5 niesamowitych ciekawostek o ludzkim ciele, którymi zabłyśniesz w towarzystwie!

Oto interesujące fakty, które warto poznać!
5 niesamowitych ciekawostek o ludzkim ciele, którymi zabłyśniesz w towarzystwie!
23.04.2013

Wydaje ci się, że wiesz na swój temat wszystko i twój organizm nie ma przed tobą żadnych tajemnic? Nic bardziej mylnego! Ludzkie ciało skrywa w sobie masę niesamowitych sekretów, a poznanie ich może być naprawdę fascynującą przygodą.

Gotowa na to doświadczenie? W takim razie 3,2,1… Start!

FAKT 1: Ludzki nos jest w stanie odróżnić 50 tysięcy zapachów

O tym, jak niesamowity węch mają psy, wie chyba każdy. Człowiek nie pozostaje jednak pod tym względem daleko w tyle. Z badań naukowców wynika bowiem, że ludzki nos jest w stanie wyczuć i odróżnić od siebie 50 tysięcy zapachów. Jakby tego było mało, potrafimy również łączyć aromaty… ze wspomnieniami!

FAKT 2: Ludzkie ciało świeci w ciemności

Odkrycia tego dokonali niedawno japońscy naukowcy. I choć nie da się zaobserwować takiego zjawiska bez pomocy specjalistycznego sprzętu, badacze podkreślają, że intensywność poziomu światła emitowanego przez człowieka uzależniona jest od przemiany materii.

FAKT 3: Obfity posiłek osłabia nasz słuch

Jeżeli następnym razem zbytnio pofolgujesz sobie z jedzeniem, zwróć uwagę na swój słuch. Czy słyszysz normalnie? A może słuch staje się nieco przytępiony? Zdaniem specjalistów, obfity posiłek może w znaczący sposób wpłynąć na ostrość naszego słyszenia. Na szczęście defekt jest tylko chwilowy.

FAKT 4: Nasz wzrost zmienia się w ciągu doby

Choć może się to wydawać dziwne, nasz wzrost nieznacznie zmienia się w ciągu doby. Budząc się rano jesteśmy wyżsi, niż w chwili układania się do snu. Z czego to wynika? - Podczas snu wzrasta ilość płynu pomiędzy krążkami międzykręgowymi, co wpływa na nasz wzrost. W trakcie dnia jego objętość się zmniejsza, a my tracimy dodatkowe milimetry. Warto zaznaczyć, że różnica we wzroście może wynieść ponad 1 centymetr – tłumaczy serwis Niewiarygodne.pl.

FAKT 5: Impulsy nerwowe mają zawrotną prędkość

Zastanawiałaś się kiedykolwiek, jak to możliwe, że niemal natychmiast po uderzeniu się w nogę, odczuwasz ból? Wszystkiemu winne są impulsy nerwowe, które pomiędzy mózgiem i pozostałymi partiami organizmu przemieszają się z zawrotną prędkością. Wynosi ona… ponad 270 kilometrów na godzinę!

Źródło: Niewiarygodne.pl

Komentarze (34)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2013 21:33
boże jakie na tym portalu są obrzydliwe wulgarne zdjęcia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2013 20:58
kilka dni temu czytałam TEN SAM artykuł na Niewiarygodne.pl... Papilot chyba wyczerpał swoje pomysły
zobacz odpowiedzi (1)
masakra (Ocena: 5) 23.04.2013 20:59
"Zastanawiałaś się kiedykolwiek, jak to możliwe, że niemal natychmiast po uderzeniu się w nogę, odczuwasz ból?" czy można było napisać głupsze zdanie? Znamy uczucie bólu od urodzenia, nikt nie siedzi i się nie zastanawia jak to jest, że to czujemy, bo to dla nas coś normalnego, ze jest i już. Potem się dowiadujemy, że to dzieje się przez impulsy nerwowe, ale to w gimnazjum czy już ostatecznie w liceum. Na pewno zabłysnę, chyba głupotą
zobacz odpowiedzi (1)
Zażenowana. (Ocena: 5) 23.04.2013 20:37
Zdaje się, że nie jedna osoba jest w stanie zabłysnąć tą wiedzą bez tego artykułu zważając na fakt, iż wszyscy uczymy się tego w szkole średniej. Wybitnie nieuzdolniona osoba jest w stanie nie wdrążyć tej wiedzy w życie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2013 17:39
to że wzrost zmienia nam się w ciągu dnia to chyba każdy zauważył
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo