Kierunki studiów, na które nie ma sensu składać papierów - bezsensowne zajęcia, słabi wykładowcy

Czasem studiowanie może odbiegać od naszych wyobrażeń.
Kierunki studiów, na które nie ma sensu składać papierów - bezsensowne zajęcia, słabi wykładowcy
13.05.2013

Maturzyści, którzy właśnie zmagają się z egzaminami, niedługo staną przed poważnym dylematem - wyborem kierunku studiów. To poważna i niełatwa decyzja, oparta głównie na naszych wyobrażeniach na temat wymarzonych studiów. A zetknięcie marzeń z rzeczywistością może być zaskakujące. I to niekoniecznie pozytywnie.

Jak podaje Polska Komisja Akredytacyjna, niektóre popularne do tej pory kierunki tracą na wartości. Wśród tych ocenianych negatywnie znalazły się bezpieczeństwo wewnętrzne, fizjoterapia, ekonomia, zarządzanie, pielęgniarstwo, a także pedagogika. Głównym powodem ich złej renomy są brak wystarczającej obsady wykładowców i umieszczanie w planie zajęć z przypadkowych dziedzin. 

PKA zauważa również, że w spore kłopoty zaczynają wpadać uczelnie, na których wykłada się informatykę czy ekonometrię. Wszystko z powodu określonej infrastruktury technicznej, o której niektóre placówki mogą pomarzyć.

Resort nauki i szkolnictwa wyższego zapowiada, że uruchomiony zostanie serwis z ostrzeżeniami dla kandydatów na studia. Niestety, pojawić ma się on dopiero w przyszłym roku, dlatego maturzystom polecamy zasięganie opinii o wymarzonych kierunkach u starszych kolegów, a także u internautów. 

A wy jakie macie doświadczenia ze studiowaniem? Który kierunek odradziłybyście młodszym kolegom i koleżankom?

Polecane wideo

Komentarze (504)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2013 08:22
Odradzam dietetykę na WUM -tragedia! Poszłam tam z zainteresowaniem a skończyłam z takim obrzydzeniem, że i tak wolę co innego niż pracę w zawodzie. Oczywiście nie każdy był aż tak zdegustowany jak ja, ale większości ludzi przeszkadzało lanie wody an zajęciach, mnóstwo przedmiotów niezwiązanych z dziedziną (więcej niż tych na temat), powtarzanie się tych samych zagadnień, podczas gdy inne ważniejsze w ogóle nie zostały poruszone. Do tego niesympatyczni wykładowcy (spora część), przy okazji bezmyślni i hołdujący dziwnym, niepraktycznym zasadom. Na całej uczelni mega bajzel organizacyjny. Teraz jestem na innej uczelni i jest ogromna różnica na plus.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2013 13:36
Filologia angielska
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2013 00:12
chciałam się wybrać do studium medycznego w poznaniu na technik masażysta. poleca ktoś ?
zobacz odpowiedzi (1)
jola (Ocena: 5) 20.05.2013 13:28
polecam wychowanie fizyczne, super sprawa, łatwo o pracę, tylko trzeba być w świetnej formie, żeby móc się ubiegać o miejsce, a co do miejsc to Katowice, ewentualnie Poznań
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2013 13:41
Jeśli wybiera się logiczną uczelnie to wszystkie te kierunki będą na wysokim poziomie. Ale jeśli idzie na wyższą szkołe czegos tam i czegoś to nie liczcie na to.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie