BRUDNE tajemnice kobiecej torebki - stare kosmetyki, zużyte chusteczki, telefon. A na nich miliony BAKTERII!

Niektóre rzeczy, które nosisz ze sobą w torebce powinny już dawno trafić do kosza.
BRUDNE tajemnice kobiecej torebki - stare kosmetyki, zużyte chusteczki, telefon. A na nich miliony BAKTERII!
27.04.2013

Wnętrze kobiecej torebki bywa niejednokrotnie zagadką nawet dla jej właścicielki. Mało która z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkim zagrożeniem może być to, co się w niej znajduje.

Na początek na naszym celowniku rozsypane po dnie kosmetyki, o których istnieniu zapominamy. Rzadko która z nas pilnuje dat ważności na ich etykietach i często dany specyfik nosimy przy sobie przeciętnie przez... 6 lat. Nie trzeba nawet tłumaczyć, jak ryzykowne jest używanie tak starego pudru, czy pomadki.

Kolejnym siedliskiem bakterii są zużyte chusteczki do nosa, a o ich wyrzucaniu zapominamy nagminnie. Naukowcy alarmują, że na takiej chusteczce bakterie i wirusy utrzymują się przez długi czas i każdy kontakt z nimi naraża nas na przeziębienie.

I po trzecie: telefon komórkowy, na którego powierzchni również roi się od zarazków. Warto więc zaopatrzyć się w gustowne etui, które nie dość, że ładnie wygląda, to ochroni twój telefon przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.

Co do utrzymywania torebek w czystości naukowcy są zgodni – najlepiej prać je regularnie, aby bakterie nie mogły zadomowić się w ich wnętrzach na stałe.

A Wy? Utrzymujecie porządek w swoich torebkach?

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2013 08:28
a podobno facet to brudas, ja w swoim plecaku zawsze mam pozadek, chore ambicje kobiet na punkcie wygladu i przez to zaniedbywanie calej reszty
odpowiedz
ann (Ocena: 5) 28.04.2013 10:54
czy któraś dziewczyna nosi przy sobie jakiś kosmetyk 6 lat? fuj...
odpowiedz
Nati (Ocena: 5) 27.04.2013 16:23
Niestety bardzo często zapominamy o zaglądaniu na dno torebki, a można tam znaleźć bardzo dużo ciekawych, już dawno zapomnianych rzeczy. To prawda, o chusteczkach ciągle się zapomina, aczkolwiek ja osobiście dość często zmieniam torebkę, w zależności od stroju jaki ubieram, dlatego penetruję ją wtedy całą i wtedy dopiero odkrywam znaleziska. Pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2013 14:39
i co, na etui sie niby nie osadza bakterie? prawda jest taka, ze bakterie są wszędzie i gdyśmy chcialy ich unikac, to musiałybyśmy siedzieć w sterylnym pokoju i tyle.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2013 13:53
Niektóre kobietki często zmieniają torebki, więc nie jest tak tragicznie:). Ja nie noszę zużytych kosmetyków bo po prostu staram się, żeby mieć jak najmniej rzeczy w torebce, puder itd mam zawsze jeden, więc szybko się zużywają i lądują w koszu, jak trzeba torebkę taszczyć więcej czasu to warto wyrzucać zbędne rzeczy, po co nosić zbędny ciężar. Moja mama zawsze nosi dużo zużytych chusteczek i co jakiś czas robię jej porządek.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo