Baba za kółkiem, czyli 5 zachowań kobiet-kierowców, które drażnią mężczyzn!

Mówi się, że panie nie są najlepszymi kierowcami. Ale czy słusznie?
Baba za kółkiem, czyli 5 zachowań kobiet-kierowców, które drażnią mężczyzn!
11.05.2013

Zapewne niejednokrotnie słyszałaś uwagi mężczyzn dotyczące kobiet prowadzących samochody. Najczęściej nie są one zbyt przyjemne, a my nie rozumiemy powodów ich wzburzenia. Aby otworzyć nam oczy, redaktorzy portalu dziennik.pl stworzyli listę 5 zachowań kobiet za kółkiem, które dla facetów są najbardziej irytujące. Oto ich pełna lista:

1. Niezdecydowanie

Głównym przytykiem w stronę kobiet jest nieumiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Według panów jest to cecha, która najbardziej świadczy o niezdatności do prowadzenia samochodu przez płeć piękną. Według nich, przez tą typową kobiecą przypadłość istnieją spore szanse na spowodowanie zagrożenia na drodze. Jest w tym sporo racji, jednak zazwyczaj komentarze mężczyzn w tej sprawie są mocno przesadzone.  

2. `Sztywność`

Często kobiety za kółkiem są spięte i zestresowane faktem, że muszą przejechać trasę z punktu A do B. Z tego powodu kurczowo trzymają kierownicę, wykonują nerwowe ruchy, lub siedzą sztywno i boją się chociażby ruszyć głową. Dlaczego takie zachowanie aż tak denerwuje mężczyzn? Pewnie dlatego, że w ten sposób zdradzamy jak bardzo niepewne jesteśmy swoich umiejętności. A to z kolei nie uspokaja ani naszych pasażerów, ani innych kierowców na drodze.

3. Brak `czucia pojazdu`

Dodajesz gazu, samochód wyje niemiłosiernie, więc nerwowo zmieniasz bieg. Twoje auto buntuje się i gwałtownie szarpie, a mężczyzna siedzący obok wzdycha głęboko, kręcąc głową z politowaniem. Znasz ten obraz? Nawet nie wiesz jak bardzo faceta denerwuje taki brak wyczucia pojazdu. Oni swoje auta znają jak własną kieszeń i nie mogą pojąć, że ty możesz mieć problem z zapamiętaniem kiedy wrzucić piątkę, a kiedy trójkę.

4. Przesadne trzymanie się przepisów

Dewizą wielu mężczyzn jest zdanie, że przepisy są po to, by je łamać. Ale większości pań to nie przekonuje. Jeśli 200 metrów przed tobą widzisz znak o ograniczeniu prędkości, momentalnie zaczynasz zwalniać, co przeciętnemu facetowi nie przyszłoby do głowy. Irytuje ich to, chociaż wcale nie powinno – nie każdy w końcu musi być piratem drogowym. Widocznie stać ich na zapłacenie mandatu za przekroczenie prędkości. My wolimy tę kwotę przeznaczyć na... nową parę butów.

5. Brak podzielności uwagi

Jest to chyba najmniej trafny zarzut pod adresem kobiet. Panowie twierdzą, że nie jesteśmy w stanie robić absolutnie niczego, poza prowadzeniem pojazdu i rozprasza nas dosłownie wszystko: rozmowa, muzyka… Wszystkie badania wskazują, że to mężczyźni mają problem z podzielnością uwagi. Możliwe, że za kółkiem działa ona u nich lepiej, jednak oskarżanie kobiet o jej brak jest wręcz oburzające. Może potrzebujemy większego skupienia się na drodze, niż oni, co nie znaczy, że mamy klapki na oczach!

A was co denerwuje w mężczyznach za kierownicą? 

Polecane wideo

Komentarze (86)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2013 21:32
niestety kobiety sa nieuprzejme i nie przepuszcza samochodu ktory nie mial pierwszeństwa , bardzo czesto spotykam sie z tym na drogdze
odpowiedz
ewa (Ocena: 5) 12.05.2013 22:55
Jechałam dzisiaj i patrzyłam kiedy facet zapali swiatła,jechal przez cale miasto i jeszcze za bez swiateł.Gdyby to zrobila kobieta to by z niej drwił
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2013 22:06
Niestety, mimo, że sama jestem kobietą muszę przyznać, że bardzo wiele kobiet powtarza te stereotypy. Ja sama nigdy nie miałam problemów z wyczuciem pojazdu, ani prowadzeniem w ogóle, ale może to kwestia tego, że moi rodzice są zawodowymi kierowcami i mam to w genach.
odpowiedz
baba za kółkiem (Ocena: 5) 12.05.2013 14:09
Głupoty same. W mężczyznach denerwuje mnie wiara w stereotypy dotyczące kobiecej jazdy. Nic nie jest czarno-białe. Zdarza się, że faceci jeżdżą gorzej. Wszyscy to wiedzą, więc po co w kółko gadać o kobietach? :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2013 12:24
Co do ograniczenia prędkości i piratów drogowych. Fakt, faceci nie zwalniają widząc znak z 200 metrów , ale nie zwalniają przez to, że przepisy obowiązują za znakiem ;)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie