momentami, to samo zabawki, ubrania krzywo uszyte. i czego oni oczekują? taka prawda.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2013 10:52
przykra to sytuacja, najgorsze jest to, ze podwyżki jeśli będą, to trafia w calosci do kieszeni producenta, Chinczycy nie dostana więcej. powiedzą im "albo robicie za dolara dziennie albo zdychajcie z głodu". swiat niestety tak wygląda.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.05.2013 23:01
To jakaś totalna bzdura żeby uzasadnić podwyżki, tak naprawdę produkcja w Chinach/Indiach jest tak tania, że te buty mogłyby kosztować nawet 10 zł. Cała reszta to tylko marża właścicieli bogacących się kosztem niedoajadających pracowników z Azji, Obejrzyjcie sobie na youtube film "Ofiary mody"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.05.2013 22:39
ech to chyba dobrze, że polepszą się im warunki zatrudnienia... Ludzie nie mają za co wyżywić dzieci a w europie panika bo buty o 10zł podrożeją....
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo