Poprawiające samoocenę triki przed lustrem: Rybka, dzióbek, wciąganie brzucha (Co jeszcze?)

Każda z nas lubi czasem powdzięczyć się do lustra, przybierając przeróżne pozy. Oto ich przykłady!
Poprawiające samoocenę triki przed lustrem: Rybka, dzióbek, wciąganie brzucha (Co jeszcze?)
02.05.2013

Większość z nas lubi patrzeć na swoje odbicie i daje temu wyraz na wiele sposobów. Możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ale czasem przeglądając się w lustrze wyglądasz naprawdę komicznie

Oto pięć zabawnych min i czynności, które nieświadomie wykonujesz przed lustrem :  

1. Otwieranie ust przy malowaniu rzęs

Czemu to robisz? Możliwe, że otwierasz usta, by napiąć mięśnie twarzy i naciągnąć skórę wokół niej, albo po prostu, żeby nie mrugać powiekami. A może, jak dzieci podczas rysowania, potrzebujesz otwartych ust do koncentracji nad daną czynnością? Jakikolwiek jest tego powód, robiąc taką minę możesz wyglądać dość komicznie.

2. Robienie `rybki` przy nakładaniu różu

Zadaniem tej słodkiej minki jest odkrycie kości policzkowych. Dzięki temu łatwiej nam modelować twarz za pomocą różu, czy bronzera. Zapewniam was, że każdy kto ujrzy taką `rybkę` w waszym wykonaniu, nie będzie mógł powstrzymać się od śmiechu. 

 

3. Mrużenie oczu i robienie `dzióbka` przy układaniu włosów

Kobiety mają różne patenty na ekspresowe układanie fryzury. Wiele z nas, zupełnie nieświadomie, podczas tych fryzjerskich zabiegów zmienia usta w `dzióbek` i mruży oczy. Taka poza często sprawia, że wyglądamy korzystniej – wyciągnięte usta wyszczuplają twarz, a zmrużone oczy wyglądają zalotnie i uwodzicielsko. Jednak równocześnie dają komiczny efekt, szczególnie jeśli masz w zwyczaju pozować w ten sposób do zdjęć.

4. Wciąganie brzucha i prostowanie się

Te dwie czynności wykonujemy najczęściej mijając sklepowe witryny. Okazuje się, że o wiele częściej oglądamy w nich swoje odbicia, niż wystawione produkty! Dzięki takim lustrom możemy szybko skontrolować nasz wygląd i przyjrzeć się dokładniej figurze i postawie. Przy sklepowych witrynach najczęściej stajemy bokiem, gdyż wtedy automatycznie wypychamy piersi do przodu i prostujemy się. 

5. Wąchanie siebie

Choć to dość nietypowy model zachowania, podczas przeglądania się w lustrze często czujemy nieodpartą chęć sprawdzenia swojego zapachu. Najczęściej robimy to w sklepowych przymierzalniach. Jest to miejsce idealne, by – w razie potrzeby – użyć antyperspirantu i znowu poczuć się świeżo. 

Na szczęście, głównymi świadkami naszych komicznych min są same lustra, a one raczej nie mają w zwyczaju drwić z osób, których odbicia pokazują. Mogę się jednak założyć, że po przeczytaniu tego tekstu i ty zaczniesz zwracać uwagę na swoje zachowania podczas robienia makijażu i mierzenia ubrań. Może dzięki temu będziesz teraz uśmiechać się częściej.

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Zielonooka (Ocena: 5) 04.05.2013 17:47
Tak, na pewno robimy to nieświadomie... Szczególnie, że widzimy siebie w lutrze. Dzięki za uświadomienie! :/
odpowiedz
wuwuwu (Ocena: 5) 03.05.2013 18:10
boże co za tępy artykuł
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2013 18:50
Czy jak tego nie robie to potrzebuje pomocy psychologa ?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2013 17:00
lol ja czegos takiego nie robie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2013 16:30
i jak zwykle tytuł ni jak się ma do treści
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo