Wojsko Polskie, policja, Internet - tym instytucjom ufają Polacy! (Za to zaufanie do Kościoła spada...)

Okazuje się, że obecnie Polacy większym zaufaniem obdarzają Internet, niż Kościół.
Wojsko Polskie, policja, Internet - tym instytucjom ufają Polacy! (Za to zaufanie do Kościoła spada...)
08.05.2013

Choć Polacy znani są z narzekania, niejednokrotnie mamy ku niemu swoje powody. Jednym z nich może być funkcjonowanie instytucji publicznych, pozostawiające zwykle wiele do życzenia. W związku z tym faktem Instytut Badania Opinii Homo Homini przeprowadził wśród Polaków ankietę, dotyczącą poziomu zaufania, którym obdarzamy poszczególne instytucje. Wyniki są zaskakujące.

Badania wykazały, że Polacy najbardziej ufają Wojsku Polskiemu (72proc.), radiu (62 proc.), policji (56 proc.), Internetowi (56 proc.) i prezydentowi (53 proc.). Wśród instytucji, które nie cieszą się dobrą opinią respondentów znalazły się natomiast sejm (13 proc.), sądy (34 proc.) i telewizja (37 proc.).

Na pierwszy rzut oka dziwić może rozpiętość głosów między radiem i telewizją. Skąd taka przepaść? -Stacje telewizyjne są postrzegane mniej obiektywnie i jako skażone politycznie, tendencyjnie - komentuje Marcin Duma, prezes Homo Homini.

Badania wskazują również na fakt, że w oczach Polaków stopniowo zaufanie odzyskuje policja, podczas gdy Kościół systematycznie je traci. Nisko cenimy także samorządy (jedynie 43 proc. ankietowanych) i prasę (44 proc.).

Jak podsumowują przedstawiciele Homo Homini, brak zaufania wiąże się z poziomem naszego życia: im gorzej się nam wiedzie, tym mniej ufamy instytucjom.

Co Wy na to?

Komentarze (24)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2013 14:26
no a czemu nie ma ile % ma kosciol?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2013 00:56
Czytasz ten komentarz, twój rodzic umrze w ciągu pięciu lat. Aby cofnąć klątwę, skopiuj ten komentarz na 5 zdjęć. Powodzenia ps. to działa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2013 00:19
Bo taka jest prawda ze gdy poumieraja te wszystkie co przesiaduja teraz w kosciolach to za pare parenascie lat kosciol bedzie swiecil pustkami.
zobacz odpowiedzi (2)
Julia (Ocena: 5) 08.05.2013 17:13
Ja na pewno nie ufam kościołowi, tak już po prostu mam (żadne media nie mają wpływy na moją decyzję). Nie ufam też Internetowi,bo każdy może sobie napisać co chce. Smutne jest to,że ludzie zamiast iść do lekarza z jakimś problemem zdrowotnym wklepują go w Google. Owszem ja rozumiem brak czasu,ale zdrowie to rzecz nadrzędna. To,że na jakimś forum internetowym pisze ze komuś coś pomogło to nie oznacza że komuś innemu też to pomoże. Sama kiedyś taka byłam miaałam problemy z suchą skórą na rękach zastosowałam się do wskazówek ludzi z jakiegoś forum i co i było jeszcze gorzej.Więc odradzam takie rzeczy. Policji też nie ufam nawet wczoraj wybrałam się z koleżanką na rower i byłyśmyna dość ruchliwej drodze chciałyśmy przejść na pasach i tak patrzę jedzie policja to myślę sobie ze mnie przepuści za nic. Jakiś pan sie naszczęście zlitował i nas przepuścił. Takie uroki dużego miasta;) Życzę miłego dnia;)
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2013 16:12
POLICJA ?! To chyba jakiś żart, każdy się policji boi bo oni zrobią wszytsko żeby wyciągnąć informacje.... Można nie źle pałakami podostawać po kościach tak żeby nie było sinkaków... Dostaniesz nawet jak nie masz o niczym pojęcia Zaufanie do nich byłoby największą pomyłką
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo