Prezenty z okazji Pierwszej Komunii: Z czego dzieci naprawdę się ucieszą? Na co jest moda w tym roku?

Sezon na Pierwsze Komunie uważamy za rozpoczęty!
Prezenty z okazji Pierwszej Komunii: Z czego dzieci naprawdę się ucieszą? Na co jest moda w tym roku?
26.04.2013

Dawniej dzieciom przygotowującym się do przyjęcia drugiego po chrzcie świętym sakramentu mówiło się przede wszystkim o jego wadze wobec wiary katolickiej. Prezenty z tej okazji nie były aż tak ważnym elementem całej uroczystości, która sama w sobie była zwykle skromna. Czasy się jednak zmieniają – obecnie Pierwsze Komunie przypominają małe wesela. Dzieci do kościoła podjeżdżają limuzynami, by po mszy świętej udać się do wynajętego lokalu, gdzie 50 gości już czeka na nie z drogimi prezentami. Co zatem daje się teraz dzieciom z okazji Pierwszej Komunii? Wybór jest spory.

Na szczycie listy najbardziej pożądanych upominków od jakiegoś czasu niepodzielnie królują elektroniczne gadżety, czyli tablety, laptopy i konsole do gier (odtwarzacze mp3 wyszły już z mody). Kolejną pozycją jest aparat fotograficzny,  choć panuje przekonanie, że jest to prezent głównie dla dziewczynek. Dzieci ucieszą się również z czytnika e-booków i roweru będącego już komunijnym klasykiem. 

Zdarzają się jednak też mniej banalne prezenty od kreatywnych członków rodziny, takie jak zapisanie dziecka na kurs lub obóz językowy, sportowy, bądź taneczny. Ostatnio modne zrobiło się także obdarowywanie dzieci pierwszokomunijnych quadami, choć jest to bardzo ryzykowny pomysł.

Jeśli żaden z prezentów nie przemawia do poszukującej go osoby, zawsze dobrą opcją jest po prostu podarowanie pieniędzy. I tu nastał nowy zwyczaj: odchodzi się od wciskania w dłoń dziecka koperty z gotówką, na rzecz założenia mu lokaty w banku z odpowiednim wkładem pieniężnym.

Co myślicie o tak komercyjnym podejściu do Pierwszej Komunii? Jesteście przeciwne drogim prezentom, czy nie macie nic przeciwko nim?

Polecane wideo

Komentarze (58)

Ocena: 5 / 5
ania (Ocena: 5) 01.05.2013 18:15
kajak
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2013 08:41
jak sie maja dzisiejsze komunie do tych co byly kiedys, dzisiaj dzieci dostaja po 3000 zl komputer rower i niewiadomo co jeszcze, a ja 15 lat temu 400 zl i rower ktory nie przezyl pol roku
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2013 08:39
prezety na komunie owszem bo tak juz jest, ja tez kiedys dostalem rower, ale dzisiejsze dzieci to wielcy panowie i panie co musza dostac komuter za 5000 zl bo bedzie plakac 3 tygodnie, nie dajcie sie, owszem dziecia sie nalezy cos od zycia ale bez przesady,
odpowiedz
SJ (Ocena: 5) 28.04.2013 20:10
Moim zdaniem prezent powinien być mało znaczącym dodatkiem do komunii, i powinna być to pamiątka na całe życie, np. medalik. Dziecko przede wszystkim powinno w tym czasie myśleć o swojej wierze, a nie ile kasy dostanie. W przeciwnym razie nie widze sensu przystąpienia do Komunii Św. :/
odpowiedz
KK (Ocena: 5) 28.04.2013 12:36
Ludzie, niech każdy da to co chce i co może dać. Na quadzie nie trzeba się od razu zabijać, a xbox nie zamieni dziecka w cyborga. Ja na komunię dostałam komputer, rower, łańcuszek, zegarek i jakieś słodycze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie